دینو |
3 ماه پیش

چرا ورزش باید اولین انتخاب در درمان افسردگی باشد دینو

به گفته محققان دانشگاه استرالیا جنوبی (UNISA)، ورزش باید اولین انتخاب دردرمان اصلی افسردگیو سایر مشکلات سلامت روان باشد. جامع‌ترین تحقیقات تا به امروز نشان می‌دهد که علائم خفیف تا متوسط افسردگی، اضطراب و پریشانی روانی را می‌توان با فعالیت بدنی کاهش داد. طبق تحقیقات، ورزش 1.5 برابر مؤثرتر از مشاوره و دارو درمانی است.

ورزش و درمان افسردگی

این مطالعه نشان داد که فعالیت ورزشی 12 هفته یا کوتاه‌تر می‌تواند مشکلات روانی را کاهش دهد. بن سینگ نویسنده این تحقیق و فیزیولوژیست ورزش بالینی می‌گوید: “تحقیقات نشان می‌دهد که برای ایجاد یک تغییر مثبت در سلامت روان شما، ورزش زیادی لازم نیست.”

مطالعات قبلی نشان داده است بیمارانی که از افسردگی، اضطراب یا پریشانی روانی رنج میبرند فعالیت بدنی می‌تواند به اندازه روان درمانی یا درمان دارویی موثر باشد. سینگ می‌گوید: “فعالیت بدنی به بهبود سلامت روانی کمک می‌کند اما شواهد نشان می‌دهد که تا کنون به عنوان اولین گزینه درمانی پذیرفته نشده است.”

این تیم داده‌های بیش از 128،119 شرکت کننده را تجزیه و تحلیل کردند. در زمان بررسی اثرات ورزش در مقایسه با روش‌های دیگر درمان افسردگی، آن‌ها متوجه شدند که ورزش علائم افسردگی، اضطراب و پریشانی روانی را 1.5 برابر بهتر از گفتگوی درمانی یا دارو بهبود می‌بخشد.

فعالیت‌های بدنی و ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی، ورزش مقاومتی، پیلاتس و یوگا می‌توانند برای سلامت ذهنی و جسمی مفید باشند. در این تحقیقات به نظر می‌رسد بعضی از انواع فعالیت بدنی به طریق مختلفی می‌تواند کمک‌کننده سلامت شما باشد.

به عنوان مثال یوگا و سایر تمرینات ذهنی و بدنی به کاهش اضطراب کمک کردند‌، در حالی که تمرینات مقاومتی در برابر افسردگی بیشترین تاثیر را داشته است. همچنین ورزش با شدت بالاتر پیشرفت‌های بیشتری در درمان افسردگی و اضطراب داشته است.

در این تحقیقات زنانی که باردار بودند یا اخیراً فرزندی به دنیا آورده بودند، افراد مبتلا به افسردگی،HIV و بیماری کلیوی بیشترین تاثیر را از ورزش گرفتند.

لازم به ذکر است که اکثر شواهد موجود، تاثیر ورزش بر افسردگی خفیف تا متوسط را توصیف می‌کند و تحقیقات بیشتری در زمینه‌های مختلف سلامت روانی می‌تواند باعث رسیدن محققان به نتیجه‌گیری محکم‌تری شود.

البته تحقیقات این حقیقت را رد نمی‌کنند که دارو و روان درمانی برای مدیریت سلامت روانی مهم است. در عوض نشان می‌دهد که ورزش هم یک درمان مهم برای سلامت روح و روان است و سزاوار تمرکز بیشتری است.

  • 7 حرکت آرام بخش یوگا که می توانید در رختخواب خود انجام دهید
  • اضطراب فصل پاییز: چرا در این فصل احساس استرس و افسردگی بیشتری داریم؟


#‌سلامت #‌سلامتی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان با رعایت یک سری از توصیه ها می توانید از این معضل جلوگیری کنید.

دیروز

امیرحسین بانکی‌پور فرد رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: در یکی از مراکز همسریابی که زیر نظرم تشکیل شده بود، نزدیک به ۵۰۰ ازدواج صورت گرفت که تنها یکی از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شد.

3 روز پیش

 نتایج نظرسنجی تقریبا ۳۰هزار نفر نشان داد که یک ویژگی شخصیتی به‌طور مداوم با طول عمر بیشتر مرتبط است.

پریروز

پژوهشی که توسط کلینیک کلیولند در اوهایو آمریکا انجام شد، میزان بهبودی پس از عمل جراحی را ارزیابی کرد؛ محققان دریافتند، برای بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ انتخابی قرار می‌گیرند، هر ۴ دقیقه حرکت در هر ساعت کنترل شده با عوارض بعد از عمل ارتباط معکوس دارد و با زمان کوتاهتر بستری شدن در بیمارستان مرتبط است.

3 روز پیش

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قرار است برای دوران بارداری و حتی دوران شیردهی بانوان هیات علمی امکاناتی لحاظ شود و چنین تمهیدات و حمایت‌هایی پیش از این اصلا وجود نداشت.

دیروز

 چاقی خطر ابتلا به اختلالات روانی ازجمله افسردگی، اضطراب، روان پریشی و موارد دیگر را تشدید می‌کند.

3 روز پیش

یک متخصص تغذیه گفت: بطری آب معدنی فقط برای نگهداری آب در دمای صفر تا چهار درجه مناسب است.

11 ساعت پیش

گیلان و بسیاری از استان‌ها و منطقه‌های شمالی ایران همیشه یکی از مقصدهای جذاب برای سفر هستند. مسافران داخلی و خارجی زیادی به شهرهای شمالی ایران سفر می‌کنید تا از آب‌وهوای بی‌نظیر آن بهره‌مند شده، جاذبه‌های دیدنی و تاریخی این منطقه را از نزدیک ببیند و از طبیعت زیبای شمال ایران لذت ببرند. شما هم می‌توانید یکی از شهرهای شمالی ایران را برای سفر بعدی خود انتخاب کرده و روزهای بی‌نظیری را برای خود و همراهان رقم بزنید. یکی از موارد مهمی که بهتر است هنگام سفر به شمال ایران درنظر داشته باشید، آب‌وهوای روزهای سفر شما است. شهرهای شمالی روهای بارانی زیادی دارند و به همین دلیل بهتر است حتما قبل از سفر درباره آب‌وهوای شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید، تحقیق کرده باشید تا برنامه‌ریزی‌های شما برای سفر سمت‌وسویی بهتری پیدا کند.

3 روز پیش

خطرات بالقوه متفاوتی وجود دارد که ممکن است در رابطه جنسی واژینال یا دهانی وجود نداشته باشد. به عنوان مثال، مقعد به طور طبیعی مقعد نمی تواند خود را روان کاری کند تا ناراحتی و نگرانی های مربوط به اصطکاک، مانند آسیب های پوستی را کاهش دهد.

پریروز

بیشتر...