چطور |
1 سال پیش

گیاه ماه تولدتان را بشناسید چطور

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که عاشقگل‌وگیاههستند، ولی در رشد و پرورش آنها موفق نیستند. در این صورت بهتر است سراغ گونه‌هایی بروید که به توجه کمتری نیاز دارند و مراقبت از آنها آسان‌تر است. البته شناخت ویژگی‌های شخصیتی مربوط به برج فلکی که در آن به دنیا آمده‌اید و انتخاب گیاهی که با ویژگی‌های شخصیتی ماه تولدتان همخوانی دارد نیز راه خوبی است. اگر می‌خواهید بدانید که گیاه ماه تولد شما چه گیاهی است و چه ویژگی‌های مشترکی با شما دارد، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

۱. فروردین: برج حمل (قوچ)، شفلرا (Schefflera)

شفلرا، گیاه ماه تولد فروردین

شفلرا گیاهی پرانرژی است که اگر به‌خوبی از آن مراقبت کنید، رشد خوبی خواهد داشت و بسیار بزرگ می‌شود. این گیاه مانند برج حمل (قوچ) کنجکاو و پرجنب‌وجوش و به رنگ سبز روشن و درخشان است، ولی می‌تواند طبیعتی آتشین نیز داشته باشد.

۲. اردیبهشت: برج ثور (گاو)، فیکوس الاستیکا (Rubber Plant)

فیکوس الاستیکا، گیاه ماه تولد اردیبهشت

فیکوس الاستیکا می‌تواند خیلی خیره‌کننده و زیبا رشد کند، ولی برای ریشه‌زدن به زمان نیاز دارد. درست مانند متولدان برج ثور که بدون شتاب و سنجیده عمل می‌کنند، این گیاه نیز وقتی در شرایط مناسب (نور زیاد با مقداری سایه) قرار بگیرد، پیوسته رشد می‌کند. سرسختی ذاتی این گیاه و افراد متولد این ماه آنها را به شریک‌هایی انعطاف‌پذیر، ثابت‌قدم و وفادار تبدیل می‌کند.

۳. خرداد: برج فلکی جوزا، گیاه گندمی (Spider Plant)

گیاه گندمی یا عنکبوتی، گیاه ماه تولد خرداد

گیاه گندمی رشد سریعی دارد و گیاهی اجتماعی است. این گیاه در مدت کوتاهی گیاهچه‌های کوچکی تولید می‌کند که با کاشتن آنها در گلدان می‌توانید سایر قسمت‌های خانه را نیز زیبا کنید. گیاه گندمی یا عنکبوتی نیز مانند خردادی‌های کنجکاو که در موقعیت‌های ماجراجویانه و اجتماعی رشد می‌کنند، راهی برای رشد پیدا می‌کند و با هرآنچه به آن داده می‌شود، کنار می‌آید.

۴. تیر: برج سرطان (خرچنگ)، آلوئه‌ورا (Aloe Vera)

آلوئه ورا، گیاه ماه تولد تیر

آلوئه‌ورا نیز مانند نماد این ماه (خرچنگ) موجودی خودکفاست که بار خود را به دوش می‌کشد و هرآنچه را پیش می‌آید تحمل می‌کند. آلوئه‌ورا گیاهی دارویی است، درست مانند متولدان برج سرطان که بیشتر زندگی‌شان را وقف مراقبت و حفاظت از عزیزانشان می‌کنند. با کمی مراقبت و پرورش خوب هم متولدان برج سرطان و هم گیاه آلوئه‌ورا پیوسته رشد خواهند کرد.

۵. مرداد: برج اسد (شیر)، گیاه سانسوریا (Sansevieria trifasciata)

سانسوریا، گیاه ماه تولد مرداد

گیاهسانسوریانیز مانند نماد مغرور این ماه (شیر) با برگ‌هایی تیره و تنومند خیلی خوب رشد می‌کند و بزرگ می‌شود. این گیاه که تا ۱ ماه نیز می‌تواند بدون آب زنده بماند، ویژگی مسئولیت‌پذیری متولدان برج اسد را مجسم می‌کند. برگ‌های تیز آن می‌توانند غرور یا حتی غیرصمیمی‌بودن متولدان این برج در زمانی را منعکس کنند که حس می‌کنند درک نشده‌اند و ارزش آنها درک نشده است.

