تیتر برتر |
2 روز پیش

ضعیف ترین نیروهای هوایی در جهان تاکنون سایت تیتربرتر TitreBartar com

ضعیف ترین نیروهای هوایی در جهان تاکنون

تیتربرتر:در حالی که برخی از نیروهای هوایی قدرتمند در سراسر جهان مجهز به جدیدترین و تواناترین هواپیماها و سیستم ها هستند (مانند F-35 Lightning II)، برخی دیگر نیز چنین هواپیماهای منسوخ شده ای دارند که نیروهای هوایی آنها در حال حاضر یک شوخی است. اغلب این نیروهای هوایی در زمینه خود خوب هستند زیرا دشمنان احتمالی آنها نیز منسوخ و قدیمی هستند. اما با این وجود، آنها استفاده محدودی دارند و اغلب، این هواپیماهای قدیمی حتی نمی توانند موشک های دقیق را مستقر کنند.

علاوه بر این و اغلب مسائل مربوط به داشتن هواپیماهای قدیمی را پیچیده می کنند، این نیروهای هوایی نیز اغلب خلبانان تا حد زیادی بی تجربه دارند و هواپیماها اغلب از وضعیت ضعیفی برخوردارند. برخی از نیروهای هوایی در جهان وجود دارند که اگر آنها توسط نیروی هوایی مدرن مانند نیروی هوایی آمریکا یا نیروی هوایی سلطنتی به چالش کشیده شوند ، احتمالاً حتی به خود زحمت نمی دهند که با آسمان رقابت کنند. در اینجا 10 نیروی هوایی با هواپیماهای منسوخ شوکه کننده وجود دارد.

9- نیروی هوایی کره شمالی

نیروی هوایی کره شمالیبزرگ است و دارای 950 هواپیمای چشمگیر در حال خدمت است. از سوی دیگر، بخش عظیمی از اینها (به استثنای MiG-29) ناامیدکننده قدیمی هستند. کره شمالی هنوز جنگنده های منسوخ MiG-17 ، MiG-19 ، MiG-21 و MiG-23 دارند.

آنها تقریبا هیچ شانسی برای دفاع از حریم هوایی کره شمالی با سایر هواپیماهای پیشرفته ای که در سرتاسر جهان به کار گرفته شده اند ندارند، در حالی که نیروی هوایی کره شمالی همچنان در حال پیر شدن و کمرنگ شدن است.

8- نیروی هوایی کوبا

کوبا مدتهاست که تحریم شده است و بنابراین می توان نیروی هوایی آنها را ناامید کرد. آنها از MiG-21 ، MiG-23 و MiG-29 استفاده می کنند. از این میان، تنها MiG-29 دارای قابلیت معقولی است و با این وجود آنها تنها سه مورد از آنها را دارند.

آنها 11 فروند MiG-21 (که توسط اکثر نیروهای هوایی در سراسر جهان بازنشسته شده اند، در سال 1959 معرفی شدند) و 24 MiG-23 که عموماً در سراسر جهان بازنشسته شده اند.

7- نیروی هوایی مالی

نیروی هوایی مالی یکی دیگر از نیروهای هوایی است که بیشتر از هواپیماهای قدیمی استفاده می کند. بخش اعظمهواپیماهای جنگندهآنها از جنگنده های منسوخ MiG-21 تشکیل شده است. با این حال، به احتمال زیاد این کشور به این زودی ها در جایی که به جنگنده های پیشرفته نیاز داشته باشد، با هیچ جنگ معمولی درگیر نخواهد بود.

نیروی هوایی مالی توربوپراپ A-29 Super Tucano را خریداری می کند که می تواند به عنوان مربی و هواپیمای تهاجمی سبک مورد استفاده قرار گیرد. اگر از آنها در برابر نیروی هوایی مدرن استفاده شود، کاربرد محدودی دارند.

6- نیروی هوایی آرژانتین

نیروی هوایی آرژانتین جایی را در اینجا به دست نمی آورد که نیروی هوایی آنها ناامید شده است، بلکه به این دلیل که حتی به سختی در هر نوع تهاجمی وجود دارد.

امروزه، آنها حدود 6 مربی جت IA 63 Pampa با توانایی جنگی و 23 A-4AR Fightinghawks (بر اساس A-4 Skyhawk معرفی شده در 1956) در خدمات جنگی دارند. آمادگی عملیاتی آنقدر ضعیف است که تنها 6 مورد در سال 2020 گزارش شده است.

5- نیروی هوایی گینه

گینه یک کشور فقیر در غرب آفریقا است و توانایی جنگنده های جنگنده آن توسط 3 فروند MiG-21 منسوخ تأمین می شود. این یک نیروی هوایی کوچک است، اما آنها همچنین نیاز کمی به نیروی هوایی پیشرفته دارند.

اما نه تنها تاریخچه هواپیماهای آنها قدمت ندارد، در ارتش گینه تانک های آنها از 8 تانک اصلی نبرد قدیمی T-54 متعلق به دهه 1950 و 45 تانک متوسط ​​T-34 مضحک قدیمی ازجنگ جهانی دومتشکیل شده است.

4- نیروی هوایی لیبی

نیروی هوایی لیبی با یک دهه جنگ داخلی ویران شده است و اکنون اکثر تجهیزات آن منسوخ شده یا فقط غیر عملیاتی است. آنها به تازگی از این جنگ داخلی بیرون آمده اند، بنابراین امیدواریم که اوضاع بهتر شود.

