سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

تغذیه نوزاد بر میزان آنتی بادی تاثیر دارد سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا به نقل از هلث، علاوه بر این محققان دریافتند نوزادانی که از طریق سزارین متولد می‌شوند، ممکن است واکنش متفاوتی به واکسن‌های رایج داشته باشند.

زایمان سزارین به دلایل متعددی صورت می‌گیرد که گاهی روشی نجات‌دهنده محسوب می‌شود. سزارین برنامه‌ریزی شده و اورژانسی برای ایمن نگه داشتن مادر و نوزاد حیاتی هستند.

با این حال این نوع زایمان می‌تواند با خطراتی همراه باشد. عوارض بالقوه ممکن است در طول جراحی مانند واکنش‌های بیهوشی و آسیب به نوزاد یا حین بهبودی پس از سزارین مانند خونریزی شدید و عفونت رخ دهد.

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد نوزادانی که از طریق سزارین به دنیا می‌آیند، در مقایسه با نوزادانی که از طریق زایمان طبیعی متولد می‌شوند، ممکن است واکنش متفاوتی نسبت به واکسن نشان دهند.

محققان پاسخ ایمنی نوزادان به واکسیناسیون‌های اولیه دوران کودکی را بررسی کردند و آن‌هایی را که از طریق سزارین متولد شده بودند و آن‌هایی که از طریق زایمان طبیعی به دنیا آمدند، مورد مقایسه قرار دادند.

نتایج نشان داد نوزادانی که از طریق سزارین به دنیا می‌آیند سطوح پایین‌تری از آنتی‌بادی‌ها دارند که نشان‌دهنده ظرفیت ایمنی ضعیف‌تر در مقایسه با نوزادانی است که از طریق زایمان طبیعی متولد می‌شوند.

محقق این تحقیق اظهار کرد: این نتایج به این معنا نیست که کودکان متولد شده از طریق سزارین نباید واکسینه شوند.

وی توضیح داد: اگرچه ما تفاوت‌هایی را در نحوه واکنش ۲ گروه مختلف نوزادان به واکسن‌ها مشاهده کردیم اما پاسخ ایمنی کافی در هر ۲ گروه وجود داشت تا در برابر عفونت محافظت شوند.

این مطالعه روی واکسن‌هایی متمرکز بود که از برخی عفونت‌های ریوی از جمله ذات‌الریه و مننژیت محافظت می‌کند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با قدم های کوچک شروع کنید. دکتر گراس می‌گوید: «با قرار دادن فرزندتان در جامعه، کم کم، هر روز، به تدریج، در موقعیت‌های اجتماعی شروع کنید. از طریق مشارکت والدین، فرزندتان یاد می‌گیرد که چگونه در جامعه اعتماد به نفس و احساس امنیت داشته باشد». شاید بهتر باشد از جشن تولد با دوجین بچه صرفنظر کنید و به جای آن یک پیاده روی کوتاه تا فروشگاه، گپ خودمانی با همسایه همسایه و ... انتخاب کنید.

6 روز پیش

والدین به فرزندان خود می‌آموزند که در برابر برخی خطرات مانند آتش‌سوزی یا عبور از خیابان بترسند و محتاط باشند. داشتن کمی اضطراب، کودکان را از خطرات بالقوه دور نگه می‌دارد. اما گاهی‌اوقات کودکان از هر موقعیت یا برخی اجسام که خطرناک و تهدیدکننده نیستند، می‌ترسند. با این ترس‌های کودکان چه باید کرد؟

6 روز پیش

پیش از خواب، آب بنوشید تا بدن در آرامش سم‌زدایی کند.

3 روز پیش

تشویق کردن کودکان نقش بسیار مهم و موثری در پیشبرد اهداف متعالی تربیتی دارد، اما گاهی اوقات برای اینکه الزامات رفتاری و اخلاقی برای کودکان ثبات بیشتری به خود گیرد، نیازمندیم تنبیهاتی را در نظر گیریم. البته منظور از تنبیه، تنبیه فیزیکی و بدنی نیست.

6 روز پیش

علاوه‌ بر ورزش، روش‌های خوب دیگری هم وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توانیم در تمام عمر، از جوانی تا دوران پیری، بدنی سالم و قوی داشته‌باشیم.

2 روز پیش

به لطف اسید استیک موجود در سرکه، علاوه بر کنترل عفونت‌ها، خنثی کردن بوی بد و نرم کردن پوست، می‌توانید پاهایتان را آبرسانی کرده و خارش احتمالی آن را نیز آرام کنید.

2 روز پیش

صبر داشتن مهارتی است که کم‌کم و در طول زندگی به‌ دست‌می‌آید و مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین دارد. در اینجا تمرین‌هایی پیشنهاد شده که با توجه به سنین مختلف می‌توانید با کودک خود داشته باشید.

۱ هفته پیش

محققان دریافتند که والدگری (فرزندپروری) سختگیرانه احتمالاً بر نحوه خواندن دی‌اِن‌اِی توسط بدن تأثیر می‌گذارد.

3 روز پیش

آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

13 ساعت پیش

بیشتر...