مجله دلتا |
5 ماه پیش

مضرات مصرف همزمان ماهی ماست مصرف همزمان ماهی ماست مجله دلتا

خوردن برخی مخلفات با ماهی مثل ماست، تخمه، مرغ و غیره می‌تواند دردسر ساز باشد و بر سیستم گوارشی افراد تاثیر منفی بگذارد.
مضرات مصرف همزمان ماهی و ماست

برخی از مواد غذایی را نباید با یکدیگر مصرف کرد زیرا ممکن است عوارض مختلفی را برای بدن به وجود آورد. آگاهی از تداخل برخی از مواد غذایی یکی از نکات بسیار کلیدی و مهم در حوزه تغذیه و حفظ سلامت افراد است. مصرف گوشت ماهی با برخی از مواد غذایی مانند ماست می تواند منجر به بروز مشکلات و عوارض شدیدی برای بدن گردد.مجله دلتادر این قسمت بهمضرات مصرف همزمان ماهی و ماستمی‌پردازد.

ترکیب غذایی خطرناک

خطرات خوردن ماست و ماهی بایکدیگر

خوردن همزمان ماهی و ماست برای بدن عوارض دارد. اسید لاکتیک موجود در ماست با تاثیر بر روی عصب پاراسمپاتیک، حالت لختی در بدن ایجاد می‌کند، برخی از افراد نیز حساسیت خاص غذایی را دارند و امکان بروز بثورات پوستی در هنگام مصرف ماست با ماهی در آن ها وجود دارد.

به نظر برخی از مردم، خوردن ماهی همراه با ماست و یا دوغ موجب نفخ و ناراحتی گوارشی در آن‌ها می‌شود. این مسئله ارتباط بسیاری با سیستم گوارشی آن‌ها دارد، برخی از افراد حتی ممکن است علاوه بر نفخ و اختلالات گوارشی، دچار اسهال نیز شوند.

سردی عارضه دیگری است که ممکن است به سراغ برخی از افراد رود، اما با این وجود بعضی دیگر با مصرف همزمان این دو ماده غذایی دچار هیچ عارضه‌ای نمی‌شوند. بنابراین هر شخص باید متناسب با سیستم بدنی و دستگاه گوارش خود، نوع تغذیه اش را تعیین کند.

ماست

مضرات خوردن ماهی و ماست بر روی پوست

با مصرف همزمان ماهی و ماست عوارض پوستی خطرناکی بر روی پوست برخی از افراد ایجاد می‌شود. همچنین احساس خارش پوست و ناخن‌ها احساس می شود. لک‌های سفید روی پوست از عوارض دیگر خوردن ماهی و ماست یا دوغ است. البته این حالت‌ها به صورت دائم ایجاد نمی‌شود.

راه حل!

به طور کلی ماهی و ماست، هر دو طبع سردی دارند و افرادی که به طبع سرد حساسیت دارند را دچار مشکلاتی مانند سنگینی معده، دل درد، خواب آلودگی، افزایش ادرار، افزایش ترشحات دهان هنگام خواب می‌کند.

برای رفع این مشکلات باید از مواد غذایی با طبع گرم مانند چای نبات و خرما پس از غذا استفاده نمود. بسیاری از افراد نیز ماهی و ماست را با هم مصرف می‌کنند و دچار هیچ عارضه‌‌ای نمی‌شوند زیرا حساسیت ندارند.

بنابراین برص، لک و پیس، سردی معده، ضعف شدید، افزایش احتمال ابتلا بهMS، ناراحتی‌های عصبی، افزایش احتمال سکته، تحلیل قوای جنسی و غیره تنها برخی از عوارض خوردن همزمان ماهی و ماست است.

مضرات مصرف همزمان ماهی و ماست را بشناسید

نکات مهم در مورد مصرف ماهی

  • مصرف ماهی بیشتر باید در فصل تابستان و فصول گرم سال باشد.
  • افراد با طبع سرد (افراد بلغمی و سوداوی) از خوردن زیاد ماهی به شدت پرهیز کنند.
  • ماهی هرگز همراه ماست یا دوغ مصرف نشود.
  • هرگز همراه ماهی، آب ننوشید.
  • ماهی در وعده غذایی ناهار مصرف شود و از مصرف آن در وعده شام پرهیز شود.
  • ماهی حتما همراه مصلحات آن (خرما، عسل، گردو، زنجبیل، ادویه جات گرم، ماهی به صورت شکم پر) خورده شود.

مصرف کدام ماده غذایی با ماهی توصیه می شود ؟

به نظر متخصصان تغذیه، بهتر است ماهی را همراه با لیمو ترش مصرف کرد زیرا علاوه بر طعم بهتر گوشت ماهی، ویتامین C موجود در لیمو ترش موجب جذب بهتر آهن ماهی در بدن می‌شود.

مضرات مصرف همزمان ماهی و ماست چیست

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلباین افراد بیشتر از بقیه مریض می‌شوندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌سلامتی #‌سلامت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قاعدگی می تواند کلید اصلی برای نشان دادن سلامت هورمونی شما باشد و حالا این رنگ خون قاعدگی است که می گوید این نشان حیاتی درست کار می کند یا خیر.

3 روز پیش

چای یکی از مواد غذایی است که موجب از بین بردن بوی بد دهان می‌شود، تحقیقات نشان داده است نوشیدن چای سبز یا سیاه به دلیل اینکه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام پلی‌فنول است از رشد باکتری‌هایی که عامل گازهای بدبو است، جلوگیری می‌کند.

2 روز پیش

کاربران عزیز سلامت نیوز طبق قولی که داده بودیم سری پنجم سوالات شما را که جناب آقای دکتر صفری نژاد رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه پاسخ داده اند در زیر منتشر میکنیم.

2 روز پیش

بسیاری از ما یک وضعیت خوابیدن داریم که مورد علاقه مان است؛ به عبارت دیگر، اگر به آن شکل بخواهیم احساس راحتی بیشتری داریم.

2 روز پیش

سم زدایی و پاکسازی بدن و به طور ویژه کبد برای حفظ سلامتی و دفع سموم بسیار اهمیت دارد و هر فرد باید درباره چگونگی پاکسازی و سم زدایی از بدن خود آگاهی کامل داشته باشد

2 روز پیش

استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با استفاده از کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان، توصیه هایی ارائه کرد.

4 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

4 روز پیش

استفاده از کافئین ممکن است برای یک روز به ما انرژی می‌دهد، اما در مقابل این احتمال هم وجود دارد که منجر به مشکلات جانبی بسیاری از جمله سردرد، بی‌خوابی و بسیاری عوارض دیگر شود. بنابراین بسیاری از جایگزین‌های دیگر؛ از مواد غذایی مناسب گرفته تا سبک‌های زندگی می‌توانند رخوت روزانه را دور کرده و وابستگی به کافئین را کاهش دهند.

5 روز پیش

در طول چند دهه گذشته، نقش های جنسیتی تکامل یافته و تغییر کرده است تا هنجارهای اجتماعی در حال تغییر را منعکس کند. با این حال، علی‌رغم این تغییرات، تفاوت‌های موظف بودن به انجام کارهای بدون دستمزد خانوار هنوز بین مردان و زنان در سراسر جهان وجود دارد.

5 روز پیش

بیشتر...