تیتر برتر |
3 روز پیش

خطرات پروتز لب برای زیبایی سایت تیتربرتر TitreBartar com

خطرات پروتز لب برای زیبایی

تیتربرتر؛ لب هاعضوی از بدن اند که بسیار حساس و ظریف هستند و اگر بخواهیم برای زیبایی بیشتر بر روی لب ها تغییراتی ایجاد کنیم خطراتی دارد که باید تحت نظر پزشک مجرب قرار بگیریم تا مشکلی برایمان پیش نیاید.

چه نواحی ای از لب ها قابل برجسته سازی هستند؟

ـ شایع ترین قسمت هایی که تحت برجسته کردن قرار می گیرد قسمتورمیلون لب، یعنی قسمت مرزی بین حواشی لب ها و قسمت قرمز لبهاست. این کار سبب می شود تا قسمت خارجی لب ها بیشتر نمایان شود. گوشه های لب ها نیز می تواند تحت پرکردن قرارگیرد. گوشه های لب به مرور زمان و در اثر سن و نیروی جاذبه به سمت پایین جابه جا می شوند که با تزریق می توان آنها را به حالت اولیه برگرداند. می توان دو خط برجسته مابین سوراخ بینی و لب فوقانی را نیز که به مرور زمان برجستگی خود را از دست می دهند، مجددا با تزریق به حالت جوان برگرداند بنابراین تمامی قسمت های لب امکان برجسته سازی و برگرداندن به حالت جوانی را دارند.

چه موادی برای برجسته سازی لب ها استفاده می شود؟

ـ از اواخرسال ۱۹۹۰ میلادیهمراه با افزایش جهانی درخواست برای اقدامات زیباسازی صورت و افزایش اعمالجراحی زیبایی، استفاده از مواد مختلفی که سازگاری بافتی تقریبا مناسبی داشته باشند، جهت برجسته سازی لب ها بیشتر شد. با تزریق این مواد، جراحان زیبایی سعی می کردند تا لب های نازک تغییر شکل داده را مجددا به صورت برجسته وجذاب درآورند. به طور خلاصه می توان مواد را که به صورت گسترده در برجسته سازی لب ها به کار می روند به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

۱) اتولیفن:مواد قابل تزریق که از قسمت درم پوست خود شخص تهیه می شوند، خطر حساسیت ندارند و نتایج آنها موقت است چرا که بدن به سرعت آنها را جذب می کند.

۲) کلاژن:نیاز به تست حساسیت قبل از تزریق دارند، چرا که از بافت های گاوی استخراج می شوند وحدود از ۴ هفته تا ۳ ماهدوام دارند.

۳) درمالوژن:ازپوستبیمار تهیه می گردد و تا حدودی دوام و ماندگاری بیشتر از کلاژن گاوی دارد. این مواد ساختار سنگینی دارند و از خلال پوست ظریف لب ها به صورت رگه های سفید و دانه های سفید تا آخر عمر بیمار را اذیت می کند اما این ماده برای پر کردن خطوط و چین و چروک های اطراف لب ها به کار رفته اند که با ریسک بالای ایجاد ناهمواری و پستی و بلندی در اطراف لب ها همراه است و گاه بیمار مجبور می شود که برای خارج کردن آنها مجددا تحت جراحی قرار گیرد.

روش تزریق پروتز چگونه است؟

ـ در صورت استفاده از هیالورونیک اسیدها جهت برجسته سازی لب پس از ضدعفونی کردن لب ها و اطراف آنها به صورت دقیق، با استفاده از سوزن های بسیار ظریف به اندازه۳۰ تا ۳۱ (که ضخامت حدود ۶ تا ۱۲ تار موی انسان را دارند)این مواد درزیر مخاط و پوست و بالای عضله لبتزریق می گردند. هر چند در لب های حساس می توان از پمادهای بی حس کننده موضعیحدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقهقبل از تزریق استفاده کرد.

