دینو |
8 ماه پیش

منیزیم بیشتر به معنای سلامت مغز بهتر به ویژه برای زنان است دینو

محققان می‌گویندمصرف بیشتر منیزیممنجر به سلامت بهتر مغز به خصوص برای زنان می‌شود. زوال عقل یک بیماری لاعلاج است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که علم همچنان به دنبال پاسخی برای درمان این بیماری است، مطالعه‌ای شواهد جدیدی در مورد ارتباط بین مصرف منیزیم و سلامت مغز ارائه کرده است.

منیزیم و سلامت مغز

مطالعات قبلی نشان داده است که مصرف منیزیم غذایی می‌تواند به جلوگیری از تخریب عصبی که در نهایت منجر به زوال عقل می‌شود، کمک کند.

مکانیسم‌های دقیق اثرات محافظتی منیزیم به طور کامل شناسایی نشده‌ است به‌ویژه این که در چه زمانی مصرف منیزیم شروع به تأثیر بر سلامت مغز می‌کند. از آنجایی که سبک زندگی و رژیم غذایی نامناسب عوامل خطر زوال عقل هستند، مهم است که اطلاعات بیشتری در مورد نقش منیزیم به عنوان یک عامل پیشگیرانه به دست آوریم.

مطالعه انجام شده این گروه تحقیقاتی شامل 6001 شرکت کننده بود. شرکت کنندگان بین 40 تا 73 سال، هیچ شواهدی از اختلالات عصبی نداشتند. از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا یک پرسشنامه آنلاین را پنج بار در طول 16 ماه تکمیل کنند و از پاسخ‌های آنها برای محاسبه میزان مصرف روزانه منیزیم بر اساس 200 غذا با اندازه‌های مختلف استفاده شد.

مطالعات نشان داد در مقایسه با افرادی که روزانه حدود 0.1 اونس (350 میلی‌گرم) منیزیم مصرف می‌کنند، افرادی که روزانه بیش از 0.2 اونس (550 میلی‌گرم) منیزیم مصرف می‌کنند، زمانی که به سن 55 می‌رسند سن مغزشان تقریباً یک سال کمتر از«سن بدن» است.

نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد که افزایش 41 درصدی مصرف منیزیم می‌تواند کمتر منجر به کوچک شدن مغز شود که با خطر کمتر یا تاخیر در شروع زوال عقل مرتبط است».

اثرات محافظتی منیزیم در زنان یائسه قوی‌تر از زنان پیش از یائسگی است و محققان خاطرنشان کردند که این ممکن است به دلیل خواص ضد التهابی منیزیم باشد. بر اساس نتایج این مطالعه محققان افزایش مصرف منیزیم را از سنین پایین‌تر برای محافظت در برابر بیماری‌های عصبی توصیه می‌کنند.

نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: “این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف بیشتر منیزیم در رژیم غذایی می‌تواند به محافظت عصبی در مراحل اولیه پیری کمک کند و اثرات پیشگیرانه آن می‌تاوند در 40 سالگی یا حتی زودتر شروع شود.”

بنابراین به نظر می‌رسد موز، سبزیجات برگ سبز، آووکادو، بادام هندی، حبوبات، توفو، ماهی‌های چرب، دانه‌ها، غلات کامل و شکلات تلخ سرشار از منیزیم هستند.

  • رژیم های پرچرب می‌تواند توانایی مغز را برای تنظیم کالری از بین ببرد
  • آیا در طول روز به مقدار کافی آب نمی نوشید؟ 10 راه آسان برای نوشیدن آب بیشتر


#‌سلامت #‌سلامتی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

توجه به تاریخ انقضای مواد خوراکی و دور نگه‌داشتن گوشت خام از سایر غذاها از قوانین طلایی پخت‌وپز ایمن است.

1 روز پیش

زمانی که پدر و مادر می‌شوید، مسئولیت بزرگی برای آینده نوزادتان بر عهده می‌گیرید. همه می‌خواهند بچه‌هایشان مهربان، شریف، دلسوز و شجاع باشند، با این حال، این ویژگی‌ها از ناکجاآباد ظاهر نمی‌شوند، تربیت خوب و مثال‌های شخصی، کلیدهای موفقیت هستند.

1 روز پیش

بوی واژن برای هر فردی متفاوت است و این بوها می توانند به دلایل مختلفی از جمله داشتن رابطه جنسی یا عادت ماهانه تغییر کنند. اگر بوی واژن شما متفاوت از معمول است، ممکن است نشانه عفونت یا مشکل باشد. اگر بوی واژن شما تغییر کرد، به خصوص اگر علائم دیگری مانند ترشح غیر معمول یا خارش دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

18 ساعت پیش

اگر یک تغییر مثبت وجود داشته باشد که تقریباً همه افراد بتوانند در راستای سلامت کلی آن را ایجاد کنند، «کاهش التهاب مزمن» است. این فرآیند فیزیکی ریشه اکثر مشکلات جسمی است؛ از درد مفاصل گرفته تا شرایط خودایمنی مانند کولیت اولسراتیو (نوعی بیماری التهابی روده) و لوپوس.

4 روز پیش

رفتار جنسی اجباری وضعیتی است که در آن فرد نمی تواند رفتار جنسی خود را مدیریت کند. افکار جنسی مداوم در توانایی او برای کار، حفظ روابط و تکمیل فعالیت های روزانه آنها اختلال ایجاد می کند.

4 روز پیش

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که دوره‌های کوتاه ورزش با شدت بالا، تقویت قابل‌توجهی برای حافظه است.

2 روز پیش

بسیاری از والدین تصور می‌کنند اختلال زبانی یا تاخیر در گفتار کودک‌شان طبیعی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما متخصصان می‌گویند اگر به این موضوع بی‌توجهی شود و کودک از «سن طلایی» بگذرد، بهبود او در بزرگسالی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

2 روز پیش

متاسفانه برخی از شهرهای ایران از امکانات پزشکی مناسبی برخوردار نیستند و از طرفی برخی دیگر از شهرها به نوعی قطب پزشکی محسوب می‌شوند. بسیاری از ما ممکن است با اهداف درمانی مجبور به سفر شویم و در این بین بهتر آن است که قبل از شروع سفر همه چیز را مهیا کنیم و با خیالی آسوده‌تر راهی سفر شویم. یکی از مسائل بسیار مهم در هر سفری و به خصوص سفرهای درمانی مسئله مربوط به اقامت است. بنابراین قبل از هر چیز باید محل اقامت خود را مشخص کنید.

1 روز پیش

می‌توانید با تنفس دیافراگمی، ریه‌ها را تقویت کنید. تنفس دیافراگمی به بدنتان یاد می‌دهد به‌جای اینکه سینه را برای تنفس به کار بگیرد از دیافراگم استفاده کند.

4 روز پیش

بیشتر...