تیتر برتر |
۱ هفته پیش

ویژه برنامه های تلویزیون به مناسبت سالروز ارتحال امام ره در خرداد 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

ویژه‌ برنامه‌های تلویزیون به مناسبت سالروز ارتحال امام(ره) در خرداد 1400

به گزارشتیتربرتر؛ مراسم بزرگداشتسی‌و‌دومین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامیبه‌دلیل شرایط کرونایی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. در این راستا از ظرفیت صداوسیما برای گرامیداشت این روزها نهایت استفاده شده است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

تشریح برنامه‌های 14خرداد

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در تشریح برنامه‌های 14خرداد گفت: «امسال چون سال گذشته با توجه به شرایط کرونایی و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی و براساس ابلاغ ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی‌(ره)، مقرر شده است مراسم بزرگداشت ارتحال بدون حضور جمعیت و به‌صورت آنلاین برگزار شود.»

محمدرضا جوادی‌یگانه با اشاره به اهداف و برنامه‌های پیش‌بینی‌شده عنوان کرد: « امام‌(ره) و امید به آینده، گفتمان امام صادق(ع) و رهبرکبیر انقلاب(ره) در احیای هویت اسلامی، امام خمینی(ره) و عدالت اجتماعی، امام‌(ره) و مردم، رفتارشناسی سیاسی امام‌(ره)، اخلاق و کرامت انسانی از منظر امام خمینی(ره)، اخلاق و رفتار فردی امام(ره)، امام(ره)؛ خودسازی و عبادت، امام‌(ره)، خانواده و سبک زندگی و امام‌(ره) و ساده‌زیستی، محورهای برنامه‌های پیش‌بینی شده هستند.»

سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب به مناسبت ۱۴خردادماه

سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) به صورت زنده و از طریق تلویزیون انجام خواهد شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۱۴خردادماه به ‌مناسبت سی‌ودومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) با ملت ایران سخن خواهند گفت.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، این برنامهساعت۱۱ روز جمعه ۱۴خردادماهاز شبکه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و سایت و صفحاتKHAMENEI.IRدر شبکه‌های اجتماعی به صورت زنده پخش خواهد شد.

مراسم سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هر سال با سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار می‌شد که با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، امسال در حرم مطهر برگزار نمی‌شود.

ویژه‌ برنامه های تلویزیون در ۱۴ و ۱۵ خرداد 1400

شبکه‌های تلویزیون به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد، سی ودومین سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد 1342 و شهادت امام جعفر صادق (ع) در روز 16 خرداد ویژه برنامه‌های «حسینیه ایران»، «خورشید بی غروب»، «سه دیدار»، «هفت آسمان»، «رو به راه» و ... و مستندهایی چون «انقلاب خمینی»، «رازهای جماران»، «مسیحا نفس»، «امام و انتخابات»، «ملاقات در مدار بسته» و ... را برای پخش آماده کرده اند.

مستند، برنامه‌های گفت و گو محور، ترکیبی و ... از جمله ساختارهایی است که به مناسبت ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و یوم الله پانزده خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع) روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود که جزئیات آن در ادامه آمده است:

ویژه‌ برنامه‌های شبکه یک در روزهای 14 و 15 خرداد 1400

روز جمعه 14 خرداد، مصادف با سی و دومین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیرانقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر «حسینیه ایران» در شبکه یک برپا می‌شود. این برنامه از حدود ساعت 11 صبح همزمان با پخش زنده سخنان مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت امام خمینی(ره) آغاز می‌شود.

روز شنبه نیز به مناسبتسالروز قیام خونین 15 خرداد،ویژه برنامه «قیام 15 خرداد» با محوریت ارتباط با شهر ورامین و گفت‌وگو با افرادی که در این قیام حضور داشتند پخش می‌شود. این ویژه برنامه حدود ساعت 11:45 تا 13 تقدیم بینندگان شبکه یک می‌شود.

همچنین روز یکشنبه 16 خرداد، همزمان باسالروز شهادت رییس مکتب تشیع، امام جعفر صادق (ع) ویژه برنامه «خورشید بی غروب» در آستان مقدس علی بن امام باقر(ع) برگزار و از شبکه یک پخش می‌شود.

زمان پخش این برنامه با اجرای مهدی یراقبافان و کارشناسی حجت الاسلام مومنی از ساعت 12:20 تا اذان ظهر خواهد بود.