تکنیک های دیگری جز تزریق برای برجسته سازی لب ها وجود دارد؟

ـ بله، از تکنیک های دیگری نیز جهت برجسته سازی لب ها استفاده شده؛ از جمله، پروتزها که به صورت نوارهایی باعرض ۴/۲ میلی متر و ۴/۳میلی متر در داخل لب هااستفاده شده است. اخیرا استفاده از پروتزهای سیلیکونی جامد با سایزهای متفاوت و با شکل خود لب ها به صورت دوکی شکل نیز جهت برجسته سازی لب ها، با اقبال روبه رو شده است. ا

ز نسوج مختلفی از خود بدن شخص نیز جهت پر کردن لب ها می توان استفاده کرد از جمله ساختارهای تاندونی نظیر بعضی از تاندون های اندام فوقانی و بعضی از ساختارهای فاشیایی بدن. روش جراحی دیگری نیز وجود دارد که طی آن جراح قسمت های کوچکی از پوست نزدیک لب ها یا داخل دهان را برش داده، خارج کرده و آن را به حجم داخل لب ها اضافه می کند اما این تکنیک بهلب هازیاد حجم نمی دهد، بلکه بیشتر لب ها را مقداری به سمت بیرون برجسته می کند.

خطرات و عوارض پروتز لب

تحقیقات و مطالعات متعددی نشان داده‌اند کهبرجسته سازی لب‌ها با استفاده از چربی، که به صورت پیوند چربی انجام می‌شود یکی از بهترین روش‌های تقریبا دائمی و مناسب برای این منظور است؛ اما هم پزشکان و هم بیماران باید به این نکته توجه کنند که از برجسته کردن بیشتر از حد لب‌ها با این روش پرهیز کنند، چرا که نتایج ظاهری بسیار ناخوشایندی را برای فرد به همراه می‌آورد.

ازعوارضپروتز لببا تزریق چربیمی توان به ایجاد برجستگی‌های دانه دانه و نیز ایجاد فرورفتگی‌ها در محل تزریق اشاره کرد. عوارض مهمی که وقوع آنها چندان هم نادر نیست شامل قرمزی، تورم، خارش درمحل تزریق یا خون ریزی، حرکت پروتزها یا خارج شدن پروتزها از قسمتی از لب هستند.

البته در اکثر مواردتورم و کبودی‌های ایجاد شدهطی تزریق ظرف چند روز تا یک هفته کاملا بهبود پیدا می‌کند. بعضی از بیماران به مصرف بی‌حس کننده‌های موضعی نظیر لیدوکایین حساسیت نشان می‌دهند. در مورد تزریق کلاژن گفته شد که قبل از تزریق باید تست حساسیتی گرفته شود. در موارد بروزحساسیت آلرژیکبه قسمت‌های حساسیتی کلاژن، باید شدیدا از تزریق کلاژن پرهیز کرد زیرا عواقب واکنشی آن دامن‌گیر فرد خواهد شد. هر چند علاوه بر موارد ذکر شده احتمال بروز عوارض ناخواسته دیگری نیز وجود دارد که می‌توان به ایجاد زخم، بروز اختلالات انعقادی خون، عفونت و ایجاد بافت اسکار در لب‌ها اشاره کرد.

عمل پروتز لب برای چه کسانی انجام نمی‌شود؟

در افرادی که مبتلا بهدیابت، لوپوس یا بیماری‌های بافت همبندهستند یا در بیمارانی کهفشارخون شدید و غیر کنترل شده یا عفونت‌های تبخالدارند، پروتز لب توسط پزشک انجام نمی‌شود. علاوه برآن لازم به ذکر است که در افراد سیگاری (به دلیل آنکه این افراد روند ترمیم زخم کندتری دارند،، انتظار بروز عوارض بسیار بیشتر از سایر افراد است.

اقدامات مراقبتی بعد از پروتز لب

همان طور که گفته شد اکثر افراد بعد ازتزریق، تجربه التهاب و تورم در محلرا دارند. برای برطرف کردن این تورم، فرد می‌تواند تورم را بلافاصله پس از تزریق با استفاده ازکمپرس سرد و یخکاهش دهد. همچنین افراد می‌توانند برای جلوگیری ازخشکی لببعد از تزریق از مرطوب‌کننده‌های لب استفاده کنند.

ظرف چند ساعت اول بعد از تزریق، بیمار باید از استفاده از مواد آرایشی مخصوصا برای لب‌ها پرهیز کند و حداقل ظرفمدت ۴۸ ساعتآینده از ورزش‌های سنگین و نور شدید خورشید شدیدا بپرهیزد. اگر موادپروتزدر بخشی تجمع پیدا کنند و لب در قسمت محدودی بیش از حد برجسته شود، آن قسمت توسط جراح پلاستیک مربوطه ماساژ داده خواهد شد تا یکنواختی لازم حاصل گردیده و ظاهری یکنواخت و شکیل پیدا کند.

