سلامت نیوز |
2 ماه پیش

توصیه های بهداشتی قبل از دوش گرفتن سلامت نیوز

1- قبل از دوش گرفتن حتما یک لیوان آب گرم بنوشید:

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ضمیمه خانواده روزنامه اطلاعات، نوشیدن یک لیوان آب گرم یا هم‌دمای اتاق، قبل از دوش گرفتن، می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود. نوشیدن آب گرم محیط داخلی بدن را گرم می‌کند و باعث گشاد شدن رگ‌های خونی و عبور جریان خون بیشتر در آنها می‌شود. در نتیجه فشار خون را کاهش می‌دهد.

2- هرگز بعد از خوردن یک وعده غذایی سنگین دوش نگیرید:

دوش گرفتن بعد از خوردن غذای سنگین باعث کاهش انرژی گرمایی در معده و روده می‌شود که به هضم و جذب مواد مغذی کمک می‌کند. همچنین بعد از خوردن غذا، جریان خون بیشتری به سمت سیستم گوارش هدایت می‌شود. اما دوش گرفتن باعث می‌شود جریان خون از معده منحرف و به سطح پوست سرازیر شود.

3- از دوش گرفتن بعد از غروب آفتاب پرهیز کنید:

با تاریک شدن هوا و نزدیک شدن به زمان خواب، بدن شروع به خنک شدن می‌کند. دوش گرفتن قبل از خواب باعث بسته شدن منافذ پوست و حفظ گرمای بدن می‌شود. به این ترتیب افزایش دمای بدن، ریتم خواب شبانه را مختل می‌کند.

4- به دمای آب توجه کنید:

برای بهبود گردش خون از آب ولرم برای شستشوی بدن (زیر سطح قلب) استفاده کنید. دوش گرفتن با آب کمی گرمتر فقط برای کودکان، سالمندان و بیماران مناسب است.

5- هر از گاهی دوش آب سرد بگیرید:

دوش آب سرد به کاهش تورم در اثر آسیب یا ضربه، دفع اسید لاکتیک از بدن و سفت شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...