سنگ شناس |
5 ماه پیش

بلورهای پاریسایت در زمرد کلمبیا سنگ شناس

دنیای میکروسکوپی گوهرهاگوهر شناسی و سنگ شناسی

بلورهای پاریسایت در زمرد کلمبیا

تصویر حسن کرمیحسن کرمی2022-04-28
0خواندن این مطلب 1 دقیقه زمان میبرد
اینکلوژن های پاراسایت در زمرد کلمبیا
کریستال های پاریسایت (Parisite) در زمردی از کلمبیا، که در زیر نور فایبر اپتیک غیر مستقیم نشان داده شده است. فوتومیکروگراف Kyaw Thu; میدان دید 0.125 میلی متر

کیاو ثو (Kyaw Thu) وابسته به موسسه گوهرشناسی S در یانگون، میانمار اخیراً یک زمرد شفاف با تراش فست و وزن 1.21 قیراط را بررسی کرده است. مشاهدات گوهرشناسی و تجزیه و تحلیل شیمیایی و طیف سنجی نشان داد که این زمرد طبیعی از کلمبیا منشا گرفته است. علاوه بر این، بررسی میکروسکوپی با ترکیبی از فیبر نوری مورب و روشنایی میدان تاریک، الگوی “اره مویی” کلاسیک را با اینکلوژنهای سه فاز ارائه کرد. این نوع اینکلوژن مایع اولیه در زمردهای کلمبیایی نسبتاً رایج است. جالب توجه است، روشنایی فایبراپتیک ، برخی از کریستال های شفاف بی رنگ را که توسط مایع احاطه شده بودند، شناسایی کرد، همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود.

تجزیه و تحلیل میکروسپکترومتری رامان از بلورهای منشوری به خوبی شکل گرفته نشان داد که کانی‌های فلوروکربنات غیرمعمول پاریسایت (Parisite) هستند.بر اساس مطالعات پیشین، اینکلوژنهای کانی پاراسایت بسیار نادر بوده و تا کنون فقط در زمردهای معدن موزو یافت شده اند.

از طريق
Kyaw Thu is affiliated with the S Gemmological Institute in Yangon, Myanmar.
منابع
GIA.edu : Gems & Gemology, Fall 2021, Vol. 57, No. 3


#‌سنگ_شناسی #‌سنگ_قیمتی منبع: سنگ شناس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خانه تنها جایی است که نیاز به خانه‌تکانی دارد؟ آیا دل و افکار ما نیاز به گردگیری ندارند؟! درباره خانه تکانی دل در آستانه سال جدید بخوانید.

6 ماه پیش

استفاده از تیارا توسط زنان خانواده های سلطنتی بسیار متدوال است. اما در این میان برخی از تاج ها به دلایل مختلف ، دیگر دیده نشده اند.

5 ماه پیش

یکی از خصوصیات جالب درباره سنگ لاجورد ، فلورسانس ناشی از ترکیبات آن است که در این مطلب به بررسی علت طیف رنگها تحت نور فرابنفش می پردازیم

7 ماه پیش

بهبود عکاسی از محصولات با افزودن عمق و جلوه ویژه. عکاسی از محصولات

7 ماه پیش

ختنه عمل جراحی برای برداشتن پوست ختنه‌گاه پسران است. پوست ختنه‌گاه لایه‌ای است که سر آلت تناسلی مرد را می‌پوشاند. این عمل معمولا روی نوزادان و کودکان

5 ماه پیش

اگر علاقه‌مند به دنیای انیمه باشید، احتمالا بعضی شخصیت‌ها توجهتان را جلب کرده‌اند. ۱۰ شخصیت کاریزماتیک در دنیای انیمه‌ها را بشناسید.

5 ماه پیش

همه ما تجربه نوشتن در دفترچه یادداشت را داریم. امروز شکل دیجیتال آن خیلی رایج است. با ۱۱ اپلیکیشن خاطره نویسی پرطرفدارترین آشنا می‌شویم.

6 ماه پیش

کاهش درد زایمان یکی از دغدغه‌های مهم مادران است. دانستن گزینه‌های غیردارویی و دارویی برای کاهش درد به مادر کمک مؤثری می‌کند.

6 ماه پیش

اینکلوژنهای کانی پاریسایت بسیار نادر بوده و تا کنون فقط در زمردهای معدن موزو یافت شده اند. در این تصویر این نوع شاخص را میتوانید مشاهده

5 ماه پیش

بیشتر...