گردآورنده:آیدا رضایی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چرا کودکان به حرف والدین گوش نمی دهند,علت بی توجهی کودکان به پدر و مادر,پدر و مادر با کودک چگونه باید برخورد کنند,چرا کودک یکی از والدین را ترجیح می دهد,کودک با چه کارهایی بی توجه می شود,

2 ساعت پیش

آموزش ساده گازپاچو,سوپ گازپاچو اسپانیایی,مواد لازم برای گازپاچو,طرز تهیه گازپاچو خوشمزه,مراحل طرز تهیه گازپاچو,نکات کلیدی طرز تهیه گازپاچو

2 ساعت پیش

بازیگر نقش میرزا آقاخان نوری در سریال جیران کیست,بیوگرافی بازیگر نقش میرزا آقاخان نوری در سریال جیران,ازدواج امیر جعفری,بیوگرافی ریما رامین فر,بازی امیر جعفری در نقش میرزا آقاخان نوری سریال جیران,اسامی بازیگران سریال جیران,خلاصه داستان سریال جیران,زمان پخش سریال جیران

3 ساعت پیش

آشنایی با انیمیشن گنج اژدها,معرفی انیمیشن سینمایی گنج اژدها,افتخارات انیمیشن سینمایی گنج اژدها,خلاصه داستان انیمیشن سینمایی گنج اژدها,زمان پخش انیمیشن سینمایی گنج اژدها

3 ساعت پیش

آشنایی با فیلم مستند تارهای ممنوعه,اسامی بازیگران فیلم مستند تارهای ممنوعه,داستان فیلم تارهای ممنوعه,اسامی بازیگران فیلم تارهای ممنوعه,افتخارات فیلم تارهای ممنوعه

3 ساعت پیش

طلاق بیل گیتس چهارمین فرد ثروتمند جهان,مرور گران‌ترین طلاق‌های تاریخ جهان,چک 1.8 میلیارد دلاری بیل گیتس به همسرش

9 ساعت پیش

پیامد نپرداختن شارژ آپارتمان این است که علیه افرادی که از پرداخت به موقع هزینه‌های مشترکشان خودداری می‌کنند طرح دعوا نمود.

16 ساعت پیش

 نصب تابلو پارک ممنوع مقابل درب منازل و مغازه‌ها طبق شرایط زیر مجاز است:درب پارکینگ داشته باشند. پارک وسایل نقلیه مانع ترددشان شود.

17 ساعت پیش

درمان فوری سیستم ایمنی بدن با عسل,تاثیر زنبور درمانی بر بالا بردن سیستم ایمنی بدن,زهر درمانی و مواد تشکیل دهنده زهر,معرفی بیماری‌هایی که با زهرعسل درمان می شوند,روشهای وارد کردن زهر به بدن بیمار,تاثیر آپی تراپی بر بهبودی بیماری ها

1 روز پیش

علت گرمی و سوزش پلک چشم,درمان گرمی و سوزش پلک چشم,تشخیص علت اصلی سوزش چشم,درمان‌های پزشکی و خانگی سوزش چشم,

1 روز پیش

بازی نهال دشتی در سریال جیران,بیوگرافی نهال دشتی,بیوگرافی نهال دشتی در سریال جیران,نهال دشتی در سریال جیران,سریال جیران,تحصیلات نهال دشتی,ازدواج نهال دشتی,شروع فعالیت هنری نهال دشتی,معرفی سریال جیران,موضوع سریال جیران,اسامی بازیگران سریال جیران,خلاصه داستان سریال جیران,زمان پخش سریال جیران,معرفی عوامل سریال جیران,مریم بالی فیلی

1 روز پیش

فیلم ماجرای کنایه محمود کریمی به فایل صوتی ظریف,متن شعر محمود کریمی بر علیه ظریف,واکنش ها به شعرخوانی محمود کریمی بر علیه ظریف

1 روز پیش

جزییات درگذشت قاسم آهنین‌جان شاعر معروف خوزستانی ,بیوگرافی قاسم آهنین جان,فعالیت آهنین جان در ادبیات و شعر,سبک شعر قاسم آهنین جان,آثار آهنین جان شاعر خوزستانی,جوایز قاسم آهنین جان

1 روز پیش

بازی کتانه افشاری نژاد در سریال جیران,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد در سریال جیران,تحصیلات کتانه افشاری نژاد,ازدواج کتانه افشاری نژاد,,

1 روز پیش

می‌توانید با ایده‌های خلاقانه و با توجه به نکاتی که در این مطلب ذکر کرده‌ایم، از آینه در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده و منزل‌تان را زیباتر کنید.

1 روز پیش

بیشتر...