سلامت نیوز |
2 ماه پیش

خواب خوب شب سیستم ایمنی را تقویت می کند سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر از هلث لاین، به طور خاص، خواب بر منطقه‌ای تأثیر می‌گذارد که گلبول‌های سفید معروف به مونوسیت‌ها تشکیل می‌شوند، رشد می‌کنند و آماده می‌شوند تا از عملکرد سیستم ایمنی پشتیبانی کنند، فرآیندی که خون‌سازی نامیده می‌شود.

«فیلیپ سویرسکی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی ایکان در نیویورک، گفت: «آنچه ما یاد می‌گیریم این است که خواب تولید سلول‌هایی را تعدیل می‌کند که بازیگران اصلی التهاب هستند. خواب با کیفیت خوب این بار التهابی را کاهش می‌دهد.»

محققان تأثیر خواب را در یک کارآزمایی بالینی بر روی ۱۴ بزرگسال بررسی کردند. هر یک از شرکت کنندگان مقرر شد که هر شب ۷.۵ ساعت به مدت شش هفته بخوابند یا هر شب حدود شش ساعت بخوابند. سپس آنها شش هفته دیگر را سپری کردند که در آن مدت طبق عادات قبلی خود می‌خوابیدند.

محققان نمونه خون شرکت کنندگان را صبح و بعد از ظهر در هفته‌های پنجم و ششم هر دو بخش مطالعه جمع آوری کردند.

آنها دریافتند هنگامی که بزرگسالان به اندازه کافی نمی‌خوابیدند، میزان مونوسیت های در حال گردش در بعد از ظهر بالاتر و تعداد سلول‌های بنیادی ایمنی در خون بالاتر بود و شواهدی از فعال شدن سیستم ایمنی وجود داشت.

تولید بیشتر سلول‌های ایمنی می‌تواند ابتلاء به یک بیماری مرتبط با افزایش سن موسوم به خون‌سازی کلونال را سرعت بخشد، که به نوبه خود با افزایش خطر بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است.

به گفته محققان، خواب بر عملکرد بهینه تقریباً هر سلول و اندام بدن تأثیر می‌گذارد. این مطالعه از یافته‌های مطالعات جمعیتی بزرگ‌تر حمایت می‌کند، که نشان می‌دهد خواب می‌تواند یک اثر محافظتی در برابر شرایط مختلف از جمله بیماری قلبی، سرطان و زوال عقل داشته باشد.

نویسندگان این مطالعه گفتند: «ایجاد الگوهای خواب سالم در اوایل زندگی مهم است. انجام این کار ممکن است شدت شرایط التهابی مانند سپسیس را کاهش دهد.»

خواب شبانه کافی برای اکثر بزرگسالان ۷ تا ۸ ساعت خواب بدون وقفه در هر شب است. افراد مسن به حدود ۷ تا ۹ ساعت خواب نیاز دارند. کودکان ۱۱ تا ۱۷ ساله باید حدود ۸ تا ۱۰ ساعت در شب بخوابند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بسیاری از افراد باور دارند باید در شبانه روز هشت لیوان آب نوشید. نکته جالب توجه این است که پژوهشگران می گویند دقیقاً مشخص نیست که این افسانه از کجا آمده است،ولی بر اساس مطالعات و شواهد این ادعا تا حد زیادی رد شده است.

5 روز پیش

یک پژوهش فراگیر جدید نشان داده که تنها ۱۵ دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته می تواند مرگ و میر ناشی از تمام علل افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان را تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

1 روز پیش

علائم یائسگی زن چیست؟ یائسگی یا منوپوز یک فرایند طبیعی و بیولوژیک است که برای همه‌ی بانوان اتفاق می‌افتد. این دوره معمولا برای افراد مختلف در سنین متفاوت رخ می‌دهد. بعد از گذشت ۱۲ ماه از آخرین قاعدگی می‌توان گفت شما وارد دوره‌ی پساقاعدگی شده‌اید. این دوره علائم ناخوشایندی به همراه دارد که جسم و روح شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

5 روز پیش

اشتباهات دارویی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. چگونه می توانید هنگام دادن دارو به نوزاد یا کودک نوپا از اشتباهات جلوگیری کنید؟ این دستورالعمل های ایمنی برای داروهای کودکان را بررسی کنید.

18 ساعت پیش

تروما در کودکی و علائم و روش های درمان آن و نحوه رفتار با کودکانی که در معرض آسیب های روحی و روانی قرار گرفته اند.

1 روز پیش

کودکانی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند، اغلب با تکالیف مدرسه دست و پنجه نرم می کنند، و اکنون تحقیقات جدید سرنخ هایی در مورد اینکه چگونه وزن اضافی ممکن است به مغز در حال رشد آسیب برساند، ارائه می دهد.

5 روز پیش

اگر شما هم جزء افرادی هستید که دائماً هوس مواد غذایی مختلف را می‌کنید یا اینکه اصلا هوس می‌کنید همه چیز بخورید، باید بدانید که صدای هشدار از طرف بدنتان برای شما به صدا در آمده است.

6 روز پیش

زمانی که متوجه گزیدگی می شوید، ممکن است با یک خارش آزاردهنده یا یک نیش دردناک همراه باشد،که احساس جالبی نخواهد بود.

1 روز پیش

قبل از ورود به باشگاه ورزشی یا اساسا شروع هرگونه فعالیت ورزشی باید آرایش صورت را کاملا پاک کنید.

6 روز پیش

بیشتر...