تیتر برتر |
1 ماه پیش

جزئیات ابتلای آیت الله علم الهدی به کرونا سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزئیات ابتلای آیت‌الله علم‌الهدی به کرونا

به گزارشتیتربرتر؛آیت‌الله علم‌الهدیبه دلیلابتلا به کروناهم‌اکنون در قرنطینه بوده و فعالیت‌های خود را در قرنطینه خانگی انجام می‌دهد.

ماجرای ابتلای آیت‌الله علم‌الهدی به کرونا

تست کرونای نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی روز گذشته مثبت اعلام شد و در حال حاضر علائم و عوارض خاصی از بیماری کرونا در وی مشاهده نمی‌شود.

اخیرا عکس‌هایی از سرکشی آیت‌الله علم‌الهدی به حاشیه شهر مشهد و مشارکت و نظارت بر روند توزیع بسته‌های غذایی میان محرومان حاشیه شهر مشهد منتشر شده بود. از ابتدای شیوع کرونا قرارگاه مواسات خراسان رضوی برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا زیر نظر وی تشکیل شده است.

آخرین وضعیت سلامتی آیت‌الله علم‌الهدی

آیت الله سیداحمد علم‌الهدی فعالیت‌های خود را در قرنطینه خانگی انجام می‌دهد و حال عمومی وی مساعد است.

سید احمد علم‌الهدی (زادهٔ ۱۰ شهریور ۱۳۲۳) مجتهد شیعه، امام جمعه مشهد، و از اسفند ۱۳۹۴ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی است. او همچنین از سال ۱۳۸۶ تاکنون نماینده مجلس خبرگان رهبری از استان خراسان رضوی است. او پیشتر از ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۴، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امام صادق را عهده‌دار بود و از مؤسسین این دانشگاه است.

صحبت های آیت‌الله علم‌الهدی درباره کرونا

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد 20 فروردین، گفت: اینکه برخی می‌گویند عامل انتقال ویروس کرونا و بیماری در حرم مطهر ائمه اطهار (ع) کارآیی ندارد، نادرست و نتیجه افکار مشتی خرافه‌پرور است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با انتقاد از برخی شبهه افکنی های خرافی در باب اینکه کسی در محضر امام رضا (ع) مریض نمی شود و نیازی به رعایت پروتکل های بهداشتی در حرم رضوی نیست، افزود: همانطور که اگر کسی در حرم بول کند حرم نجس می شود و باید پاک شود، اگر شخص ناقلی در حرم ضریح را ببوسد، موجب انتشار ویروس می شود، پس لازم است در حرم و اماکن متبرکه نیز همه پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی افزود: شکی در این نیست که زیارت امام رضا (ع) شفابخش است و آن بزرگوار ولایت مطلقه دارند، اما عنایت ایشان به جریان غیرمعقول تعلق نمی گیرد مثل این است که کسی خود را از پشت بام حضرت به پایین پرت کرده و انتظار داشته باشد که حضرت وی را نگه دارد، نه خیر اینطور نیست به زمین می افتد و استخوانش هم خرد می شود و چنین حرکت های غیرمعقولی مشمول کرامت ائمه قرار نمی گیرد.

آیت الله علم الهدی در خصوص چرایی برگزاری نماز جمعه در مشهد، علیرغم شرایط قرمز کرونایی، توضیح داد: در شهر مقدس مشهد با توجه به امکانات فراهم آمده از سوی آستان قدس رضوی و وسعت صحن پیامبر اکرم (ص) امکان برگزاری این فریضه الهی با رعایت همه پروتکل های بهداشتی مهیا است و برپا داشتن نماز جمعه با این شرایط با مشکلی مواجه نیست، که یقینا اگر محیط بسته و محدود بود، امکان برگزاری نماز جمعه در این شهر نیز وجود نداشت.

