تیتر برتر |
1 ماه پیش

بهترین مزایای بلوبری برای سلامتی سایت تیتربرتر TitreBartar com

بهترین مزایای بلوبری برای سلامتی

تیتربرتر:بلوبری یا زغال اخته آبی تازه چیده شده نه تنها خوشمزه بلکه مغذی است. این توت های عجیب و غریب کالری کمی دارند و اغلب به عنوان یک غذای فوق العاده شناخته می شوند. این درمان محبوب تابستانی سرشار از آنتی اکسیدان است و گفته می شود دارای خواص ضد التهابی است. مصرف آنها ممکن است به کاهش خطر سرطان، بهبود سلامت قلب و عروق وکاهش فشار خونکمک کند.

آیا باید زغال اخته را در رژیم غذایی خود قرار دهید؟

1. سرشار از آنتی اکسیدان ها

بلوبریسرشار از آنتی اکسیدان است که از آسیب سلولی جلوگیری کرده یا آن را به تاخیر می اندازد. آنها حاوی مواد شیمیایی گیاهی مانند پلی فنول ها و فلاونوئیدها هستند که ممکن است به جلوگیری از بیماری های مزمن کمک کند. مطالعه انجام شده توسط دانشگاه کرنل (ایالات متحده) نشان داد که زغال اخته دارای فعالیت آنتی اکسیدانی سلولی بالا (CAA) است. بنابراین، مصرف آنها ممکن است استرس اکسیداتیو را کاهش دهد. آنها همچنین حاوی فلاونوئیدهایی مانند آنتوسیانین ها (یک ترکیب گیاهی) هستند که ممکن است به بهبود سیستم عروقی و عملکرد مغز کمک کند.

مطالعه دیگری نشان می دهد که افزایش مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ممکن است خطر بیماریهای مزمن دژنراتیو را کاهش دهد. Pterostilbene، یکی دیگر از اجزای آنتی اکسیدانی موجود در زغال اخته، ممکن است از التهاب جلوگیری کرده ودیابترا بهبود بخشد.

2. ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند

مشخصات غنی از آنتی اکسیدان بلوبری ممکن است به جلوگیری از سرطان زایی و رشد سلول های سرطانی کمک کند. آنها حاوی ترکیبات فیتوشیمیایی هستند که از سلول ها در برابر التهاب مزمن محافظت می کند. با این حال، اطلاعات کافی مبتنی بر انسان در دسترس نیست تا این فایده مواد شیمیایی گیاهی از میوه ها را اثبات کند.

مصرف زغال اخته نیز ممکن است به کاهش آسیب DNA کمک کند. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن آب زغال اخته به مدت چهار هفته تأثیر محافظتی بر آسیب DNA اکسیداتیو عامل اصلی سرطان دارد. با این حال، مطالعات بیشتری باید در این زمینه انجام شود.

3. ممکن است سلامت قلب و عروق را بهبود بخشد

تحقیقات نشان می دهد که افزایش مصرف غذاهای غنی از آنتوسیانین ممکن است به کاهش خطرحمله قلبیدر زنان جوان کمک کند. افرادی که بلوبری را سه بار یا بیشتر در هفته می خوردند، خطر کمتری در این زمینه داشتند. همچنین مصرف یک فنجان بلوبری در روز ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش داده و عملکرد قلب را بهبود بخشد.

یک مطالعه نشان داد که خوردن بلوبری وحشی به مدت یک ماه باعث بهبود سیستم عروقی می شود. مطالعه دیگری که توسط دانشگاه آرکانزاس (ایالات متحده) انجام شد نیز نشان داد که مصرف زغال اخته ممکن است از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند. با این حال، برای اثبات این ادعا، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

4. ممکن است فشار خون را پایین بیاورد

مصرف زغال اخته می تواند فشار خون را به طور موثر کاهش دهد. یک مطالعه نشان می دهد که مصرف روزانه زغال اخته ممکن است به کاهش فشار خون و سفتی عروق کمک کند. مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم موجود در زغال اخته نیز ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

علاوه بر این، دریافت روزانه پودر زغال اخته به مدت شش هفته باعث کاهش فشار دیاستولیک فشار خون در عروق شد.

5- ممکن است عملکرد شناختی را بهبود بخشد

مکمل زغال اخته ممکن است حافظه را در افراد مسن بهبود بخشد. همچنین ممکن است از بروز افت شناختی جلوگیری کرده وعلائم افسردگیرا کاهش دهد. مطالعه انجام شده توسط بیمارستان بریگهام و زنان (ایالات متحده) نشان داد که محتوای بالای فلاونوئید بلوبری ممکن است سرعت زوال شناختی را کند کند.

