سلامت نیوز |
5 روز پیش

چه موقع بهترین زمان ورزش برای سلامت قلب زنان است سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر از مدیسن نت، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که برای زنان ۴۰ سال به بالا، پاسخ مثبت به نظر می‌رسد.

«گالی آلبالاک»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه لیدن هلند، می‌گوید: «اول از همه، می‌خواهم تاکید کنم که داشتن فعالیت بدنی یا انجام نوعی ورزش در هر زمانی از روز مفید است.»

آلبالاک در ادامه افزود: «در واقع، بیشتر دستورالعمل‌های بهداشت عمومی نقش زمان‌بندی را به کلی نادیده می‌گیرند، و ترجیح می‌دهند بیشتر بر روی "دقیقاً چند وقت یک‌بار، چه مدت و با چه شدتی باید فعال باشیم" تمرکز کنند تا به بیشترین فواید سلامت قلب دست یابیم.»

در این تحقیق، محققان بر روی جزئیات چرخه بیداری متمرکز بودند، چیزی که دانشمندان از آن به عنوان ریتم شبانه روزی یاد می‌کنند.

برای پی بردن به این موضوع، محققان الگوهای فعالیت بدنی و وضعیت سلامت قلب را در میان تقریباً ۸۷۰۰۰ مرد و زن ردیابی کردند.

شرکت کنندگان در محدوده سنی ۴۲ تا ۷۸ سال بودند و نزدیک به ۶۰ درصد آنها زن بودند.

وقتی آنها به یک ردیاب فعالیت مجهز بودند که الگوهای تمرین را در طول یک هفته نظارت می‌کرد، همه سالم بودند.

وضعیت قلب آنها به طور متوسط به مدت شش سال بررسی شد. در طول این مدت، تقریباً ۲۹۰۰ شرکت کننده به بیماری قلبی مبتلا شدند، در حالی که حدود ۸۰۰ نفر سکته کردند.

با کنار هم قرار دادن «حوادث قلبی» در مقابل زمان‌بندی ورزش، محققان به این نتیجه رسیدند زنانی که عمدتاً در «اواخر صبح» یعنی تقریباً بین ساعت ۸ صبح تا ۱۱ صبح ورزش می‌کنند، با کمترین خطر حمله قلبی یا سکته مواجه هستند.

در مقایسه با زنانی که در اواخر روز بیشترین تحرک را داشتند، مشخص شد آنهایی که در اوایل یا اواخر صبح فعالیت بیشتری داشتند، ۲۲ تا ۲۴ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری قلبی بودند. و کسانی که بیشتر در اواخر صبح ورزش می‌کردند، خطر نسبی سکته مغزی در آنها تا ۳۵ درصد کمتر بود.

با این حال، افزایش مزیت ورزش صبحگاهی در بین مردان مشاهده نشد.

چرا؟ آلبالاک خاطرنشان کرد: «ما هیچ نظریه روشنی که بتواند این یافته را توضیح دهد، پیدا نکردیم و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.»

محققان تاکید می‌کنند: «باوجودیکه اکثر افراد شاغل این تایم زمانی را در اختیار ندارند، اگر این فرصت را دارید که صبح‌ها فعال باشید مثلاً در روز تعطیل یا با تغییر مسیر رفت‌وآمد روزانه‌تان، ضرری ندارد که سعی کنید روز خود را با کمی فعالیت شروع کنید.»#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کمردرد مشکلی رایج در میان بزرگ‌سالان است که می‌تواند مزمن، حاد یا اپیزودیک باشد. کمردرد بیش از هر بیماری دیگری موجب ناتوانی می‌شود. با افزایش سن احتمال کمردرد نیز افزایش می‌یابد. بنابراین اگر تا کنون دچار کمردرد نشده‌اید، به‌احتمال زیاد در آینده با آن مواجه خواهید شد.

17 ساعت پیش

یک مشاور ازدواج می‌گوید: «قاعده اولیه در روابط این است که زوجین همدیگر را همان‌گونه که هستند، بپذیرند اما متأسفانه افراد کمال‌گرا این‌گونه نیستند و اغلب نمی‌توانند طرف مقابل را همان‌گونه که هست، بپذیرد چون طرف مقابل کامل نیست و فرد کمال‌گرا به دنبال همسری کامل و بی‌نقص است.»

6 روز پیش

پیش از خواب، آب بنوشید تا بدن در آرامش سم‌زدایی کند.

3 روز پیش

فهوم سندرم فرزند وسط از این ایده ناشی می شود که ترتیب تولد بر نحوه رشد کودکان تأثیر می گذارد. اگرچه این امر شهودی است، و برخی از مطالعات قدیمی‌تر پیوندی را نشان می‌دهند، تحقیقات جدیدتر اغلب نمی‌توانند ارتباط قوی بین ترتیب تولد و شخصیت پیدا کنند

۱ هفته پیش

متخصصان در مطالعه‌ای تازه دریافته‌اند که نوشیدن دو لیتر آب در روز برای حفظ سلامتی یک افسانه است و افراد بسته به شغلشان، آب و هوای محل زندگی و جنسیت ممکن است به نوشیدن تا شش لیتر آب در روز نیاز پیدا کنند.

2 روز پیش

نشانه هایی که به شما نشان می دهد نوزادتان به اندازه ی کافی غذا می خورد.

1 روز پیش

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

14 ساعت پیش

به لطف اسید استیک موجود در سرکه، علاوه بر کنترل عفونت‌ها، خنثی کردن بوی بد و نرم کردن پوست، می‌توانید پاهایتان را آبرسانی کرده و خارش احتمالی آن را نیز آرام کنید.

2 روز پیش

سنتز ویتامین D در بدن، تحت تاثیر نور آفتاب اتفاق می‌افتد و باعث افزایش جذب کلسیم می‌شود.

3 روز پیش

بیشتر...