..نوذر آزادی درگذشت نوذر آزادی معروف به قاطبه کارگردان تئاتر هنرپیشه فیلم سینمای سابق اهل ایران،

..نوذر آزادی درگذشت نوذر آزادی معروف به قاطبه کارگردان تئاتر هنرپیشه فیلم سینمای سابق اهل ایران،
.
.
《نوذر آزادی درگذشت》🖤🖤🌹🌹
#‌نوذر_آزادی معروف به #‌قاطبه کارگردان تئاتر و هنرپیشه فیلم و سینمای سابق اهل #‌ایران، ساعتی پیش در سن ۸۲ سالگی درگذشت. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک بود.
نوذر آزادی در سال ۱۳۱۷ در کرمانشاه از طایفه #‌کاکاوند ( لک) به دنیا آمد تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در دبستان و دبیرستان کزازی که از مدارس مشهور کرمانشاه بود به انجام رسانید. مدتی به عنوان گوینده و نویسنده در رادیوی کرمانشاه فعالیت می‌کرد و از آنجا با پروین دولتشاهی آشنا شد که این آشنایی به ازدواج انجامید.
وی در زمستان سال ۱۳۵۶ با ساخت مجموعه تلویزیونی شش قسمتی #‌ایتالیا_ایتالیا به کارگردانی و نویسندگی خودش به اوج پختگی و تکامل رسید. این سریال در نخستین روزهای عید ۱۳۵۷ از تلویزیون ملی ایران پخش شد.
او همچنین در سریال‌های سرکار استوار، آدم به آدم، تله موش، قماربازان، ساتگین و همچنین چند کار تلویزیونی تک قسمتی مثل کاف شو، سامانتا شو ایفای نقش کرده‌است.
همسر او پروین دولتشاهی از هنرمندان تئاتر تلویزیون و سینماست است که در سریال‌ها و نمایش‌ها و چندین فیلم سینمایی از جمله سریال ایتالیا ایتالیا نیز با ایشان همبازی بودند. روحش شاد و یادش گرامی...🌹🌹🌹🖤🖤🖤
.
.
.
#‌نوذر_ازادی
#‌درگذشت
#‌قاطبه_بازیگر
#‌کارگردان
#‌هنرپیشه
#‌تئاتر
#‌فیلم
#‌سینما
#‌کُرد
#‌کُردی
#‌لر
#‌لری
#‌لک
#‌لکی
#‌کرمانشاه
#‌لرستان
#‌ایلام
#‌کردستان
#‌خوزستان
#‌دانشکده_هنر
#‌ثبت_ملی_تال_لری
#‌دراماتیک
#‌رادیو_کرمانشاه
#‌پروین_دولتشاهی
#‌سرکار_استوار

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات


مطالب مرتبط