میوه های توت همچنین دارای اثرات محافظتی عصبی هستند که به بهبود بیماریهای عصبی وابسته به سن و عملکردهای شناختی کمک می کند. مکمل بلوبری همچنین ممکن است شرایط حافظه کوتاه مدت را بهبود بخشد.

6. ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

بلوبری سرشار از ترکیبات فعال زیستی مانند پلی فنول ها است. گنجاندن این ترکیبات در رژیم غذایی شما ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

شاخص گلایسمیک پایین (به این معنی که آنها به آرامی هضم می شوند) زغال اخته کمتر باعث افزایش قند خون می شود. علاوه بر این، یک مکمل غذایی شش هفته ای از پودر زغال اخته خشک شده یخ زده باعث بهبود حساسیت به انسولین در افراد چاق و غیر دیابتی شد.

همچنین عصاره زغال اخته بوته ای کانادایی دارای پتانسیل ضد دیابت است.

7. ممکن است استخوان ها را تقویت کند

ویتامین ها و مواد معدنیموجود در زغال اخته ممکن است به حفظ سلامت استخوان ها کمک کند. آنها از از دست دادن کلاژن در ماتریس استخوان جلوگیری می کنند. یک بررسی منتشر شده در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی نشان می دهد که مصرف بلوبری ممکن است به بهبود آسیب عضلانی ناشی از ورزش (EIMD) کمک کند. با این حال، مطالعات بیشتری برای درک مزیت بلوبری در انسان مورد نیاز است.

8. ممکن است با عفونت های مجاری ادراری مبارزه کند

اثر ضد باکتریایی بلوبری ممکن است به درمان یا جلوگیری ازعفونت های دستگاه ادراریکمک کند.

مطالعه انجام شده توسط دانشگاه استرلینگ (انگلستان) نشان داد که نوشیدن آب زغال اخته یا زغال اخته ممکن است از عفونت های علامتی دستگاه ادراری (UTI) جلوگیری کند. با این حال، اطلاعات محدودی در این زمینه در دسترس است.

زغال اخته به دلیل داشتن ویژگی تغذیه ای فوق العاده، میوه ای شگفت انگیز محسوب می شود. در بخش بعدی، ما در مورد تجزیه تغذیه بلوبری بحث می کنیم.

حقایق تغذیه بلوبری

طبق گزارش، 100 گرم زغال اخته (خام) حاوی:

کالری: 57

پروتئین: 0.74 گرم

چربی: 0.33 گرم

فیبر: 2.4 گرم

قندها: 9.96 گرم

کلسیم: 6 میلی گرم

آهن: 0.28 میلی گرم

منیزیم: 6 میلی گرم

فسفر: 77 میلی گرم

سدیم: 1 میلی گرم

ویتامین C: 9.7 میلی گرم

تیامین: 0.037 میلی گرم

پانتوتنیک اسید: 0.124 میلی گرم

فولات: 6 میکروگرم

زغال اخته نه تنها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی بلکه ترکیبات فنلی است.

زغال اخته بسیار مغذی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. آنها سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند به درمان و پیشگیری از چندین بیماری کمک کنند. مصرف آنها ممکن است به بهبود سلامت قلب و عروق و استخوان کمک کند، با عفونت ادراری مبارزه کند، آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا از مزایای آنها استفاده کنید. این توت ها طعم بی نظیری به غذاهای مورد علاقه شما می دهند و می توانید آنها را تازه یا منجمد میل کنید. با این حال، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند باید از خوردن این میوه اجتناب کنند.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: صادق رمضانی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

۱ هفته پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

۱ هفته پیش

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

۱ هفته پیش

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

۱ هفته پیش

خشکی پوست گوش چیست؟, علائم و نشانه های خشکی پوست در گوش

۱ هفته پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

۱ هفته پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

۱ هفته پیش

کلاهبرداری‌ها به این دلیل موفق می‌شوند که شبیه امور واقعی هستند. امروز به موضوع کلاهبرداری با اینترنت رایگان می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

۱ هفته پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

۱ هفته پیش

بلفاروپلاستی چیست؟, فواید بلفاروپلاستی, قبل و بعد از  جراحی بلفاروپلاستی

۱ هفته پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

۱ هفته پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

۱ هفته پیش

بیشتر...