سلامت نیوز |
1 سال پیش

هشدار درباره ایمنی خواب کودک سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازهلث دیهنگام خواباندن کودک، از قرار دادن روی بالش‌های راحت، حیوانات عروسکی و بالش خودداری کنید.

الکس هوهن-ساریک، رئیس کمیسیون ایمنی محصولات مصرف‌کننده ایالات متحده (CPSC)می گوید: «آنچه برای نحوه خواب بزرگسالان راحت و ایمن است، برای نوزادان ایمن نیست. بهترین حالت سطحی سفت و صاف در گهواره، آشیانه یا حیاط بازی، بدون پتو، بالش یا وسایل دیگر. اگر نگران سرد شدن نوزادتان هستید، از لباس خواب گرم استفاده کنید نه پتو.

به گفته CPSC، اکثر مرگ و میر نوزادان مربوط به محصولات مهد کودک در فضای خواب بهم ریخته اتفاق می افتد.

بین سال‌های 2016 تا 2018، 87 مرگ نوزاد در سراسر ایالات متحده مربوط به تخت‌خواب، زمین‌بازی یا حیاط بازی، و گهواره بوده است. CPSC در یک بیانیه خبری گفت که بیشتر آنها به دلیل وجود ملافه های اضافی مانند بالش، پتو یا روتختی مرتبط بودند.

به گفته CPSC والدین و مراقبان باید همیشه نوزادان را هنگام خوابیدن به پشت بگذارند. این امر خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی و غیرمنتظره نوزاد (SUID/SIDS) و خفگی را کاهش می دهد.

این کمیسیون گفت که محصولات شیبدار که بین سال‌های 2016 تا 2018 با 8 مورد مرگ همراه بوده است، هرگز نباید برای خواب نوزاد استفاده شوند. اینها عبارتند از راکر، گلایدر، تاب.

CPSC گفت: نوزادان نباید بدون نظارت در این محصولات رها شوند. در این محصولات نباید از بستر نرم استفاده شود زیرا خطر خفگی را به همراه دارد.

ایمن‌ترین مکان برای خواب نوزادان یک تخت سفت و صاف، تختخواب، حیاط بازی یا تخت خواب است. اگر نوزادان در یک تاب، صندلی یا محصول مشابه به خواب رفتند، باید فورا به یک جای امن منتقل شوند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رفتار جنسی اجباری وضعیتی است که در آن فرد نمی تواند رفتار جنسی خود را مدیریت کند. افکار جنسی مداوم در توانایی او برای کار، حفظ روابط و تکمیل فعالیت های روزانه آنها اختلال ایجاد می کند.

4 روز پیش

بوی واژن برای هر فردی متفاوت است و این بوها می توانند به دلایل مختلفی از جمله داشتن رابطه جنسی یا عادت ماهانه تغییر کنند. اگر بوی واژن شما متفاوت از معمول است، ممکن است نشانه عفونت یا مشکل باشد. اگر بوی واژن شما تغییر کرد، به خصوص اگر علائم دیگری مانند ترشح غیر معمول یا خارش دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

16 ساعت پیش

روانشناسان کودک معتقدند بردن گاه به گاهِ کودک نزد روانشناس یک ضرورت است. چراکه به رشد و سلامت روانی کودک، افزایش بینش و تجربه او، افزایش آگاهی و تجربه او نسبت به مسائل و شناخت بهتر نسبت به خودش و ... کمک می‌کند.

1 روز پیش

اگر یک تغییر مثبت وجود داشته باشد که تقریباً همه افراد بتوانند در راستای سلامت کلی آن را ایجاد کنند، «کاهش التهاب مزمن» است. این فرآیند فیزیکی ریشه اکثر مشکلات جسمی است؛ از درد مفاصل گرفته تا شرایط خودایمنی مانند کولیت اولسراتیو (نوعی بیماری التهابی روده) و لوپوس.

4 روز پیش

متاسفانه برخی از شهرهای ایران از امکانات پزشکی مناسبی برخوردار نیستند و از طرفی برخی دیگر از شهرها به نوعی قطب پزشکی محسوب می‌شوند. بسیاری از ما ممکن است با اهداف درمانی مجبور به سفر شویم و در این بین بهتر آن است که قبل از شروع سفر همه چیز را مهیا کنیم و با خیالی آسوده‌تر راهی سفر شویم. یکی از مسائل بسیار مهم در هر سفری و به خصوص سفرهای درمانی مسئله مربوط به اقامت است. بنابراین قبل از هر چیز باید محل اقامت خود را مشخص کنید.

1 روز پیش

می‌توانید با تنفس دیافراگمی، ریه‌ها را تقویت کنید. تنفس دیافراگمی به بدنتان یاد می‌دهد به‌جای اینکه سینه را برای تنفس به کار بگیرد از دیافراگم استفاده کند.

4 روز پیش

چگونه می توانید بفهمید که مسمومیت با مونوکسید کربن دارید؟

2 روز پیش

بسیاری از والدین تصور می‌کنند اختلال زبانی یا تاخیر در گفتار کودک‌شان طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما متخصصان می‌گویند اگر به این موضوع بی‌توجهی شود و کودک از «سن طلایی» بگذرد، بهبود او در بزرگسالی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

2 روز پیش

توجه به تاریخ انقضای مواد خوراکی و دور نگه‌داشتن گوشت خام از سایر غذاها از قوانین طلایی پخت‌وپز ایمن است.

1 روز پیش

بیشتر...