بیتوته |
9 ماه پیش

بیوگرافی علی عظیمی خواننده ترانه سرا عکس علی عظیمی همسرش

بیوگرافی علی عظیمی خواننده و ترانه سرا + عکس علی عظیمی و همسرشزندگی نامه علی عظیمی خواننده و آهنگساز ایرانی

در این مقاله ازبیتوتهبه معرفیعلی عظیمیخواننده ،نوازنده و ترانه سرا می‌پردازیم. عظیمی آهنگ‌های زیادی منشر کرده و محبوبیت زیادی را به دست آورده است و در دنیای وسیقی ایران جزو هنرمندان مطرحی محسوب می‌شود.

چکیده ای از بیوگرافیعلی عظیمی

نام : علی عظیمی

متولد :7 شهریور 1356تهران

سال‌های فعالیت: 1384 تاکنون

حرفه : نوازنده ، ترانه‌سرا ،آهنگساز و خواننده

ژانر: آلترناتیو راک، موسیقی راک ایرانی، هارد راک

ساز :گیتار الکتریک، گیتار کلاسیک و پیانو

همسر : پگاه آهنگرانی

بیوگرافی علی عظیمی

علی عظیمی خواننده، نوازنده و ترانه‌سرای ایرانی می باشد. آثار موسیقی‌اش در حوزه آلترناتیو، با نسلی از جوانان ایرانی که به دنبال صداهای جدید و داستان‌های تازه هستند، سخن می‌گویند. او به خواندن شعرهای فارسی و استفاده از ریشه‌های موسیقی مختلف در اجراهایش شهرت دارد و با ژانرهای مختلف موسیقی همراه است.

علی عظیمی در 7 شهریور سال 1356 در تهران متولد و بزرگ شد. او از خانواده‌ای اهل موسیقی بود و از سنین جوانی به موسیقی علاقه داشت.

علی عظیمیپس از آموختن پیانو ، گیتار کلاسیک را آموخت. وی پس از تحصیل و کار در رشته مهندسی در دانشگاه تهران و انگلستان، تصمیم گرفت تمرکز خود را تغییر دهد و در اوایل 30 سالگی اشتیاق خود را به موسیقی دنبال کند.

علی عظیمی از سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه راک «رادیو تهران» همکاری می‌کرد تا زمانی که وی به لندن مهاجرت کرد و بقیهٔ اعضای گروه به دلایلی موفق به مهاجرت نشدند. علی عظیمی به صورت مستقل، کار موسیقی را ادامه داد و در سال ۱۳۹۵ آلبوم دوم خود، «آقای پست»، را منتشر کرد. آهنگ «پیش‌درآمد» از این آلبوم بسیار مشهور شد.

علی عظیمی یک هنرمند با استعداد و خلاق است که موسیقی او مخاطبان زیادی را در سراسر جهان جذب کرده است. او از جمله هنرمندانی است که مرزهای موسیقی را در هم می‌شکند و با ترکیب عناصر مختلف موسیقی، آثاری منحصر به فرد و جذاب خلق می‌کند.

وضعیت تاهلعلی عظیمی

پگاه آهنگرانی بازيگر سينما و تئاتر و مستند ساز ايرانی همسر علی عظیمی است. علی عظیمی در دوم مرداد سال 1402 در تولد 39 سالگی پگاه در پستی خبر ازدواجشان را اعلام نمود.

آثار علی عظیمی

آلبوم ها

• آلبوم «رادیو تهران ۸۸» ۱۳ اسفند ۱۳۸۸

• آلبوم «آقای پست» ۴ آبان ۱۳۹۲

• آلبوم «عزت زیاااد» ۱۳ خرداد ۱۳۹۵

• آلبوم «از عشق و شیاطین دیگر» ۱۰ مهر ۱۳۹۸

• آلبوم «کهربای آرزو» ۱ خرداد ۱۴۰۱

تک آهنگ ها

• مرز پر گُهر

• خونهٔ باهار

ترانه ها

بهارهمیشهاشتباه
گلایهصبر کنتمومِ چیزا
تو نمی‌دونیعاشقونهخواب‌نما
تعطیلاتتوی حمالآقای پَست
آه از عشقپیش‌درآمداز تو بریدم
انتخاب سادهاز روزهاترانه‌ساز
سی و سهعزت زیادنوروز تو راهه
شاپرکزندگیآهنگِ عروسی
آهنگِ شادآهنگِ شعاریدنیا جای گذره
حرف بزنفردا سراغ من بیانامِ کوچک
هیهاتپناهندهدرگیر
بیاآی دکترنامه
باز زوج باز فردناخدااز این شاخه به اون شاخه
رسواهمین الانتنهایی بسه
از عشق و شیاطین دیگهبازیپیلبان
شریک جرمکهربای آرزودلدرد