ویژه‌ برنامه‌های شبکه دو در روزهای 14 و 15 خرداد 1400

مستند «قیام» به تهیه‌کنندگی محسن اولیایی کاری است از گروه سیاسی که به نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در قیام 15 خرداد و اهمیت آن قیام در شکل‌گیری انقلاب اسلامی در سال 57 اختصاص دارد. این مستند 15 خرداد ساعت 15:30 روانه آنتن خواهد شد.

همچنین گروه معارف مستندی چند قسمتی پیرامون ارتحال امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد تهیه‌ کرده که 14 و 15 خرداد روانه آنتن خواهد شد.

مستند «انقلاب خمینی» یکی دیگر از برنامه هایی است که جمعه 14 خرداد ساعت 17 روانه آنتن می‌شود.

درروز 14 خردادساعت 12:00 نیز مستند ویژه ارتحال کاری از گروه معارف روانه آنتن می‌شود که به نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از ابتدای زندگی تا لحظه رحلت ایشان اختصاص دارد.

 • برنامه شبانگاهی«دست در دست»کاری از گروه معارف به تهیه‌کنندگی هادی خدادی نیز از 14 تا 16 خردادماه ساعت 23:30 به صورت ویژه‌ای به مناسبت ایام ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد تدارک دیده شده که همراه با بخش‌های متعدد و گفتگو با مهمانان مرتبط با این دو مناسبت تاثیرگذار تقدیم بینندگان خواهد شد.
 • برنامه «امام ما»مستندی است پیرامون ویژگی های شخصیتی، علمی، فقهی و اجتماعی امام خمینی (ره). در این برنامه از تصاویر آرشیوی دوران مبارزات انقلابی ایشان و سخنرانی معروف شان درباره قیام 15 خرداد استفاده شده. این برنامه با مشارکت سازمان اوج کاری است از گروه معارف که 14 خرداد ساعت 21:30 روانه آنتن می شود.
 • «کوی محبت»به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) جمعه و شنبه ساعت 19:15 روانه آنتن می‌شود.
 • برنامه «آیینه خانه»کاری از گروه معارف با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی و با محوریت ارتحال امام خمینی (ره)، قیام 15 خرداد و شهادت حضرت امام صادق (ع) از پنجشنبه تا شنبه هر روز ساعت 13:30 روانه آنتن می‌شود.
 • برنامه «از آسمان»با هدف پرداختن به شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس پنجشنبه 14 خرداد ساعت 14:30 روانه آنتن خواهد شد.
 • همچنین برنامه «ایران»کاری از گروه اجتماعی فرهنگی 14 خرداد ساعت 20:00 با حضور دکتر ولایتی به نقش امام خمینی (ره)  در قیام 15 خرداد و ماندگاری تاثیر آن تا کنون می‌پردازد.
 • «به تو از دور سلام»به مناسبت شهادت امام صادق (ع) 15 و 16 خرداد ساعت 19:00 دعای ندبه را از یکی از امامزاده‌های متبرک روانه آنتن می‌کند. همچنین نوحه‌سرایی با نوای مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن خواهد شد.
 • گروه کودک و نوجواننیز 16 خردادماه ساعت 15:00 برنامه نمایشی و آموزشی «تن‌های تنها» پیرامون سیره فکری، علمی و عملی امام صادق (ع) ششمین پیشوای آسمان ولایت و امامت را تقدیم بینندگان خواهد کرد.
 • «کافه بازی»عنوان تدارک دیگری از گروه کودک و نوجوان است که 14 خرداد ساعت 15:30 روانه آنتن می‌شود.
 • پخش گزارش‌های مردمی در خصوص سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد در برنامه «نمادو» کاری از گروه دانش و اقتصاد دیگر تدارک  دیگر این شبکه به مناسبت این ایام است.
 • «ملاقات در مدار بسته»کاری از تأمین برنامه شبکه دو به روزهای بستری شدن امام (ره) در بیمارستان اختصاص دارد که توسط دوربین این اتاق ضبط شده است. این مستند 15 خرداد ساعت 12:30 روانه آنتن می‌شود.
 • همچنینمستند شهید دشت آبادیبا محوریت زندگی نامه این شهید بزرگوار 15 خرداد ساعت 11:30 و مستند «همراه» با موضوع سفر گروه های جهادی به منطقه ای در خراسان جنوبی 15 خرداد ساعت 12 ظهر  روانه آنتن می‌شود.
 • «پدر، پسر، گلوله»روایت یک سرباز در دوران انقلاب است که  دستور شلیک به مردم را نداده و از حوادث انقلاب، قیام 15 خرداد، دستگیری امام خمینی (ره) و نحوه شهادت پسرشان می گوید. این مستند کاری است از گروه اوج که 16 خرداد ساعت 12:30 روانه آنتن می‌شود.