۶. شهریور: برج سنبله، گیاه لیندا (Ponytail Palm)

گیاه لیندا، گیاه ماه تولد شهریور

گیاه لیندا یا گل ماه شهریور که رشدی آهسته دارد، از بیرون سرد و آرام به نظر می‌رسد، درحالی‌که از درون همیشه در حال کارکردن و دگرگونی است. گیاه لیندا نیز مانند متولدان شهریور که چیزهای زیادی درون خود دارند، از ذخایر ساقه‌اش برای ادامه رشد استفاده می‌کند. ازآنجاکه گیاه لیندا آب را در تنه خود ذخیره می‌کند، به خشکی مقاوم است و بر اثر آبیاری زیاد از بین می‌رود. بنابراین تعادل و ثبات بسیار مهم است.

۷. مهر: برج میزان، گل چمچه‌ای (Peace Lily)

گل چمچه ای، گیاه ماه تولد مهر

گل چمچه‌ای گزینه مناسبی برای نمایش تمایل متولدان این ماه به هماهنگی و توازن است. این گیاه می‌تواند در شرایط گوناگون و با مقادیر مختلف آب رشد کند. گل چمچه‌ای برگ‌های سبز زیبا و گل‌های سفید نرمی دارد که در تمام طول سال رشد می‌کنند. این گیاه نمایانگر ترکیبی متعادل از رنگ، قدرت و جذابیت است که در شخصیت و طبیعت متولدان برج میزان مجسم می‌شود.

۸. آبان: برج عقرب، گیاه آناناسی یا بروملیاد (Bromeliad)

گیاه آناناسی یا بروملیاد، گیاه ماه تولد آبان

گیاه آناناسی که طبیعتی مستقل دارد، نماد خوبی برای خودکفایی متولدان این ماه است. هنگامی که این گیاه به حال خود رها می‌شود، شاخه‌هایش را جایگزین شکوفه‌های اصلی می‌کند و در برابر تغییرات زمانی و دمایی مقاومت می‌کند. گیاه آناناسی نیز مانند آبانی‌های خوددار و منظم شرایط سخت را پشت‌سر می‌گذارد و به رشد خود ادامه می‌دهد.

۹. آذر: برج قوس یا صورت فلکی کمان‌دار، گیاه هوازی (Air Plant)

گیاه هوازی یا تیلاندزیا، گیاه ماه تولد آذر

گیاه هوازی یا تیلاندزیا به ریشه نیازی ندارد. این گیاه نیز درست مانند متولدان برج قوس که افرادی آزاده هستند و مشتاق ماجراجویی و آزادی‌اند، می‌تواند بدون خاک رشد کند. گیاه هوازی تا زمانی که هر چند روز یک بار در آب غوطه‌ور شود و رطوبت موردنیازش را تأمین کند، گیاهی خلاق و سازگار است و به برنامه منظم نیازی ندارد.

۱۰. دی: برج جدی، پتوس (Pothos)

پتوس، گیاه ماه تولد دی

پیچک گیاهی است که سرسپردگی و وفاداری متولدان این ماه را نشان می‌دهد. این گیاه رونده همیشه راهی برای زنده‌ماندن پیدا می‌کند. پتوس نیز نوعی پیچک است و همان ویژگی‌ها را دارد. پتوس گیاه انعطاف‌پذیری است که به‌دلیل توانایی زنده‌ماندن در شرایط و موقعیت‌های مختلف، «پیچک شیطان» (the devil’s ivy) لقب گرفته است و به‌خوبی سرسختی متولدان برج جدی را نشان می‌دهد.

