مجله دلتا |
1 ماه پیش

دکوراسیون داخلی منزل کوچک دکوراسیون خانه کوچ دکوراسیون منزل مجله دلتا

با خواندن این مطلب می‌‌توانید خانه کوچک و نقلی خود را طوری بچینید که بزرگتر و زیباتر به‌نظر برسد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک، در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. برای بسیاری از افراد، چیدمان منزل کوچک به یک معضل تبدیل شده و خانه‌ها چهر‌ه‌ای نامناسب پیدا کرده‌اند.مجله دلتادر ادامه چند ترفند کاربردی را برای دکوراسیون خانه‌های کوچک به شما معرفی می‌کند.

انتخاب رنگ‌ها

رنگیکی از مهم‌ترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون داخلی است. در دکوراسیون منزل کوچک تا حد امکان از رنگ‌های خنثی و با تنوع رنگی کم استفاده کنید. استفاده از وسایل رنگارنگ، محیط‌های کوچک را آشفته و کوچک‌تر نشان می‌دهند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

تاثیر نور در دکوراسیون منزل کوچک

نوع نورپردازی در اتاق و سایر بخش‌های خانه‌های کوچک، تاثیر مثبتی بر روی بزرگ به ‌نظر رسیدن فضا دارد. ممکن است منزل کوچک شما از نور طبیعی خوبی برخوردار نباشد. در این صورت سعی کنید از نورهای مصنوعی استفاده کنید.

مبلمان راحتیبه جای استیل

نوع طراحی مبلمان استیل به گونه‌ای است که فضای زیادی اشغال می‌کند. به همین دلیل، برای خانه‌های کوچک بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید. چون علاوه‌ بر اشغال فضای کم، از تنوع رنگی بیشتری برخوردار است. همچنین راحت‌تر می‌توانید مبلمان متناسب با شرایط فضای خود را خریداری کنید.

استفاده از وسایل چند منظوره

استفاده از وسایل چند منظوره

در طراحی دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک، باید کمی هوشمندانه اسباب خانه را انتخاب و خریداری کرد. از خرید وسایل چند منظوره غافل نشوید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید دکوراسیون اتاق خواب کوچک را انجام دهید. در این صورت بهتر است از تخت‌خواب‌های تاشو استفاده کنید.

استفاده بهینه از دیوارها

دیوار اتاق و سایر بخش‌های خانه در اغلب مواقع فقط به عنوان محلی برای نصب تابلو کاربرد دارند. اما می‌توان با نصب قفسه و شلف‌های زیبا و هنرمندانه از آن‌ها استفاده مفید کرد. البته دقت داشته باشید که شلف‌ها را به صورت عمودی روی هم نصب کنید تا دیوار بلندتر به‌نظر برسد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

نصب آینه

یک آینه با ابعاد ایده‌ال و تقریباً بزرگ را به صورت عمودی روی دیوار قرار دهید. همچنین در مقابل آن لامپ و سیستم‌های روشنایی نصب کنید. این کار به شدت روی بزرگ‌نمایی فضاهای کوچک تاثیر گذار خواهد بود.

از دیگر مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منزل کوچک می‌توان به تقویت نورپردازی محیط و روشن‌تر شدن آن اشاره کرد. در نتیجه با آینه‌ها دوست باشید و آن‌ را بخش مهم خانه‌های کوچک خود قرار دهید.

رنگ و قد پرده‌ها

در حالت کلی بهتر است در خانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده شود. پرده‌ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی محیط دارند. اگر پرده‌ها رنگ روشن داشته و قدشان بلند تا روی زمین انتخاب شود، تاثیر بسیار خوبی در بزرگ‌تر دیده شدن محیط خواهند داشت. اگر پرده طرحدار انتخاب می‌کنید، بهتر است طرح عمودی داشته و تا حد امکان بدون شلوغی و تنوع رنگی بالا باشد.

انتخاب فرش‌های کوچک

انتخاب فرش‌های کوچک

یکی از مهم‌ترین اصول در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک، انتخاب فرش‌های کوچک‌تر از کف اتاق است. در خانه‌های قدیمی ایرانی‌ها، فرش تمام بخش‌های فضا را پر می‌کرد. در سبک‌های جدید و مخصوصاً در خانه‌های کوچک، اطراففرش‌هاخالی است. سرامیک و کفپوش‌های مختلف باعث می‌شود تا ترکیب زیبایی ‌بوجود آید. همچنین فضا نیز بزرگ‌تر به‌نظر خواهد رسید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبنورپردازی سقف در دکوراسیون داخلیرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کدام چیدمان مبلمان برای فضای نشیمن شما بهتر است؟ در این مطلب از مجله دلتا بهترین روش‌های چیدمان مبلمان در دکوراسیون معرفی می‌شود.

2 روز پیش

چیدمان پذیرایی باید پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنان خانه باشد. در این مطلب از مجله دلتا به روش‌ های چیدمان اتاق پذیرایی پرداخته می‌شود. 

2 روز پیش

آیا می‌خواهید یک اتاق بزرگ را بدون انجام هیچ کاری به دو قسمت مجزا تقسیم کنید؟ در این مطلب ترفندهایی برای جدا کردن فضای اتاق ارائه می‌شود.

2 روز پیش

افرادی که خانه‌هایی کوچک دارند، از هر سانتی متر فضا بیشترین استفاده را می‌کنند. در این مطلب به ایده‌هایی چیدمان در اتاق کوچک می‌پردازیم.

3 روز پیش

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای ست کردن فرش و پرده است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود.

3 روز پیش

ترکيب رنگی زيبا و متناسب يکی از عواملی است که به زيبايی منزل شما می‌افزايد. در این مطلب ایده‌هایی برای ترکیب رنگ در خانه شما ارائه می‌شود.

4 روز پیش

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

4 روز پیش

ست کردن کوسن با مبلمان در تمام دوران‌ها و سبک‌های طراحی داخلی از اهمیت برخوردار بوده است. حتی راحت‌ترین مبل‌ها نیز، به یک کوسن نیاز دارند.

5 روز پیش

طرح‌های مدرن و فانتزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قالیچه اتاق خواب است. در این مطلب نکاتی برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب ارائه می‌شود.

5 روز پیش

آیا با نصب پرده در خانه و ایده‌های خلاقانه نصب آن‌ آشنایی دارید؟ به دلیل تنوع بالا هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب وجود ندارد.

6 روز پیش

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. چه‌بهتر که قلب خانه‌تان رنگی باشد که می‌پسندید. این مطلب به معرفی رنگ های مناسب آشپزخانه می‌پردازد.

6 روز پیش

بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن و چیدمان مناسب جای ایدهآل مبل را پیدا کردید، وقت آن رسیده که برای تزیین دیوار پشت مبل تصمیم بگیرید.

6 روز پیش

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. افراد به این فکر می‌کنند که چطور خانه‌ کوچک‌ خود را زیباتر کنند.

۱ هفته پیش

دیوار یکی از مهم‌ترین عنصرهای یک خانه است. دیزاین دیوار مناسب می‌تواند تمام توجه‌ها را به خودش جلب کند و تبدیل به قلب خانه شود.

۱ هفته پیش

انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به اصول چیدمان فرش در اتاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...