ویژه‌ برنامه‌های شبکه سه در روزهای 14 و 15 خرداد 1400

مجموعه مستند «رازهای جماران» در چهار قسمت30 دقیقه‌ای به روایت زندگی حضرت امام خمینی و مناسبات سیاسی و فردی ایشان از زبان محافظین بیت امام در حد فاصل سال‌های 57 تا 68 می‌پردازد و از روز پنجشنبه سیزدهم خرداد تا یکشنبه شانزدهم خرداد ساعت 16:45 از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.

محافظین جزو نزدیکترین افراد به بیت امام بودند و ناگفته‌ها و روایت های شنیدنی و جذابی را از زندگی امام خمینی برای بیان دارند که برای اولین بار در قالب یک مجموعه مستند روایت خواهد شد.

همچنین در مجموعهمستند ««رازهای جماران»برای اولین بار بیش از 100 قطعه عکس و تصاویر دیده نشده از جماران و بیت امام برای اولین بار به نمایش در می‌آید. ساخت این مجموعه مستند بیش از دو سال به طول انجامیده است و برای ساخت آن از صدها ساعت گفت‌وگوی شنیده نشده و هزاران صفحه منابع دیده نشده استفاده شده است. مجموعه «رازهای جماران» به کارگردانی مشترک محسن سلیمانی و محمد ثقفی، مجری طرح: محسن سلیمانی، تهیه‌ شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

همچنینبرنامه «سلام صبح بخیر»، با دعوت از میهمانان ویژه روایتی از زندگی حضرت امام خمینی (ره) خواهد داشت.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌فرهنگ #‌هنر منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آموزش ساده شربت جلاب زعفرانی,شربت جلاب چیست,خواص شربت جلاب زعفرانی,شربت جلاب خواص دارویی هم دارد,آموزش ساده تهیه شربت جلاب زعفرانی,مواد لازم برای تهیه  شربت جلاب زعفرانی,دستور تهیه شربت جلاب زعفرانی,مضرات شربت جلاب زعفرانی,خواص گلاب چیست,توصیه‌ها برای مصرف گلاب

5 روز پیش

لپ تاپ ایسوس Asus چرا هنگ می کند,تاریخچه تاسیس ایسوس,علت هنگ کردن لپ تاپ ایسوس,هنگ کردن لپ تاپ ایسوس چگونه پیش می‌آید,راه حل های برطرف کردن هنگ کردن لپ تاپ ایسوس,

5 روز پیش

موفقیت مخترعین ایرانی در مسابقات جهانی اختراعات رومانی و مسابقات جهانی جایزه بزرگ اختراعات اروپا

5 روز پیش

طرز تهیه سالاد تابستانی چربی سوز,آموزش ساده سالاد تابستانی چربی سوز,معرفی سالاد رژیمی تابستانه,آموزش ساده تهیه سالاد ماست ایسلندی برای چربی سوزی,مواد لازم برای تهیه سالاد رژیمی ماست,دستور تهیه سالاد رژیمی ماست,طرز تهیه سالاد مرغ ویتنامی,مواد لازم برای سالاد مرغ ویتنامی,نحوه تهیه سس سالاد مرغ ویتنامی,طرز تهیه  سالاد مرغ ویتنامی,سالاد چینی با زنجبیل و کنجد,مواد لازم برای تهیه سالاد چینی با زنجبیل و کنجد,نحوه تهیه سس سالاد چینی با زنجبیل و کنجد,مواد لازم برای برای سالاد چینی با زنجبیل و کنجد,دستور تهیه سالاد چینی با زنجبیل و کنجد,مواد لازم برای سالاد لوبیا سیاه و ذرت با سس عسل و فلفل سرکه ای,مواد لازم برای سس سالاد لوبیا سیاه و ذرت با سس عسل و فلفل سرکه ای,دستور تهیه سالاد لوبیا سیاه و ذرت با سس عسل و فلفل سرکه ای

