سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

هشدار درباره ایمنی خواب کودک سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازهلث دیهنگام خواباندن کودک، از قرار دادن روی بالش‌های راحت، حیوانات عروسکی و بالش خودداری کنید.

الکس هوهن-ساریک، رئیس کمیسیون ایمنی محصولات مصرف‌کننده ایالات متحده (CPSC)می گوید: «آنچه برای نحوه خواب بزرگسالان راحت و ایمن است، برای نوزادان ایمن نیست. بهترین حالت سطحی سفت و صاف در گهواره، آشیانه یا حیاط بازی، بدون پتو، بالش یا وسایل دیگر. اگر نگران سرد شدن نوزادتان هستید، از لباس خواب گرم استفاده کنید نه پتو.

به گفته CPSC، اکثر مرگ و میر نوزادان مربوط به محصولات مهد کودک در فضای خواب بهم ریخته اتفاق می افتد.

بین سال‌های 2016 تا 2018، 87 مرگ نوزاد در سراسر ایالات متحده مربوط به تخت‌خواب، زمین‌بازی یا حیاط بازی، و گهواره بوده است. CPSC در یک بیانیه خبری گفت که بیشتر آنها به دلیل وجود ملافه های اضافی مانند بالش، پتو یا روتختی مرتبط بودند.

به گفته CPSC والدین و مراقبان باید همیشه نوزادان را هنگام خوابیدن به پشت بگذارند. این امر خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی و غیرمنتظره نوزاد (SUID/SIDS) و خفگی را کاهش می دهد.

این کمیسیون گفت که محصولات شیبدار که بین سال‌های 2016 تا 2018 با 8 مورد مرگ همراه بوده است، هرگز نباید برای خواب نوزاد استفاده شوند. اینها عبارتند از راکر، گلایدر، تاب.

CPSC گفت: نوزادان نباید بدون نظارت در این محصولات رها شوند. در این محصولات نباید از بستر نرم استفاده شود زیرا خطر خفگی را به همراه دارد.

ایمن‌ترین مکان برای خواب نوزادان یک تخت سفت و صاف، تختخواب، حیاط بازی یا تخت خواب است. اگر نوزادان در یک تاب، صندلی یا محصول مشابه به خواب رفتند، باید فورا به یک جای امن منتقل شوند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی تصورات غلط در خصوص توقف سکسکه نوزادان وجود دارد؛ مثلا ترساندن نوزاد، فشار دادن پیشانی او، فشار دادن چشم نوزاد وغیره. اما امروزه هیچ یک از این روش‌ها توصیه نمی‌شود، چرا که هیچ پشتوانه علمی ندارد. آنچه مهم است این است که سکسکه امری شایع و اجتناب ناپذیر در نوزاد است و بسیاری از سکسکه‌های نوزادان کاملا طبیعی است.

پریروز

حتما شما هم در سفر به مشهد به دنبال اقامتگاه و هتلی مناسب با امکانات خوب هستید. خوشبختانه شهر مشهد مقدس دارای هتل‌های متعددی است تا نیاز همه گردشگران و زائران را برطرف کند.در این میان با انتخاب هتلی لوکس باکیفیت عالی می‌توانید از امکانات فوق‌العاده نیز استفاده کنید.

پریروز

مراقبت از بهداشت دندان برای جلوگیری از پوسیدگی آن کلیدی است. به بسیاری از ما آموزش داده شد که دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنیم و از بهداشت دندان خود مراقبت کنیم. اما بهتر است چند نکته مهم را برای حفظ دندان های قوی و سالم رعایت کنید.

5 روز پیش

نباید در زمان خوردن غذا راه بروید، زیرا می تواند برای شما مشکلاتی مانند سو هاضمه، حالت تهوع و... ایجاد کند. در ادامه ۷ بلایی که راه رفتن موقع غذا خوردن سرتان می‌آورد، آمده است.

6 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

5 روز پیش

در مردان، بسیاری از بیماری‌ها می‌تواند باعث ناباروری شود. اولین آن‌ها اختلال توانایی جنسی است. شرط لازم برای باروری طبیعی، رابطه جنسی منظم است.

6 روز پیش

سم زدایی و پاکسازی بدن و به طور ویژه کبد برای حفظ سلامتی و دفع سموم بسیار اهمیت دارد و هر فرد باید درباره چگونگی پاکسازی و سم زدایی از بدن خود آگاهی کامل داشته باشد

3 روز پیش

خودمان را دوست داشته باشیم و نکاتی که برای حفظ سلامتان ضروری است را رعایت کنیم.

6 روز پیش

سفر به شهر مشهد، یک سفر معنوی و خاطره‌انگیز خواهد بود. این شهر، یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای ایران است که هر سال میلیون‌ها زائر و گردشگر از سراسر ایران و کشورهای خارجی به آن سفر می‌کنند. اما یکی از برنامه‌های مهم سفر، انتخاب وسیله نقلیه مناسب و برآورد قیمت بلیط آن است.

دیروز

بیشتر...