وی افزود: بنا بر این انعقاد نماز جمعه مستوجب شیوع این بیماری منحوس نیست و نمازگزاران نیز موظف به رعایت تمام و کمال پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستند، مدیریت برنامه های حرم با تولیت حرم مطهر است، مدیریت حرم مطهر تولیت محور است و مدیریت آن نیز منصوب از طرف مقام عظمای ولایت است، آستان قدس رضوی بهترین و جدی ترین برنامه ها را در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی به کار گرفته است و هزینه خرید ماسک برای زائران توسط این نهاد در یک ماه حدود ۲ میلیارد تومان است.

امام جمعه مشهد با اشاره به آغاز موج چهارم بیماری کرونا در کشور گفت: وضعیتی که اکنون دچار آن هستیم یا نتیجه عملی عامدانه و یا بی تدبیری و مدیریتی جاهلانه است.

علم الهدی با طرح این پرسش که چرا به یکباره همه شهرهای کشور قرمز شد، افزود: یک نظریه این است که این کار را عامدانه انجام دادند، معلوم بود هنگامی که همه شهرهای ترکیه در وضعیت قرمز قرار داشت و وزیر بهداشت اعلام خطر کرده بود که پروازهای ترکیه را لغو کنید، اما این کار را نکردند تا در آستانه انتخابات شور و نشاط و شادابی و هیجان مردم را بگیرند و میزان مشارکت حداکثری مردم را کاهش دهند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: البته ما شرعا نمی توانیم کسی را متهم کنیم، نگاه خوش‌بینانه این است که این اوضاع و احوال نتیجه مدیریتی جاهلانه است، همه از اوضاع و احوال کرونایی ترکیه اطلاع داشتند، با این حال پروازها به این کشور را آزاد گذاشتند و اگر عمدی در کار نبوده باشد می توان این وضعیت را نتیجه مدیریت جاهلانه دانست.

علم الهدی گفت: ما در ماه شعبان دو پیک زیارتی داشتیم اما وضعیت مشهد آبی بود، وضعیت از زمانی قرمز شد که مسافران ترکیه برگشتند، در هر حال باید تدبیری اتخاذ کنیم که با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی، مراسم های مذهبی را نیز اجرا کنیم، عده ای این شرایط را فراهم آورده و همه چیز را تعطیل کردند تا دودش به چشم ماه رمضان و مراسم مذهبی مردم برود.

وی تاکید کرد: مردم ما شعور سیاسی بالایی دارند و این مسایل را درک می کنند و می دانند که علت پیدایش موج چهارم کرونا چیست، به ما قبلا گفتند کرونا تمام شده است و ما دیدیم که تمام نشده و کرونا دوباره برگشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بر توقع معقول زن و شوهر از همدیگر بر اساس موازین دینی و سیره ائمه تاکید کرد و گفت: زن و شوهر باید هریک دیگری را مرجع برآورده سازی خواسته های خود بداند، و نباید از هم توقعات نابجا و خلاف عقل داشته باشند که منجر به اختلاف می شود.

آیت الله علم الهدی افزود: توقعات باید در حد و حدود حوزه تکلیف باشد، مدیریت منزل بر عهده زن و تامین تکفل بر عهده مرد است، مرد موظف به تامین مایحتاج معقول منزل است، تامین هزینه های تجملاتی و غیرمتعارف وظیفه مرد نیست، برای رابطه عاطفی با خانواده طرفین احترام و اعتبار قایل شوند، و توقعات باید بر اساس مصلحت زندگی باشد.

گردآرونده: علی اکبر رضایی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روابط عمومی موفق ترسیم گر پیشرفت سازمان

4 ساعت پیش

فیلم جزئیات تمسخر نویسنده ها در خندوانه رامبدجوان,ماجرای تمسخر نویسنده های بیکار در خندوانه,واکنش خداد عزیزی بعد تمسخر نویسنده های ایرانی,واکنش رامبد جوان به تمسخر نویسندگان ایرانی

4 ساعت پیش

بررسی کتاب فرزندخواندگی در قانون ایران از زبان ابراهیم صنوبر مولف کتاب

4 ساعت پیش

آشنایی با یارا شهیدی بازیگر ایرانی آمریکایی مدل برند آدیداس,جزئیات انتخاب یارا شهیدی به عنوان مدل برند آدیداس,بیوگرافی یارا شهیدی,خانواده یارا شهیدی,فیلم‌شناسی یارا شهیدی,جوایز یارا شهیدی,نظر یارا شهیدی درباره ایران,

4 ساعت پیش

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در طراحی آشپزخانه نداشتن پیشخان است. در نظر گرفتن یک پیشخان برای آشپزخانه برای انجام دادن کارها ضروری است.