گمان می رود نیروی هوایی لیبی حدود 11 فروند MiG-21 منسوخ و 3 فروند MiG-23 در خدمت دارد. قوی ترین بخش نیروی هوایی آنها 8 فروند (هنوز پیری) میگ 29 است که از روسیه دریافت می شود.

3- نیروی هوایی سوریه

نیروی هوایی سوریه نیز درگیر یک جنگ داخلی ویرانگر شده است و نیروی هوایی در حال حاضر در مقایسه با قبل از جنگ بسیار کاهش یافته است. اکنون بخش عمده ای از تجهیزات آنها منسوخ شده است.

امروزه تصور می شود که نیروی هوایی سوریه دارای 51 فروند میگ 21، 87 فروند میگ 23 و 39 سوخو 22 است که همه آنها ناامید شده اند. تخمین زده می شود که آنها 18 فروند Su-24 و 29 MiG-29 دارند، که ممکن است هنوز هم دارای ارزش باشند.

2- نیروی هوایی آنگولا

آنگولا دارای نیروی هوایی شگفت آور بزرگ اما عمدتا منسوخ است که از 23 فروند MiG-21 ، 22 MiG-23 و 14 Su-22 تشکیل شده است، همه اینها کم و بیش هیچ ارتباطی مدرن ندارند.

از نظر توانمندی، آنها همچنین دارای 12 فروند هواپیمای حمله زمینی Su-25 و 13 جنگنده فوق مانور سو -30 هستند. Su-30 یک هواپیمای برتری هوایی با قابلیت مدرن با قابلیت حمله است و تصور می شود شبیه F-15 Strike Eagle است.

1- نیروی هوایی موزامبیک

نیروی هوایی موزامبیک کوچک است و بال جنگنده آن از 8 جنگنده منسوخ MiG-21 تشکیل شده است. آنها اکنون با شورشیان در شمال مبارزه می کنند، ممکن است به نیروی هوایی نیاز داشته باشند.

MiG-21 توسط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1959 معرفی شد و نام گزارش ناتو آن "Fishbed" است. این هواپیمای جت مافوق صوت و هواپیمای رهگیر است و در طول جنگ سرد شاهد نبردهای گسترده ای بوده است. امروزه به میدان جنگ مدرن تعلق ندارد.

نویسنده: فرید نادری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیوگرافی پریا مجللی در سریال خسوف, خلاصه داستان سریال خسوف, بازیگران سریال خسوف

4 ساعت پیش

۷۹.۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ بوده‌اند.

11 ساعت پیش

داروهای طبیعی موثر برای مسمومیت غذایی, برخی از درمانهای موثر مسمومیت غذایی در خانه آورده شده است.

11 ساعت پیش

اقدام پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر, علائم بیماری آلزایمر

18 ساعت پیش

فضا دادن در رابطه به چه معناست؟, چرا همه در یک رابطه به فضا احتیاج دارند؟, آیا داشتن یک فضا در یک رابطه خوب یا بد است؟

18 ساعت پیش

مزایای بیشماری از روغن کرچک برای پوست علاوه بر سایر مزایای آن وجود دارد.

18 ساعت پیش

تهدید تعریف شده در قانون مجازات اسلامی تهدید در فضای مجازی را هم در بر می‌گیرد. در این مطلب به امکان پیگیری تهدید در فضای مجازی می‌پردازیم.

دیروز

سریال بازی مرکب Squid Game سریال تلویزیونی محصول کشور کره جنوبی در ۹ قسمت، تنها بعد از چند روز انتشار به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های نتفلیکس شد.

دیروز

هزینه دادرسی به هزینه‌هایی گفته می‌شود که توسط دولت برای رسیدگی به دعوا دریافت می‌گردد. در این مطلب به هزینه دریافت مهریه می‌پردازیم.

دیروز

چین دومین گروه از فضانوردان را به سمت ایستگاه فضایی جدید خود فرستاد. در میان این فضانوردان اولین زنی که از این ایستگاه بازدید خواهد کرد، نیز حضور دارد.

دیروز

بیوگرافی سجاد بابایی, بازی سجاد بابایی در سریال زندگی زیباست, آثار سجاد بابایی

دیروز

کلاهبرداری‌ ملکی از دیرباز به عنوان یکی از جرایم معمول کلاهبرداری رایج بوده است. در این مطلب به کلاهبرداری در معاملات خانه می‌پردازیم.

1 روز پیش

کتاب اودیسه روایت رویارویی اولیس با غول یک چشم، سایران‌ها و جادوگران است تا درنهایت به ایتاک، نزد همسر و فرزندش بازگردد. مسیری دشوار که...

پریروز

در این مطلب با ایده‌هایی برای رنگ آمیزی خانه‌های کوچک همراه شما هستیم. چیزی که در همه‌ ایده‌ها به آن توجه می‌شود، بزرگ‌تر جلوه دادن خانه است.

پریروز

مینو شریفی در نقش آتیه در سریال خسوف, جوایز و افتخارات مینوشریفی, بیوگرافی مینو شریفی بازیگر سریال خسوف, شروع بازیگر مینو شریفی

پریروز

بیشتر...