مجله دلتا |
4 ماه پیش

مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی مدل های چین پرده در اتاق پذیرایی مجله دلتا

پرده در واقع یک عنصر دکوری بسیار مهم است که می‌تواند پرهزینه هم باشد، بنابراین آشنایی اولیه با انواع مدل‌های پرده بسیار مهم است.
مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطلب ازمجله دلتابه معرفی انواعمدل های چین پرده برای اتاق پذیراییمی‌پردازیم.

پرده با چین پلیسه‌دار

اگر به دنبال پرده‌هایی به سبک سنتی و رسمی هستید پرده‌های پلیسه دار بهترین انتخاب هستند. این پرده‌ها معمولا با پارچه‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر ساخته می‌شوند. برای انتخاب نوع چین پرده‌ها باید ببینید که به دنبال چه ظاهری برای اتاق خود هستید.

مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده با چین انگشتی یا چین متناسب

این نوع پرده‌ها محبوب‌ترین نوع پرده‎های پلیسه‎دار هستند. چین‌ها در قسمت بالای پرده ایجاد می‌شوند و به قسمت آویز پرده‌ها کمک می‌کنند تا ظاهری زیباتر و رسمی‌تر داشته باشند. تعداد چین این پرده ها از ۲ انگشتی یا ۵ انگشتی متغیر هستند. داشتن چین‌های بیشتر کمک می‌کند که پرده‌های زیباتر و فاخرتری داشته باشید. پرده‌هایی با چین سه انگشتی متداول‌ترین نوع این پرده‌ها هستند. از این پرده‌ها در اتاق خواب اصلی یا اتاق نشیمن استفاده می‌شود.

مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده با چین جعبه‌ای

پرده‌هایی با چین جعبه‌ای برای اتاق‌های غذا خوری، اتاق پذیرایی یا اتاق خواب مناسب هستند. چین‌های روی پارچه عمیق و ممتد هستند و پوشش کامل و ظاهری بسیار متناسب ایجاد می‌کنند.

پرده با چین جعبه‌ای

پرده با چین ساغری

یکی از مدل‌ های چین پرده برای اتاق پذیرایی پرده‌هایی با چین ساغری بوده که برای اتاق‌های بزرگ و رسمی با سقف‌های بلند ایده آل و مناسب هستند. نام آن‌ها به دلیل شباهتشان به جام گرفته شده است. با توجه به ساختار ظریف پرده‌ها این سبک پرده‌ها برای جاهایی که پرده ثابت باقی می‌ماند مناسب هستند و اغلب برای تزیین پنجره‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. آن‌ها برای پرده‌هایی که کاربردی هستند، گزینه‌های مناسبی نیستند. برای اینکه چیدمان زیبایی در منزل خود داشته باشید به مطلب۷ وسیله‌ای که خانه شما را کوچک و زشت می‌کندسر بزنید.

پرده با چین ساغری

پرده با چین مدادی

این نوع پرده‌ها چین‌های ریز و یکدستی دارند و همین کمک می‌کند که با یک قلاب و میله ساده نیز نصب شوند. پرده‌هایی با چین مدادی معمولا با پارچه‌هایی نازک‌تر و به صورت یک لایه قرار می‌گیرند و با انواع قلاب‌ها و آویزها قابل نصب هستند. این پرده‌ها حالت غیر رسمی دارند و برای اتاق‌های خواب یا نشیمن که تشریفات لازم ندارند مناسب هستند.

پرده با چین مدادی

پرده با چین پاکتی با آویز میله

پرده‌های پاکتی معمولا از پارچه‌های سبک و یا ظریف ساخته شده‌اند. این پرده‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و کافی است میله پرده را از قسمت پاکتی آن عبور بدهید. برای این پرده‌ها به راحتی می‌توان آستر گذاشت.

پرده با چین پاکتی با آویز میله

پرده با چین بندیلک‌دار

آخرین نوع پرده‌ها پرده‌های بندیلک‌دار هستند و درست مانند پرده‌های پاکتی و پرده‌های پانچی به راحتی نصب می‌شوند. فقط کافی است بندیلک‌ها را از داخل میله عبور دهید. معمولا برای این نوع پرده‌ها از پارچه‌های چاپی و طرح‌دار استفاده می‌کنند.

پرده با چین بندیلک‌دار

پیشنهاد مطالعه:مطلباین رنگ‌ها برای اتاق خواب ممنوع استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترش کردن معده، معروف به سوءهاضمه، یک بیماری شایع است. می‌توانید علائم آن را در ادامه بخوانید.

۳ هفته پیش

برای افراد سوال است که در چه مبلمانی در چیدمان و دکوراسیون رایج هستند. این مطلب به این سوال چه مبلی از مد افتاده است پاسخ می‌دهیم.

۳ هفته پیش

مرگ چالش‌های حقوقی پیچیده‌ای دارد که مهم‌ترین آن، انحصار وراثت است امروز به موضوع ارث مادر از فرزند نامشروع می‌پردازیم.

۳ هفته پیش

گیاهان آپارتمانی زیبایی بی‌نظیری را به خانه شما می‌بخشنئ. در این مطلب به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس در چیدمان منزل می‌پردازیم.

۳ هفته پیش

معرفی فیلم های هفته دوم اردیبهشت 1401 تلویزیون در پایان هفته دوم اردیبهشت لیست فیلم‌هایی که قرار است از شبکه ها پخش شود را منتشر کرد.

۳ هفته پیش

امروزه مدل‌های متنوعی برای دوخت پرده وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل‌ پرده‌ در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

۳ هفته پیش

هلال ماه شوال رؤیت نشد و دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳۰ رمضان المبارک است.

۳ هفته پیش

ماسک های چاق کننده طبیعی و گیاهی صورت در چاقی صورت شما بسیار موثر هستند.

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: خلاقیت در ساخت وسایل دکوری برای خانه خود آکواریوم زیبا بسازید ۷ مدل پرده شیک و خاص برای نشیمن منزل ابتکارهای جالب در ساخت دکوراسیون منزل این‌گونه تابلوهای زیبا بکشیم

۳ هفته پیش

بیشتر...