سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

چگونه به کودکان دارو بدهیم سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازهلث دییک مراقب بهداشتی پیشنهاداتی را برای آسان تر کردن این مصیبت ارائه می دهد.

امیلی گلاروم، متخصص زندگی کودک در موسسه قلب در بیمارستان کودکان لس آنجلس، این نکات را ارائه می دهد: صادق باشید، آن را تمرین کنید، انتخاب کنید، برنامه ای تنظیم کنید و اجازه دهید کودک جرعه جرعه ای بنوشد یا از نی استفاده کند.

گلاروم بیمارستان گفت: "ما دوست داریم صداقت را ترویج کنیم." «پنهان کردن دارو در غذا می‌تواند باعث شود بچه‌ها احساس فریب خوردگی کنند و نسبت به غذاهای مختلف کمی بی‌اعتمادی یا حتی تنفر ایجاد کنند.

"چیزی که من در گذشته با آن برخورد کرده ام این است که کودک ممکن است متوجه شود که داروی او با غذا مخلوط شده است، و سپس ممکن است به طور کامل از خوردن آن غذا دست بکشد، یا بیشتر مراقب غذایی باشد که می‌خورد.

در حالی که گلاروم توصیه می‌کند سعی نکنید دارو را در غذا پنهان کنید، اگر بچه‌ها دارو را با غذا یا نوشیدنی مخلوط کنید، تا زمانی که از آن مطلع باشند اشکالی ندارد.

"مطمئن شوید که کودکان از آن آگاه هستند و در مورد اینکه چرا به دارو نیاز دارند صادق باشید.

به عنوان مثال، چیزی مانند "ما در تلاشیم تا با این کار به بدن شما کمک کنیم احساس بهتری داشته باشند" یا "ما سعی میکنیم به معده تو کمک کنیم تا احساس بهتری داشته باشد. به خصوص اگر این دارویی است که آنها باید طولانی مدت مصرف کنند، می تواند به آنها کمک کند تا درک و کنترلی روی آن پیدا کنند.

گلاروم پیشنهاد کرد: شروع کنید و به یک برنامه ثابت "زمان دارویی" پایبند باشید.

زمانی که برای انجام آن کار می کند، گزینه هایی را پیشنهاد دهید. به عنوان مثال، به فرزندتان اجازه دهید داروی مایع را از طریق قطره چکان یا فنجان دریافت کند. یا به انتخاب آب یا آب میوه اجازه دهید تا یک قرص را بخورد. زمان‌های مصرف دارو نیز ممکن است کمی انعطاف‌پذیر باشد، مثلاً اجازه دهید کودکتان انتخاب کند که آیا قبل یا بعد از حمام دوز را مصرف کند.

زمانی را برای تمرین مصرف دارو اختصاص دهید، به خصوص اگر از مایعات به قرص ها تغییر داده شده.

گلاروم گفت ترس از خفگی می تواند یک مانع باشد. اول میتوانید با آب نبات سایز کوچکتر تمرین کنید و سپس با اب نباتی که به اندازه قرص تقریبی باشد امتحان کنید.

اگر فرزندتان از طعم یک داروی مایع خوشش نمی‌آید، ممکن است به او اجازه دهید آن را در بخش‌های کوچک بنوشد، سپس هر دوز کوچک را با کمی آب یا نوشیدنی‌ای که دوست دارد همراه کنید.

گلاروم گفت: بین دوزهای مصرفی، کمی پاداش، مانند کار بر روی یک کتاب رنگ آمیزی یا قرار دادن یک بلوک لگو روی یک ساختار، ارائه دهید.

یک جایگزین برای کودکی که نمی خواهد مایعات را برای شستن دارو بنوشد، استفاده از نی است. این می تواند حواس پرتی خوبی ایجاد کند و نیروی کافی قوی برای شستن سریع قرص ایجاد کند.

گلاروم گفت: "این کمک می کند تا کمی اعتماد به نفس بیشتری به آنها بدهیم،برای یک نوزاد، می توانید از یک سرنگ استفاده کنید و قطره هایی را بین گونه و زبان کودک بریزید و اجازه دهید هر قطره تا زمانی که دوز کامل آن کم شود، بلعیده شود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گاهی در حین دویدن احساس سبکی و انرژی می‌کنید و گاهی برداشتن هر قدم سخت است. آیا این اتفاق به زمان روز بستگی دارد و آیا زمان ایده‌آلی از روز برای دویدن وجود دارد؟

3 روز پیش

نماینده یونیسف در ایران ضمن تقدیر از ایران برای اعطای مرخصی ۹ ماهه زایمان به مادران، بر نقش محافظتی شیر مادر از کودکان در همه‌گیری کرونا تاکید کرد.

۱ هفته پیش

اگرچه پیاده روی سبک در هر زمانی برای سلامتی شما مفید است، اما یک پیاده روی کوتاه ظرف مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه پس از خوردن یک وعده غذایی می‌تواند به طور خاص برای به حداقل رساندن افزایش قند خون مفید باشد، زیرا در آن زمان سطح قند خون به اوج می‌رسد.

4 روز پیش

برای داشتن یک سفر لذت بخش و خاطره انگیز شما نیاز به یک سری وسایل و لوازم مربوط به گردش و سفر دارید. یکی از این وسایل مهم و ضروری صندلی تاشو سفری است که سفر را برایتان لذت بخش می ‌کند. هیچ لذتی در جهان بالاتر از تکیه دادن روی یک صندلی کنار رودخانه و گوش دادن به صدای آب نیست.صندلی ساحلی تاشو سفری این امکان را به شما می دهد تا در چنین شرایطی بدون هیچ گونه نگرانی روی صندلی بنشینید و از طبیعت لذت ببرید.

۱ هفته پیش

ارگاسم احساس شدید رها شدن در طی تحریک جنسی است. افراد از نظر شدت، مدت و فرکانس متفاوت هستند. ارگاسم می تواند با تحریک جنسی کم اتفاق بیفتد، اما گاهی اوقات تحریک بسیار بیشتر لازم است. بسیاری از زنان در رسیدن به ارگاسم با شریک جنسی، حتی پس از تحریک جنسی زیاد، مشکل دارند. اختلال ارگاسمیک به عنوان آنورگاسمی یا اختلال ارگاسم زنان نیز شناخته می شود.

۱ هفته پیش

رییس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به اهمیت تغذیه با شیر مادر، گفت: شیر مادر سرشار از ریزمغذی‌ها است و نقش عمده‌ای در تغذیه نوزاد دارد. توصیه شده تا دو سالگی تغذیه با شیر مادر ادامه داشته باشد.

۱ هفته پیش

چه به برنامه ورزشی خود وفادار بوده باشید یا به دنبال راهی امن و راحت برای تناسب اندام باشید، دوران بارداری زمان مناسبی برای ورزش کردن در آب است. لازم نیست شنا بلد باشید و حتی لازم نیست موهایتان را خیس کنید تا از مزایای ورزش در آب بهره مند شوید.

1 روز پیش

هفدهم مرداد هرسال روز خبرنگاران عزیز است که توسط شورای فرهنگ عمومی نامگذاری شده است.

2 روز پیش

گاهی اوقات والدین برای خوراندن دارو به فرزندشان با چالش مواجه میشوند.

۱ هفته پیش

بیشتر...