۱ هفته پیش

چرا کودکان به والدین وابسته هستند,اختلال وابستگی در کودکان,دلیل وابستگی کودکان به والدین,وابستگی در کودکان,کودکان

۱ هفته پیش

خوردن سیب آلزایمر را از بین می برد,با خوردن سیب دچار آلزایمر نمی شوید,معرفی بیماری آلزایمر, راه‌های تشخیص بیماری آلزایمر,پیشگیری از بیماری آلزایمر,تاثیر تغذیه مناسب بر آلزایمر,درمان بیماری آلزایمر, علی اکبر رضایی

۱ هفته پیش

خطرات آهن ربایی شدن بدن بعد از تزریق واکسن کرونا چیست,بررسی خاصیت آهن ربایی واکس کرونا,آیا خاصیت آهن ربایی واکسن کرونا خطرناک است

۱ هفته پیش

مهم ترین پیام های امام خمینی برای مردم,پیام های کوتاه تربیتی امام خمینی,لیست پیام های امام خمینی,لیست سخنان های امام خمینی,زمان درگذشت امام خمینی,زمان سالگرد ارتحال امام خمینی

۱ هفته پیش

آشنایی با فیلم سیارک,معرفی فیلم سینمایی سیارک,خلاصه داستان فیلم سینمایی سیارک,اسامی بازیگران فیلم سینمایی سیارک,توضیحات کارگردان فیلم سینمایی سیارک

۱ هفته پیش

ماجرای درگذشت برادر جواد عزتی,جزئیات درگذشت بردار جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,ازدواج جواد عزتی,جواد عزتی در رستوران داری

۱ هفته پیش

ماجرای درگذشت امیر زنگی بازیگر عموهای فیتیله,جزئیات درگذشت امیر زنگی,معرفی برنامه عمو فتیله ای ها,بیوگرافی امیر زنگی,علت درگذشت علی زنگی

۱ هفته پیش

آشنایی با فیلم احمد به تنهایی,معرفی فیلم سینمایی احمد به تنهایی,خلاصه داستان فیلم سینمایی احمد به تنهایی,اسامی بازیگران فیلم سینمایی احمد به تنهایی,بیوگرافی باران کوثری بازیگر فیلم سینمایی احمد به تنهایی,معرفی عوامل فیلم سینمایی احمد به تنهایی

۱ هفته پیش

نخستین قسمت سریال زخم کاری,داستان سریال زخم کاری,جزییات پخش سریال زخم کاری,بازیگران سریال زخم کاری,رویکرد محمدحسین مهدویان در سریال زخم کاری,زمان پخش سریال زخم کاری

۱ هفته پیش

بازیگر نقش گل صنم در سریال کلبه ای در مه کیست,بیوگرافی محبوبه اسدی,بیوگرافی بازیگر نقش گل صنم در سریال کلبه ای در مه,بازیگر نقش گل صنم در سریال کلبه ای در مه,نقش گل صنم در سریال کلبه ای در مه,گل صنم در سریال کلبه ای در مه,سریال کلبه ای در مه,تحصیلات محبوبه اسدی,ازدواج محبوبه اسدی,شروع فعالیت هنری محبوبه اسدی,بازی محبوبه اسدی نقش گل صنم سریال کلبه ای در مه,معرفی سریال کلبه ای در مه,خلاصه داستان سریال کلبه ای در مه,اسامی بازیگران سریال کلبه ای در مه,ساعت پخش سریال کلبه ای در مه,عوامل سریال کلبه ای در مه,مریم بالوی فیلی

۱ هفته پیش

بازیگر نقش همسر برزو خان در سریال کلبه ای در مه کیست,بازی رزیتا غفاری در سریال کلبه ای در مه,بیوگرافی رزیتا غفاری,بیوگرافی رزیتا غفاری در سریال کلبه ای در مه,تحصیلات رزیتا غفاری,خانواده رزیتا غفاری,اردواج رزیتا غفاری,شروع فعالیت هنری رزیتا غفاری,بازی رزیتا غفاری در سریال کلبه ای در مه,رزیتا غفاری در سریال کلبه ای در مه,سریال کلبه ای در مه,معرفی سریال کلبه ای در مه,خلاصه داستان سریال کلبه ای در مه,اسامی بازیگران سریال کلبه ای در مه,ساعت پخش سریال کلبه ای در مه,عوامل سریال کلبه ای در مه,مجموعه کارهای رزیتا غفاری,مریم بالوی فیلی

۱ هفته پیش

بیشتر...