تصاویر علی عظیمی

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته#‌عکس_خودرو منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اطلاعات بیشتر در رابطه با حمیدالدین ،حمیدالدّینِ بلخی، عالم و دانشمند فرهیختۀ بلخی،زندگی‌نامه حمیدالدّینِ بلخی، عمر ابن‌محمود حمیدالدین بلخی،قاضی‌القضات،لقب حمیدالدّینِ بلخی،مقامات حمیدی،آثارحمیدالدّینِ بلخی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

10 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با هومر،ایلیاد،ادیسه،شاعر یونانی،ادبیات یونان باستان،قهرمانی،اسطوره‌ها،موسیقی هومری،اثرات فرهنگی،تأثیر هومر در ادبیات و هنر،مسابقه هومر و هزیود،نقد اثر هومر،تاریخچه نسخه‌های هومر،اشعار حماسی،نویسندگان باستان،شاعران ادبیات یونان،معتبرترین نویسندگان تاریخ به سایت بیتوته مراجعه کنید.

8 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با خاقانی شعر،دیوان خاقانی،خاقانی زندگی‌نامه،شاعر خاقانی،خاقانی اشعار،خاقانی و ادبیات فارسی،تأثیر خاقانی در شعر فارسی،خاقانی و فلسفه،خاقانی و عرفان،مولوی و خاقانی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

9 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه باعرفان طهماسبی زندگی نامه عرفان طهماسبی،آثار موسیقی عرفان طهماسبی،بیوگرافی خواننده،عرفان طهماسبی ،آهنگسازی و خوانندگی عرفان طهماسبی، عرفان طهماسبی و موسیقی محلی، تجربه‌های هنری عرفان طهماسبی، عرفان طهماسبی در برنامه عصر جدید، کنسرت‌ها و حضور روی صحنه عرفان طهماسبی، موسیقی ایران و عرفان طهماسبی، شاهنامه‌خوانی عرفان طهماسبی، تأثیرات فرهنگی در موسیقی عرفان طهماسبی،تجربه‌های تئاتری عرفان طهماسبی،اهنگ‌های جدید عرفان طهماسبی،هنرمندان موسیقی محلی ایران و عرفان طهماسبی، به سایت بیتوته مراجعه کنید.

8 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با مستانه مهاجر،زندگی نامه مستانه مهاجر،عکس های مستانه مهاجر،مستانه مهاجر و دخترش،پژمان بازغی و مستانه مهاجر،بیوگرافی مستانه مهاجر،فیلم جوجه تیغی مستانه مهاجر،فیلم مستانه مهاجر،مستانه مهاجر و همسرش،بیماری مستانه مهاجر به سایت بیتوته مراجعه کنید.

7 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه باچارلز دیکنز،زندگی و آثار چارلز دیکنز،رمان‌های چارلز دیکنز،ادبیات انگلیسی،داستان‌های کلاسیک،نویسندگان دوره ویکتوریایی،اجتماع شناسی در آثار دیکنز،دیکنز و فقر،معنویت در دنیای چارلز دیکنز،پیامدهای اجتماعی در رمان‌های دیکنز،تاریخ ادبی،تأثیرات دیکنز در ادب و فرهنگ جهانی،طبقه‌بندی اجتماعی در آثار چارلز دیکنز،دیکنز و تغییرات اجتماعی در دوره ویکتوریایی،تأثیرات فرهنگی و اجتماعی دیکنز در دنیای معاصر به سایت بیتوته مراجعه کنید.

7 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با علی عظیمی ، بیوگرافی علی عظیمی ، عکس های علی عظیمی ، تصاویر علی عظیمی ، علی عظیمی آهنگساز ، زندگی نامه علی عظیمی ، پیش درآمد علی عظیمی ، آهنگ علی عظیمی ، علی عظیمی خواننده ، علی عظیمی و همسرش ، همسر علی عظیمی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

9 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با داریوش مهرجویی،فیلم‌ساز ایرانی،سینما ایران،آثار داریوش مهرجویی،بیوگرافی داریوش مهرجویی،سینمای موج نو،فیلم گاو،فیلم سنتوری ،جشنواره‌های فیلم داریوش مهرجویی ،فیلم‌های ممنوع‌التصویرداریوش مهرجویی،فیلم‌های توقیف شده داریوش مهرجویی،جایزه شوالیه ادب و هنرداریوش مهرجویی،مهرجویی و سینمای ایران،فیلم‌سازان برجسته ایرانی،مهرجویی و موسیقی،داریوش مهرجویی و ترجمه کتاب‌ها،انتقادات به سیاست‌ها در آثار داریوش مهرجویی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

9 ماه پیش

اطلاعات بیشتر در رابطه با سوزنی سمرقندی،شاعران هجاگو،اشعار سوزنی سمرقندی،شعر فارسی قرن ششم هجری،هزلیات سوزنی سمرقندی،شاعران ایرانی قرن ششم هجری،اندیشه‌های سوزنی سمرقندی،شعر هجوگو،ادبیات ایران در دوران سلجوقیان،اندیشه‌های اجتماعی در شعر سوزنی سمرقندی به سایت بیتوته مراجعه کنید.

7 ماه پیش

بیشتر...