13 ساعت پیش

مهم ترین دلایل ریزش آب دهان هنگام خواب,علل ریزش آب دهان در خواب,بهترین راه های درمان ریزش آب دهان در خواب,درمان ریزش آب دهان ,علی اکبر رضایی

23 ساعت پیش

آیا به روش سنتی کرونا درمان می شود,ویروس همه گیر کرونا در چین درحال گسترش است به طوریکه در آخرین آمار قربانیان این ویروس 722 نفر هستند و هر لحظه بیشتر می شوند تیتربرتر به طب سنتی برای مقابله با این ویروس پرداخته است با ما همراه باشید

23 ساعت پیش

کار وکیل تعیینی چیست,آشنایی با وکیل تعیینی, وکیل تعیینی کیست,شرایط رسیدن به مقام وکیل تعیینی,معیارهای انتخاب وکیل تعیینی,تفاوت وکیل اول با وکیل دوم

23 ساعت پیش

آشنایی با فیلم تارا,معرفی فیلم سینمایی تارا,خلاصه داستان فیلم سینمایی تارا,اسامی بازیگران فیلم سینمایی تارا,توضیحات کاوه قهرمان درباره فیلم تارا

دیروز

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست,بیوگرافی مهدی پاکدل,بیوگرافی بازیگر نقش سلمان در سریال جیران,بازیگر نقش سلمان در سریال جیران,نقش سلمان در سریال جیران,سلمان در سریال جیران,سریال جیران,تحصیلات مهدی پاکدل,خانواده مهدی پاکدل,ازدواج مهدی پاکدل,شروع فعالیت هنری مهدی پاکدل,بازی مهدی پاکدل در نقش سلمان سریال جیران,معرفی سریال جیران,موضوع سریال جیران,اسامی بازیگران سریال جیران,خلاصه داستان سریال جیران,زمان پخش سریال جیران,معرفی عوامل سریال جیران,مریم بالوی فیلی

1 روز پیش

آشنایی با فیلم زنبور کارگر,معرفی فیلم سینمایی زنبور کارگر,اسامی بازیگران فیلم سینمایی زنبور کارگر,خلاصه داستان فیلم سینمایی زنبور کارگر,معرفی عوامل فیلم سینمایی زنبور کارگر,,

1 روز پیش

بازیگر نقش زهرا در سریال بوتیمار کیست,بیوگرافی ندا کوهی,بیوگرافی بازیگر نقش زهرا در سریال بوتیمار,تحصیلات ندا کوهی,ازدواج ندا کوهی,شروع فعالیت هنری ندا کوهی,بازی ندا کوهی در سریال بوتیمار,معرفی سریال بوتیمار,اسامی بازیگران سریال بوتیمار,خلاصه داستان سریال بوتیمار,سریال بوتیمار چند قسمت است,زمان پخش سریال بوتیمار,ساعت پخش و تکرار سریال بوتیمار,عوامل مجموعه تلویزیونی بوتیمار,مریم بالوی فیلی

1 روز پیش

رنگ‌ها هماهنگی با یکدیگر انتخاب شده و بکار برده شوند. در این مطلب هماهنگی رنگ دیوار و مبلمان با یکدیگر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1 روز پیش

هر گاه پدر یا مادر بدون رضایت طرف دیگر تصمیم به خروج فرزند از کشور گرفته باشد طرف دیگر می‎تواند با تقدیم دادخواست به دادگاه، مانع از این اقدام شود.

1 روز پیش

اولین عوارض واکسن کرونا,عوراض واکسن کرونا چیست,واکسن کرونا به همه مردم می رسد,معرفی واکسن های کرونا

2 روز پیش

بیشتر...