مجله دلتا |
۱ هفته پیش

نکات چیدمان اتاق خواب برای خواب راحت اصول دکوراسیون اتاق خواب مجله دلتا

انسان‌ها به‌طور متوسط یک سوم زمان زندگی خود را در خواب می‌گذرانند. بنابراین بسیار مهم است که بتوانید یک محیط آرام برای اتاق و فضای خواب خود به‌وجود بیاورید.
نکات چیدمان اتاق خواب برای خواب راحت

برای داشتن یک خواب خوب در شب چه کارهایی انجام می‌دهید؟ موارد مثبت و منفی بسیاری است که می‌تواند بر روی الگوی خواب شما تاثیر بگذارد، مهم‌ترین آن اتاق خواب شما است. در این مطلب ازمجله دلتابه بیاننکات چیدمان اتاق خواب برای خواب راحتمی‌پردازیم.

اتاق را تاریک کنید

اتاق خواب خود را تاریک نگه دارید، زیرا نور باعث جلوگیری از تولید هورمونی در بدن که خواب را تقویت می‌کند، می‌شود. زمانی که خورشید غروب می‌کند و هوا رو به تاریک‌تر شدن می‌رود، چراغ‌ها و نور مصنوعی اتاق خود را کم کنید. انجام این کار باعث می‌شود مغز شما فرمان دهد که زمان خواب فرا رسیده است.

وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون و کامپیوتر را خاموش کنید و گوشی هوشمند خود را در حالت تنظیمات شب قرار دهید. زیرا قرار گرفتن در معرض نور تلویزیون و موبایل هم می‌تواند شما را بیدار نگه دارد حتی اگر چراغ‌ها خاموش باشد. نکات بیشتر در مورد دکور اتاق خواب را در مطلب۵  نکته کلیدی در دکور اتاق خواب که باید بدانیدبخوانید.

نکات چیدمان اتاق خواب برای خواب راحت

اتاق را خنک نگه دارید

حتما تا حالا برایتان اتفاق افتاده که از گرما موجود در اتاق، خوابتان نبرد و کلافه شوید. خنک نگه داشتن اتاق، خواب شما را تسهیل و خوابیدن را برای شما آسان‌تر می‌کند. دلیل علمی این قضیه این است که وقتی به خواب می‌روید دمای بدن شما به‌طور طبیعی کاهش می‌یابد تا به خواب راحت شما کمک کند.

نکات چیدمان اتاق خواب برای خواب راحت

نظم را در محیط اطراف خود برقرار سازید

یک فضای نامرتب و به هم ریخته و شلوغ می‌تواند باعث از بین رفتن آرامش شما و در نتیجه نداشتن خواب راحت شود. تنها صرف چند دقیقه در روز برای مرتب کردن اتاق و قرار دادن هر چیزی سر جای خودش می‌تواند کمک بسیاری به شما کند.

نظم در فضای اتاق

مطمئن شوید که تشک شما راحت و استاندارد است

فرض کنید شما تمام شرایط بالا را خوب اجرا کردید. اما تشک مناسبی برای خواب نداشته باشید نمی‌توانید خواب راحتی را تجربه کنید. تشک شما باید خوش ساخت، استاندارد، راحت و مناسب تخت شما باشد. همچنین باید بتواند وزن شما را تحمل کند و تغییر حالت ندهد.

استفاده از پرده مناسب

انتخاب یک پرده مناسب برای اتاق خواب چندان کار راحتی نیست. این قضیه بستگی به محیط و شرایط اتاق خواب شما دارد. به طور مثال اگر در یک منطقه زندگی می‌کنید که آفتاب زیاد وارد اتاق خواب شما می‌شود، پرده شید گزینه بسیار مناسبی است. مواقعی هم که احتیاج به کنترل نور ورودی دارید می‌توانید از پرده زبرا یا انواع پرده کرکره استفاده کنید. البته وجود نور در اتاق خواب باعث می‌شود شما صبح زودتر از خواب بیدار شوید و این یک مزیت بزرگ است.

استفاده از پرده مناسب

پیشنهاد مطالعه:مطلباین مبلمان هرگز قدیمی نمی‌شوندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بعضی از گیاهان محلی هستند که نگهداری‌ از آن‌ها شرایط ویژه‌ای دارد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات نگهداری از گیاهان در منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای چیدمان و دکوراسیون زیبای منزل می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم مدل های جدید پرده اتاق پذیرایی را معرفی کنیم. در ابتدا به در مورد پرده مناسب و نحوه انتخاب آن می‌پردازیم.

6 روز پیش

سنگ یکی از مصالح پرکاربرد در منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ایده های استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا به بیان ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

آیا تاکنون به کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی منزل و نقش آن در زیباسازی فضای داخلی خانه فکر کرده اید؟ همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم تا شما را با انواع سنگ تزیینی دارای خواص انرژی درمانی آشنا سازیم. با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای چیدمان بالکن در دکوراسیون داخلی منزل شما می‌پردازیم. همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

در این مطلب به معرفی ترفندهای چیدمان و دکوراسیون زیبا می‌پردازیم که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها خانه‌ای با یک چیدمان شیک بچینید.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم تا در خصوص تاثیر چوب در دکوراسیون داخلی منزل و علت محبوبیت و قابلیت آن سخن بگوییم.

۱ هفته پیش

در اين مطلب از مجله دلتا به بیان كاربردهای ساعت‌ ديواری در دکوراسیون منزل می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

وجود گیاه آپارتمانی در اتاق خواب شما تاثیر زیادی دارد و به خواب آرام شما کمک می‌کند.این مطلب به معرفی گیاهان مناسب اتاق خواب می‌پردازد.

۱ هفته پیش

این مطلب نکاتی ساده و جذاب استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون را بررسی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها، طبیعت را به خانه خود بیاورید.

۱ هفته پیش

اتاق خواب خصوصی‌ترین فضا بوده و چیدمان آن در روحیه افراد تاثیرگذار است. این مطلب به بیان اصول و قواعد دکوراسیون اتاق خواب منزل می‌پردازد.

۱ هفته پیش

هنگام ورود به بعضی از خانه‌ها احساس بهتری به ما دست می‌دهد. در این مطلب از مجله دلتا  به بیان نکات پاکسازی منزل از انرژی منفی می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...