سنگ شناس |
۳ هفته پیش

بلورهای پاریسایت در زمرد کلمبیا سنگ شناس

دنیای میکروسکوپی گوهرهاگوهر شناسی و سنگ شناسی

بلورهای پاریسایت در زمرد کلمبیا

تصویر حسن کرمیحسن کرمی2022-04-28
0خواندن این مطلب 1 دقیقه زمان میبرد
اینکلوژن های پاراسایت در زمرد کلمبیا
کریستال های پاریسایت (Parisite) در زمردی از کلمبیا، که در زیر نور فایبر اپتیک غیر مستقیم نشان داده شده است. فوتومیکروگراف Kyaw Thu; میدان دید 0.125 میلی متر

کیاو ثو (Kyaw Thu) وابسته به موسسه گوهرشناسی S در یانگون، میانمار اخیراً یک زمرد شفاف با تراش فست و وزن 1.21 قیراط را بررسی کرده است. مشاهدات گوهرشناسی و تجزیه و تحلیل شیمیایی و طیف سنجی نشان داد که این زمرد طبیعی از کلمبیا منشا گرفته است. علاوه بر این، بررسی میکروسکوپی با ترکیبی از فیبر نوری مورب و روشنایی میدان تاریک، الگوی “اره مویی” کلاسیک را با اینکلوژنهای سه فاز ارائه کرد. این نوع اینکلوژن مایع اولیه در زمردهای کلمبیایی نسبتاً رایج است. جالب توجه است، روشنایی فایبراپتیک ، برخی از کریستال های شفاف بی رنگ را که توسط مایع احاطه شده بودند، شناسایی کرد، همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود.

تجزیه و تحلیل میکروسپکترومتری رامان از بلورهای منشوری به خوبی شکل گرفته نشان داد که کانی‌های فلوروکربنات غیرمعمول پاریسایت (Parisite) هستند.بر اساس مطالعات پیشین، اینکلوژنهای کانی پاراسایت بسیار نادر بوده و تا کنون فقط در زمردهای معدن موزو یافت شده اند.

از طريق
Kyaw Thu is affiliated with the S Gemmological Institute in Yangon, Myanmar.
منابع
GIA.edu : Gems & Gemology, Fall 2021, Vol. 57, No. 3


#‌سنگ_شناسی #‌سنگ_قیمتی منبع: سنگ شناس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قوانین مربوط به اشتغال زن در ایران و جهان و پیامدهای مثبت و منفی اشتغال آنها را مرور می‌کنیم و از چالش های اشتغال زنان در ایران می‌گوییم.

۳ هفته پیش

همین الان از باشگاه برگشته‌اید و درد عضلانی شدید دارید؟ بدن شما در حال تولید اسید لاکتیک است. بیشتر با اسید لاکتیک آشنا شوید.

2 ماه پیش

کلاهبردای اینترنتی هم افراد عادی هم کسب‌وکارها را تهدید می‌کند. با انواع آن، راه‌های پیگیری قضایی و مقابله با آن آشنا شوید.

2 ماه پیش

استفاده از تیارا توسط زنان خانواده های سلطنتی بسیار متدوال است. اما در این میان برخی از تاج ها به دلایل مختلف ، دیگر دیده نشده اند.

1 ماه پیش

سرباره های شیشه که براحتی با ابسیدین به اشتباه گرفته می شوند می توانند اینکلوژنهایی نیدل مانند و شعاعی داشته باشند.

2 ماه پیش

از راه‌های تقویت امید و ایمان‌داشتن به شروع‌های دوباره، دیدن فیلم‌هایی است که این حس را در ما بیشتر می‌کنند. درباره این فیلم‌ها خواهیم گفت.

2 ماه پیش

۱۲ نکته برای عکاسی از گل های بهاری کوچک. عکاسی از گل ها, عکاسی در بهار

2 ماه پیش

چند سالی است که به‌دلیل شیوع کرونا بسیاری از ما نوروز را در تنهایی می‌گذرانیم. این کار برای کسانی که به تنهایی عادت دارند سخت نیست، اما همه این‌طور

2 ماه پیش

حتما برایتان پیش آمده است که مطلبی را در سایتی خبری یا یکی از شبکه‌های اجتماعی ببینید و بلافاصله آن را برای خانواده یا دوستانتان بفرستید. همه ما هر روز در

2 ماه پیش

بیشتر...