سلامت نیوز |
1 ماه پیش

گام به گام با ماساژسر و صورت و شکم کودک جهان سلامت نیوز

گام به گام با ماساژسر و صورت و شکم کودک

سلامت نیوز: تنها بزرگ‌ترها نیستند که از ماساژ بدن لذت می‌برند و آرام می‌گیرند، ماساژ دادن کودک، عملکرد سیستم بدنی و سلامت کلی بدن او را تقویت و آرامش اش را تضمین می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،ماساژ کودک باعث رفع مشکلات معده‌ نوزاد، تقویت ماهیچه‌ها، خواب راحت، برقراری ارتباط بهتر با کودک، بهبود خلق و خوی نوزاد، تسکین دردهای ناشی از دندان درآوردن و... می‌شود. با توجه به جثه و ظرافت اندام‌های نوزاد و نداشتن محدودیت‌های پزشکی، می‌توانید از حدود ماه سوم پس از تولد، روزانه در ساعت مشخصی بین 15تا 30 دقیقه آن را انجام دهید.در این مطلب روش ماساژ در بخش‌های مختلف بدن نوزاد را معرفی می‌کنیم.

ماساژ ناحیه شکم

دست خود را عمودی بر بدن کودک قرار دهید و از زیر قفسه سینه به سمت پایین بکشید. این فرایند را با جابه‌جا کردن دست‌ها تکرار کنید. دور ناف هم با کمک انگشتان و در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. سپس ران و پاهای کودک را در دست نگه دارید و به‌آرامی پاها را به سمت شکم جمع کنید.

ناحیه‌ کفل نوزاد را چند بار به سمت راست بچرخانید تا به دفع گاز معده کمک‌ کند. دست‌تان را به ‌صورت افقی روی شکم نوزاد بگذارید و از سمتی به سمت دیگر به‌آرامی ماساژ دهید.

ماساژ سر و صورت

سر کودک را با دو دست بگیرید و پوست سر را مثل شامپو زدن با نوک انگشتان ماساژ بدهید. با انگشتان دو دست تصویر قلبی را روی صورت از پیشانی تا چانه از دو طرف بکشید و ماساژ دهید.

از لمس ناحیه نرم جمجمه بپرهیزید. با انگشت شست و اشاره، گوش کودک را ماساژ بدهید. انگشتان شست خود را بین ابروها قرار دهید و به ‌آرامی بکشید. با همان انگشتان شست، بی‌هیچ فشاری پشت پلک‌های بسته را نوازش کنید. از قسمت پایین بینی به سمت گونه‌ها صورت را هم ماساژ دهید. با نوک انگشتان خود در قسمت فک کودک دایره‌هایی بکشید.#‌اخبار_سلامتی

بیشتر...

منبع: سلامت نیوز

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۸۰۱۷ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

پریروز

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به تلاش‌های اخیر دولت و وزارت بهداشت برای تهیه واکسن مورد نیاز گفت: طبق توافق انجام شده با روسیه، خط تولید واکسن روسی در ایران راه‌اندازی می شود.

پریروز

عوامل مختلفی باعث ایجاد سرطان پوست می‌شود بنابراین توجه به برخی از نشانه‌های اولیه، امکان تشخیص زودهنگام را فراهم می‌کند.

2 روز پیش

مجوز قطعی برای سفرهای نوروزی صادر نشده و همه صحبت‌ها و سناریوها برپایه احتمالات و اما و اگر است.

2 روز پیش

معاون کل وزارت بهداشت درباره ایده نگاری بحران کرونا و چگونگی مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰، بیا اینکه نگران روز رای گیری نیستیم بلکه نگران تجمع های قبل از رای گیری هستیم، برای برگزاری انتخابات الکترونیک به صورت کامل پیشنهاد داد.

2 روز پیش

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پیش بینی ما این است که از نیمه های اسفندماه شرایط سخت تری با موتاسیون جدید کرونا تجربه کنیم، مگر اینکه قوانین سخت گیرانه دنبال شود و همشهریان مراعات های لازم را به عمل آورند.

2 روز پیش

رئیس انجمن اورولوژی ایران توضیحاتی درباره برخی علل ناباروری مردان و راهکارهای درمانی آن ارائه داد.

3 روز پیش

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کردستان معتقد است نهاد تامین اجتماعی باید برای شرکای اجتماعی خود و مطالبات قانونی آن‌ها، ارزش قائل شود و به درخواست‌هایشان در جهت همسان‌سازی، پاسخ درخوری دهد.

3 روز پیش

در ادامه گزارش‌هاي «كرونا، نيروي كار و حمايت اجتماعي» معاونت رفاه اجتماعي وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي گزارش ديگري به موضوع درآمد پايه همگاني و تضمين حداقل درآمد پرداخته است: «به گزارش مركز پژوهش‌هاي مجلس ۳۳ درصد مردم كشور زير خط فقرند؛ اين در حالي است كه با «تضمين حداقل درآمد» براي امحاي كامل فقر تنها به 9 هزار ميليارد تومان در ماه نياز داريم.»

3 روز پیش

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه فاز اول مطالعات بالینی یعنی مصون بودن واکسن را پشت سر گذاشتیم و دو نوبت تزریق روی ۵۶ انجام شد و عارضه مهمی نداشتیم گفت: حال همه داوطلبان خوب است.

3 روز پیش

«طرح رتبه‌بندی معلمان» از آن موضوعاتی است که 12سال تهیه دستورالعمل اجرایی و تامین منابع مالی آن در وزارت آموزش و پرورش و سپس دولت طول کشید؛ طرحی که مطالبه صنفی بخش بزرگی از جامعه معلمان است که می‌خواهند نظام ارزشیابی کاری و حقوقی خود را در بدنه مدارس سامان دهند و ‌شأن و جایگاه شغلی خود را هم‌تراز استادان دانشگاه افزایش دهند.

3 روز پیش

سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۰ هزار نفر بر اثر مسمومیت بر اثر مصرف مواد اعتیادآور به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند و بیشترین عامل مسمومیت با مواد مخدر و محرک، سوءمصر متادون و ترامادول بوده است.

3 روز پیش

مطالعات محاسباتی نشان می دهد مجموعه ای از ژن ها که واکنش ایمنی را تنظیم می کنند به تعیین قدرت و دوام آنتی بادی های خنثی کننده کروناویروس کمک می کنند.

3 روز پیش

به‌دنبال اجرای مصوبه استقرار واحدهای صنعتی متقاضی در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی بدون نیاز به استعلام از محیط زیست، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: چنین مصوبه‌ای خلاف قانون هوای پاک است و ما در این زمینه نامه‌ای به وزیر اقتصاد نوشته‌ایم.

3 روز پیش

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، نسبت به نفوذ رشته های غیر پزشکی برای گرفتن مجوز تأسیس آزمایشگاه های تشخیص طبی در کشور هشدار داد و گفت: وزارت بهداشت، بنگاه کاریابی نیست.

3 روز پیش

بیشتر...