بیتوته |
7 ماه پیش

درمان سرطان مغز استخوان با ترکیب داروسرطان مغز استخوان,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
محققان می گویند تهاجمی‌ترین نوع سرطان مغز استخوان را می‌توان به زودی با ترکیبی از ۵ دارو درمان کرد که ۲۰ درصد مؤثرتر از داروهای فعلی در توقف گسترش این بیماری کُشنده است. 

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، در حالی که این داروها به طور جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، یک مطالعه نشان داده است که در کنار هم قرار گرفتن آنها می‌تواند به بیماران کمک کند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشند. این داروها شامل یک داروی شیمی درمانی، چندین قرص ضد سرطان طراحی شده برای مبارزه با سرطان مغز استخوان، و دگزامتازون است.

 

این کشف نشان دهنده اولین پیشرفت در درمان میلوما است که به آن مولتیپل میلوما نیز گفته می‌شود، که کمتر به درمان‌های معمولی پاسخ می‌دهد و سریع‌تر از سایر اشکال سرطان مغز استخوان عود می‌کند.

 

میانگین مدت زنده ماندن بیماران مبتلا به میلوما ده سال است، اما برای برخی از بیماران بسیار پرخطر می‌تواند تنها سه سال باشد؛ و در این گروه است که ترکیب دارویی جدید موفقیت آمیز بوده است.

 

میلوما نوعی سرطان خون است که از سلول‌های پلاسما، نوعی گلبول سفید ساخته شده در مغز استخوان، ماده اسفنجی در مرکز استخوان‌های بزرگ‌تر ایجاد می‌شود. گاهی اوقات به آن مولتیپل میلوم گفته می‌شود زیرا اغلب چندین ناحیه از بدن مانند ستون فقرات، جمجمه، لگن و دنده‌ها را به طور همزمان درگیر می‌کند.

 

در مراحل اولیه میلوما هیچ علامتی ندارد، اگرچه بیماران ممکن است در نهایت درد مداوم استخوان، خستگی یا عفونت‌های مکرر را تجربه کنند.

 

پس از تشخیص بیماری از طریق آزمایش خون، این بیماری با شیمی درمانی و پیوند سلول‌های بنیادی قابل کنترل است، اما قابل درمان نیست.

 

محققان مؤسسه تحقیقات سرطان لندن، ترکیب پنج دارو را در آزمایشی بر روی بیش از ۱۰۰ بیمار پرخطر با گروه بیماران دارای درمان استاندارد مقایسه کردند.

 

نتایج حاصل از این کارآزمایی نشان داد که پس از ۱۸ ماه، ۸۲ درصد از بیمارانی که از ترکیب ۵ دارو استفاده می‌کردند، شاهد تثبیت سرطان خود بودند، به این معنی که در مقایسه با ۶۷ درصد از بیمارانی که از درمان استاندارد استفاده می‌کردند، در آینده نزدیک احتمال پیشرفت بیماری بعید بود.

 #‌پزشکی منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گاهی در حین دویدن احساس سبکی و انرژی می‌کنید و گاهی برداشتن هر قدم سخت است. آیا این اتفاق به زمان روز بستگی دارد و آیا زمان ایده‌آلی از روز برای دویدن وجود دارد؟

3 روز پیش

رییس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به اهمیت تغذیه با شیر مادر، گفت: شیر مادر سرشار از ریزمغذی‌ها است و نقش عمده‌ای در تغذیه نوزاد دارد. توصیه شده تا دو سالگی تغذیه با شیر مادر ادامه داشته باشد.

۱ هفته پیش

چه به برنامه ورزشی خود وفادار بوده باشید یا به دنبال راهی امن و راحت برای تناسب اندام باشید، دوران بارداری زمان مناسبی برای ورزش کردن در آب است. لازم نیست شنا بلد باشید و حتی لازم نیست موهایتان را خیس کنید تا از مزایای ورزش در آب بهره مند شوید.

1 روز پیش

گاهی اوقات والدین برای خوراندن دارو به فرزندشان با چالش مواجه میشوند.

۱ هفته پیش

واکسن ها محصولاتی هستند که معمولا در دوران کودکی برای محافظت در برابر بیماری های جدی و اغلب کشنده تجویز می شوند. واکسن‌ها به سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کنند تا با ایجاد پاسخ ایمنی به بیماری‌های خاص، به طور موثرتری با عفونت‌ها مبارزه کند. سپس، اگر ویروس یا باکتری در آینده به بدن شما حمله کند، سیستم ایمنی شما از قبل می داند که چگونه با آن مبارزه کند.

1 روز پیش

اختلال نعوظ که به عنوان ناتوانی جنسی نیز شناخته می شود، با دشواری در نعوظ و حفظ آن تعریف می شود. صحبت کردن در مورد آن می تواند شرم آور باشد. گزارش شده است که بیش از نیمی از مردان در سنین 40 تا 70 سال نوعی آن را تجربه می کنند.جالب است بدانید گاهی با مصرف یک مولتی ویتامین و یا حتی تغییر در روند بخشی از زندگی خود به راحتی میتوانید آن را درمان کنید.

۱ هفته پیش

ارگاسم احساس شدید رها شدن در طی تحریک جنسی است. افراد از نظر شدت، مدت و فرکانس متفاوت هستند. ارگاسم می تواند با تحریک جنسی کم اتفاق بیفتد، اما گاهی اوقات تحریک بسیار بیشتر لازم است. بسیاری از زنان در رسیدن به ارگاسم با شریک جنسی، حتی پس از تحریک جنسی زیاد، مشکل دارند. اختلال ارگاسمیک به عنوان آنورگاسمی یا اختلال ارگاسم زنان نیز شناخته می شود.

۱ هفته پیش

بیشتر زمین خوردن ها صدمات جدی ایجاد نمی کند. پس از زمین خوردن، مهم است که آرام بمانید و سریع نوزاد را ارزیابی کنید. در صورت لزوم فورا به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید.درک و استفاده از اقدامات پیشگیری از سقوط می تواند به جلوگیری از وقوع یا تکرار سقوط کمک کند.

18 ساعت پیش

برای داشتن بهترین عملکرد، کودکان در سن مدرسه به چیزی بیش از یک رژیم غذایی سالم و ورزش نیاز دارند. آنها همچنین به خواب فراوان نیاز دارند.

5 روز پیش

بیشتر...