۱۱. بهمن: برج دلو (Aquarius)، سرخس مارچوبه (Asparagus Fern)

سرخس مارچوبه، گیاه ماه تولد بهمن

این سرخس پَرمانند می‌تواند هر شرایطی را تحمل کند. البته از نظر فنی این گیاه سرخس نیست که باعث می‌شود هم با مکان‌های پرنور و روشن سازگار شود و هم با مکان‌های کم‌نور و تاریک. سرخس مارچوبه نیز مانند دلو یا آب‌ریز سخاوتمند است و با ارتباط رشد می‌کند. حتی اگر به آن بی‌توجهی شود، راهی برای جلب‌توجه پیدا می‌کند و به رشدش ادامه می‌دهد.

۱۲. اسفند: برج حوت، گیاه یشم (Jade)

گیاه یشم، گیاه ماه تولد اسفند

گیاه یشمگیاهی مستقل است که به‌راحتی و با آب‌دادن رشد می‌کند و گزینه‌ای عالی برای این نماد آبزی پرشور (ماهی) است. این گیاه انعطاف‌پذیر بدون آب نیز می‌تواند راهی برای آب‌رسانی به خود پیدا کند. گیاه یشم درست مانند متولدان خودکفا و بی‌نیاز این ماه که سرزندگی و شور و نشاط درونی‌شان موجب می‌شود به راهشان ادامه دهند، با وجود تمام مشکلات راهی برای زنده‌ماندن پیدا می‌کند.

شما بگویید

در این مقاله با ۱۲ برج فلکی و گیاه مربوط به هریک‌ از آنها آشنا شدیم. از دیدن نام گل ماه تولد خود تعجب کردید؟ به‌نظر شما چه ویژگی‌های مشترک دیگری میان شما و گیاه ماه تولدتان وجود دارد؟ آیا با این ایده مخالفید و فکر می‌کنید که می‌توانید هر گیاه سرسخت و مقاومی را در خانه نگهداری کنید و این مسئله ربطی به ماه تولد شما ندارد؟#‌خانه_داری منبع: چطور

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این‌روزها که سیاه‌مار به دفعات در سیستان و بلوچستان مشاهده شده و حتی جان هم‌وطنانمان را گرفته، خوب است درباره روش مقابله با مار بخوانید.

10 ماه پیش

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بسیار مهم است. درست انجام‌ندادن این کار ممکن است موجب آسیب‌رسیدن به ظروف یا تمیزنشدن آنها شود.

11 ماه پیش

آیا در اتاق‌های کوچک حس خفگی و اضطراب دارید؟ یکی از اصلی‌ترین دلایل این احساس انتخاب رنگ نامناسب برای دیوارهاست.

11 ماه پیش

در این مقاله اصول گردگیری خانه را یاد بگیرید تا دیگر حس نکنید که تمیزکردن خانه کاری سخت یا خسته‌کننده است.

10 ماه پیش

بسیاری از ما پس از مدتی از محیط زندگی خود خسته می‌شویم. جابه‌جایی یا بازسازی خانه دردسر و هزینه زیادی دارد اما راه‌حل‌های کم‌هزینه هم داریم.

11 ماه پیش

نان فوکاچیا با روغن زیتون و انواع ادویه تهیه می‌شود و به‌دلیل پخت آسان و منحصربه‌فردبودن بسیار محبوب و نان اصلی و روزانه افراد بسیاری شده.

10 ماه پیش

برخی ابزار و وسایل در مواقع ضروری برای رفع مشکل بدون نیاز به تعمیرکار مهم است. بهتر است پیش از وقوع مشکل این ابزار را تهیه کنید.

11 ماه پیش

اگر می‌خواهید در روزهای گرم تابستان بدون استفاده از کولر خانه را خنک نگهدارید، در این مقاله ۹ راهکار مؤثر را به شما معرفی خواهیم کرد.

11 ماه پیش

همه ما به دنبال ترفندهایی هستیم که نظافت را برایمان سریع و آسان‌تر کنند. باورش سخت است، اما گاهی همین ترفندها کار را سخت‌تر می‌کنند! پس بهتر است این

11 ماه پیش

بیشتر...