۱ هفته پیش
2 بازدید

۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد مهار شد - جنگل ها و گیاهان - محیط زیست

۸ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد مهار شد

سلامت نیوز:۸فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد مهار و خاموش شدند.رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از مهار دو مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان خبر داد.«عباس حسن زاده» افزود: ساعت ۱۴ روز یک شنبه ۲۵خرداد، یک مورد از این آتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع روستای پریکدان رخ داد که با تلاش نیروهای مردمی ومنابع طبیعی ساعت ۱۷ مهار شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،وی اظهار کرد: علت آتش سوزی انسانی بوده اما عمدی یا سهوی بودن این آتش سوزی مشخص نیست. رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه پوشش این منطقه جنگلی از درختان "ارزن"، "کیکم" و "بلوط "بوده است، خاطرنشان کرد: بر اثر این آتش سوزی ۳هکتار از جنگل های منطقه طعمه حریق شد.


حسن زاده تصریح کرد: همچنین ساعت ۹ امروز دوشنبه ۲۶خرداد ماه نیز یک مورد آتش سوزی در منطقه "کاکان" این شهرستان رخ داده است.وی ادامه داد: این آتش سوزی با تلاش دو تیم شهرستان، یک تیم از شهرستان و نیروهای مردمی ساعت ۱۰:۴۵ مهار و خاموش شد.رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه ۲هکتار از مراتع منطقه در این آتش سوزی خسارت دیده اند، عنوان کرد: علت این آتش سوزی که بیشتر مرتعی بوده، انسانی بوده اما عمدی یا سهوی بودن آن در حال بررسی است.


حسن زاده تاکید کرد: از ابتدای خرداد ماه امسال تاکنون ۱۴فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان بویراحمد رخ داده که بیشتر این آتش سوزی ها سطح زیر یک هکتار داشته اند.


وی بیان کرد: دیدبانان محلی و خبره ای در عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان به کار گرفته ایم تا قبل از رسیدن نیروها به محل آتش سوزی اقدام به مهار آتش کنند که به همین خاطر خسارات وارده هر کدام از این آتش سوزی ها بیشتر زیر یک هکتار بوده است.


همچنین "ذبیح الله محمدی"، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده از وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: این آتش سوزی ساعت ۱۳ دیروز رخ داد و با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی در مهار شد.


وی با بیان اینکه هم اکنون نیروها منابع طبیعی جهت احتیاط بیشتر و جلوگیری از شعله ورشدن مجدد در منطقه حضور دارند، افزود: بیشتر خسارات وارده مرتعی بود و تعدادی درخت بلوط نیز در آتش سوخت.


محمدی تصریح کرد: علت دقیق این آتش سوزی نامعلوم است اما احتمال دارد که اختلافات محلی عامل آتش سوزی باشد. از ابتدای سالجاری تاکنون این دومین مورد آتش سوزی تاثیرگذار در این شهرستان بوده است.


"حبیب الله پیوسته گر"، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان چرام نیز به خبرنگار ایسنا گفت: یک مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه سادات این شهرستان ظهر دیروز رخ داد که با تلاش نیروهای مردمی و منابع طبیعی ساعت ۱۴ مهار و خاموش شد. خسارت این آتش سوزی کمتر از یک هکتار بود.
وی با بیان اینکه علت آتش سوزی مشخص نیست، اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون به استثنای همین یک مورد آتش سوزی دیگری در عرصه های منابع طبیعی نداشته ایم.


مجید نظری، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه های "آبریگون" گچساران روز شنبه ساعت ۱۶ شروع و ساعت ۲۲ شب با تلاش نیروهای بسیجی، مردمی و منابع طبیعی شهرستان مهار شد.


وی افزود: این آتش سوزی که بعلت انسانی رخ داده اما عمدی یا سهوی بودن آن در حال بررسی است، به ۲۳ هکتار عرصه مرتی و کمتر جنگلی خسارت وارد کرد. همچنین آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی منطقه "انبارشاهی" که امروز یک ساعت به طول انجامید، مهار و خاموش شد.


نظری اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان رخ داده است.سامان گرجی، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان باشت نیز از وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگلها و مراتع "میرجابر" این شهرستان خبر داد و گفت: این اتش سوزی از روز سه شنبه شروع شده بود و پس از سه روز مهار و پایش شد.


وی افزود: علت آتش سوزی و میزان خسارات وارد هنوز مشخص نیست و پس از ارزیابی مشخص خواهد شد البته آتش سوزی از باغات منطقه به عرصه های منابع طبیعی سرایت کرد.


گرجی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸ مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان رخ داده که یک مورد از این تعداد در منطقه "پیچاب" طولانی شد و مابقی در اولین فرصت مهار و خاموش شدند و اکثرا زیر یک هکتار خسارت دیده بودند.


"هدایت الله آویزش"، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه نیز به خبرنگار ایسنا گفت: دیروز یک مورد آتش سوزی در منطقه دیشموک این شهرستان داشته ایم که با تلاش نیروهای مردم و منابع طبیعی مهار و خاموش شد.ویافزود: میزان خسارات وارد و علت این آتش سوزی هنوز مشخص نیست.#‌اخبار_سلامتی
منبع: سلامت نیوز


مطالب پیشنهادی

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

مطالب مرتبط

ماساژ لاغری

فیزیوتراپی ورزشی