مجله دلتا |
5 ماه پیش

عادت اشتباه که عمر را کوتاه عمر طولانی عادات کم کننده عمر مجله دلتا

برای داشتن عمر طولانی این ۶ عادت ناپسند را ترک کنید.
عادت اشتباه که عمر را کوتاه

با انجام کارهایی ساده، می‌توانید ساعت زیستی بدن‌تان را تنظیم کنید و عمر طولانی‌تری داشته باشید. مهم نیست که الان جوان هستید یا سال‌های پیری‌تان را می‌گذرانید. در این مطلب ازمجله دلتادرباره ۶عادت اشتباه که عمر را کوتاهمی‌کنند صحبت می‌کنیم.

از مصرف غذاهای ناسالم و فرآوری‌شده بپرهیزید

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که در عادات غذایی اکثر جوامع در طول ۳۰ سال اخیر به‌وجود آمده است، افزایش مصرف غذاهای‌ فرآوری‌شده است. این غذاها سرشار از سدیم، شکر و چربی‌های اشباع هستند و فیبر کمی هم دارند. نتیجه‌ی مصرف این غذاها، افزایش بیماری‌های قلبی-عروقی، فشار خون بالا، دیابت و سرطان‌ است.

۶ عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

سیگار نکشید

بر اساس اعلام موسسه‌ ملی سلامت ایالات متحده، تنباکو مهم‌ترین عامل مرگ است که می‌توان از آن پیشگیری کرد. برخی نتایج حاکی از آن است که مصرف سیگار می‌تواند تا یک دهه از عمرتان را از شما بدزدد.

سیگار نکشید

زیاد ننشینید

توصیه می‌شود برای داشتن عمر طولانی، حداقل روزی نیم ساعت و ۵ نوبت در هفته ورزش کنید. با افزایش زمان ورزش به نیم ساعت در روز، این افزایش عمر به ۵ سال می‌رسد.

زیاد ننشینید

عصبانی نشوید

عصبانیت احساس خوبی نیست؛ مخصوصا اگر این احساس زیاد به سراغ‌تان بیاید. عصبانیت باعث ترشح هورمونکورتیزولمی‌شود. این هورمون در واکنش به استرس یا عصبانیت ترشح می‌شود.

عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

در حق خواب شب خود خیانت نکنید

بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در این زمینه، افرادی که خیلی کم (کمتر از ۶ ساعت) و کسانی که بیش از حد (بیش از ۹ ساعت) می‌خوابند، بیشتر از بقیه در معرض مرگ قرار می‌گیرند. البته کیفیت خواب نیز بسیار مهم است. خواب خوب شبانه می‌تواند به کاهش استرس، افسردگی و بیماری‌های قلبی کمک کند.

۶ عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کند

استرس را متوقف کنید

مانند خشم، استرس نیز می‌تواند بر بدن شما تاثیرات منفی داشته باشد و باعث کاهش عمرتان شود. با تلاش برای کاهش استرس، در مدت کوتاهی کیفیت زندگی‌تان افزایش می‌یابد و زندگی سالم‌تری خواهید داشت.خاطره‌نویسی، مدیتیشن و تلاش برای ایجاد آرامش، راه‌های مناسبی برای کاهش استرس‌تان است.

عادت اشتباه که عمر را کوتاه می‌کنند

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلبچرا همه چیز را زود فراموش می‌کنیم؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌سلامتی #‌سلامت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، در آستانه بازگشایی مدارس، توصیه هایی برای والدین داشت که چگونه ترس از مدرسه را از فرزند خود دور کنند.

6 روز پیش

دکتر سیده شایسته موسوی، روانشناس کودک می‌گوید: «دل‌بستگی یک پیوند عاطفی است که میان کودک و مراقبت‌کننده‌های اصلی که معمولاً والدین هستند، شکل می‌گیرد. اگر وابستگی ایمن باشد، وابستگی کودک به والدین سالم و بیشتر دل‌بستگی خواهد بود نه یک وابستگی ناسالم و چسبنده.»

2 روز پیش

وقتی صحبت از مراقبت از نواحی تناسلی به میان می آید، ممکن است فکر کنید که آن را کاملاً تحت پوشش قرار داده اید. شما بایدها و نبایدهای تمیز کردن روزانه را می دانید، اما چه اتفاقی می افتد وقتی که یک دوره خارش واژن را تجربه می کنید؟

1 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

4 روز پیش

بسیاری از ما یک وضعیت خوابیدن داریم که مورد علاقه مان است؛ به عبارت دیگر، اگر به آن شکل بخواهیم احساس راحتی بیشتری داریم.

2 روز پیش

محققان دانشگاه استنفورد در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، تنهایی و مجرد بودن تاثیر بیشتری نسبت به استعمال سیگار بر تسریع روند پیری در افراد دارد.

1 روز پیش

خیلی چیزها هست که ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود؛ پس دیگر با تصمیمات اشتباهی که برای شامتان می‌گیرید، اوضاع خوابتان را بدتر نکنید.

1 روز پیش

در مردان، بسیاری از بیماری‌ها می‌تواند باعث ناباروری شود. اولین آن‌ها اختلال توانایی جنسی است. شرط لازم برای باروری طبیعی، رابطه جنسی منظم است.

5 روز پیش

مراقبت از بهداشت دندان برای جلوگیری از پوسیدگی آن کلیدی است. به بسیاری از ما آموزش داده شد که دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنیم و از بهداشت دندان خود مراقبت کنیم. اما بهتر است چند نکته مهم را برای حفظ دندان های قوی و سالم رعایت کنید.

5 روز پیش

بیشتر...