دینو |
1 سال پیش

منیزیم بیشتر به معنای سلامت مغز بهتر به ویژه برای زنان است دینو

محققان می‌گویندمصرف بیشتر منیزیممنجر به سلامت بهتر مغز به خصوص برای زنان می‌شود. زوال عقل یک بیماری لاعلاج است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که علم همچنان به دنبال پاسخی برای درمان این بیماری است، مطالعه‌ای شواهد جدیدی در مورد ارتباط بین مصرف منیزیم و سلامت مغز ارائه کرده است.

منیزیم و سلامت مغز

مطالعات قبلی نشان داده است که مصرف منیزیم غذایی می‌تواند به جلوگیری از تخریب عصبی که در نهایت منجر به زوال عقل می‌شود، کمک کند.

مکانیسم‌های دقیق اثرات محافظتی منیزیم به طور کامل شناسایی نشده‌ است به‌ویژه این که در چه زمانی مصرف منیزیم شروع به تأثیر بر سلامت مغز می‌کند. از آنجایی که سبک زندگی و رژیم غذایی نامناسب عوامل خطر زوال عقل هستند، مهم است که اطلاعات بیشتری در مورد نقش منیزیم به عنوان یک عامل پیشگیرانه به دست آوریم.

مطالعه انجام شده این گروه تحقیقاتی شامل 6001 شرکت کننده بود. شرکت کنندگان بین 40 تا 73 سال، هیچ شواهدی از اختلالات عصبی نداشتند. از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا یک پرسشنامه آنلاین را پنج بار در طول 16 ماه تکمیل کنند و از پاسخ‌های آنها برای محاسبه میزان مصرف روزانه منیزیم بر اساس 200 غذا با اندازه‌های مختلف استفاده شد.

مطالعات نشان داد در مقایسه با افرادی که روزانه حدود 0.1 اونس (350 میلی‌گرم) منیزیم مصرف می‌کنند، افرادی که روزانه بیش از 0.2 اونس (550 میلی‌گرم) منیزیم مصرف می‌کنند، زمانی که به سن 55 می‌رسند سن مغزشان تقریباً یک سال کمتر از«سن بدن» است.

نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد که افزایش 41 درصدی مصرف منیزیم می‌تواند کمتر منجر به کوچک شدن مغز شود که با خطر کمتر یا تاخیر در شروع زوال عقل مرتبط است».

اثرات محافظتی منیزیم در زنان یائسه قوی‌تر از زنان پیش از یائسگی است و محققان خاطرنشان کردند که این ممکن است به دلیل خواص ضد التهابی منیزیم باشد. بر اساس نتایج این مطالعه محققان افزایش مصرف منیزیم را از سنین پایین‌تر برای محافظت در برابر بیماری‌های عصبی توصیه می‌کنند.

نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: “این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف بیشتر منیزیم در رژیم غذایی می‌تواند به محافظت عصبی در مراحل اولیه پیری کمک کند و اثرات پیشگیرانه آن می‌تاوند در 40 سالگی یا حتی زودتر شروع شود.”

بنابراین به نظر می‌رسد موز، سبزیجات برگ سبز، آووکادو، بادام هندی، حبوبات، توفو، ماهی‌های چرب، دانه‌ها، غلات کامل و شکلات تلخ سرشار از منیزیم هستند.

  • رژیم های پرچرب می‌تواند توانایی مغز را برای تنظیم کالری از بین ببرد
  • آیا در طول روز به مقدار کافی آب نمی نوشید؟ 10 راه آسان برای نوشیدن آب بیشتر


#‌سلامت #‌سلامتی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مصرف ویتامین E بیش از ۴۰۰ واحد، خطر مرگ را به همراه دارد.

1 روز پیش

 از اعتماد داشتن به مرد چنین استنباط می شود که او تمام توان خود را به کار می گیرد و برای همسر خود نهایت تلاش خود را می کند.

1 روز پیش

یک روان‌شناس کودک و نوجوان در خصوص بهترین روش تربیت فرزندان توضیح می‌دهد.

1 روز پیش

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مردان نسبت به زنان در معرض فاکتورهای خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در آنها بیشتر است.

2 روز پیش

بچه‌ها مراحل زیادی را در دوران رشد می‌گذرانند؛ به‌ویژه وقتی نوبت به خواب می‌رسد.

1 روز پیش

مردان به علت خصوصیات جنسیتی، رفتاری و شغلی بیش از زنان در معرض انواع بیماری‌های واگیر و غیرواگیر هستند و غفلت از این موضوع درد و رنج قابل توجه و هزینه‌های گزاف و غیرقابل اجتنابی را بوجود می‌آورد و از سوی دیگر این مفهوم علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت زندگی مردان، تاثیر شگرفی بر اطرافیان آنها نیز خواهد گذاشت.

1 روز پیش

یک پزشک تغذیه با بیان اینکه کیفیت وزن کودکان مهم‌تر از وزن عددی آن‌ها است، گفت گاهی ممکن است کودکی لاغر باشد و به ظاهر هیچ‌گونه چربی نداشته باشد ولی ترکیب بدنی‌اش پر از چربی و یک استخوان پوک باشد.

17 ساعت پیش

۲ روان‌شناس ضمن اشاره به اینکه مدگرایی، الگوبرداری از سلیبریتی‌ها، تبلیغات، کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس، اختلالات روان‌شناختی و ... از عوامل موثر در گرایش جوانان و نوجوانان به تتو زدن به شمار می‌روند، گفتند: با اصلاح روش تربیتی خانواده می‌توان از بروز این مسائل پیشگیری کرد. ‎

1 روز پیش

تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از اشکال ورزش برای افرادی که با فشار خون سروکار دارند، مناسب نیست.

1 روز پیش

بیشتر...