لنزک |
1 ماه پیش

چگونه جزئیات منحصر به فرد تپه های ماسه ای را با یک لنز تله ثبت کنیم لنزک

عکاسان منظره هنگام ایستادن در مقابل یک صحنه فوق العاده بیم این را دارند که مبادا به بالا نگاه کنند و ببینند آسمان آبی پر از نور شدید آفتاب است و هیچ ابری وجود ندارد. مایکل شینبلوم (Michael Shainblum) در سفر عکاسی اخیرش به پارک ملّی دره مرگ، تصمیم گرفت از شرایط سخت برای آزمایش کردن استفاده کند. شینبلوم در این مقاله نکات عکاسی از تپه های ماسه ای مناظر بیابان و کویر را بنا بر تجربیات خود به اشتراک می گذارد. این مطلب علاوه بر اینکه نکات آموزنده ای چون کنتراست و انباشت فوکوس را در بر دارد، شما را به استفاده از فرصت ها و عکاسی در شرایطی که فکر می کنید نامطلوب است تشویق می کند.

هنگامی که شینبلوم به صحرای خشک کالیفرنیا رسید، دقیقا با همان شرایط ترسناک روبرو شد. آسمان بدون ابر کاملا متفاوت از اشعه های خورشید و طوفان هایی بود که از شانس خوبش در سفر قبلی به تپه های ماسه ای دره مرگ نصیبش شده بود.

شینبلوم به جای این که زمان محدود خود را صرف آرزو کردن برای شرایط بهتر کند، از فرصت تمرکز بر استفاده از دوربین نیکون خود با لنز ۱۰۰-۴۰۰mm برای ایجاد تصاویر مینیمالیستی از تپه هایی که جزئیات امواج و کنتراست بین نور خورشید و سایه ها را نشان می دادند، استفاده کرد.

مایکل شینبلوم در این مطلب نکات مورد نظر خود را در مورد ثبت این مناظر بیابانی فوق العاده در شرایط نه چندان ایده آل، با ما به اشتراک می گذارد.

انتظارات خود را فراموش کنید

شینبلوم می گوید: «بزرگترین کلید این است که انتظارات خود را برای به دست آوردن یک عکس شگفت انگیز از تپه های ماسه ای کنار بگذارید و فقط به کاوش بپردازید. می دانم که ممکن است غیرسازنده به نظر برسد، اما جواب می دهد.

من در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ برای عکاسی از تپه های ماسه ای بیرون رفتم و این ایده بزرگ را داشتم که این قله های ماسه ای تیز شگفت انگیز با وزش تندباد ماسه ای بر فراز آنها یک درخشش طلایی به دست می آورند. من به دنبال عکس هایی مانند این بودم و هیچ وقت هم به آنها نرسیدم. ناامیدی من از تپه های ماسه ای بیشتر می شد و من تا حدودی آنها را کنار گذاشتم.

این اتفاق زمانی افتاد که من فقط برای سرگرمی و بدون هیچ انتظاری روی تپه های ماسه ای رفتم، و آنجا بود که کم کم شروع به دیدن ترکیب بندی های جذاب کردم. من تصاویر بهتری نسبت به آنچه که تصور می کردم گرفتم. در آن لحظه بود که کم کم عاشق هنر عکاسی از تپه های ماسه ای شدم.»

به حرکت ادامه دهید

«از دور، هنگامی که به تپه های ماسه ای نگاه می کنید، همه آنها بسیار شبیه به هم اند. برخی از آنها بلندتر از بقیه هستند، اما در بیشتر موارد، تنها می توانید یک ترکیب بندی را ببینید. اما هنگامی که روی تپه های ماسه ای راه می روید، متوجه اَشکال منحصر به فرد هر تپه و تفاوت اندازه چشمگیر تپه ها با یکدیگر می شوید. تنها با کمی راه رفتن، فرصت های ترکیب بندی به طور چشمگیری تغییر می کنند. ادامه حرکت، حتی اگر راه رفتن در شن و ماسه عمیق چالش برانگیز باشد، می تواند تنوع بی پایانی به ترکیب بندی های شما بدهد.

استفاده از یک اپلیکیشن نقشه آفلاین مانند Gaia می تواند به شما کمک کند تا مسیر خود را کشف و ردیابی کنید و موقعیت های جالبی که فکر می کنید به ترکیب بندی های خوب منتهی می شوند را مشخص کنید.»

انباشت فوکوس دوست شماست

«اگرچه من اغلب تنبل تر از آنم کهانباشت فوکوسانجام دهم، اما این کار در هنگام عکاسی از تپه ها#‌عکس #‌عکاسی منبع: لنزک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این سالها، زغال فعال به یکی از مواد محبوب دنیای زیبایی تبدیل شده است. با فواید ماسک زغال فعال و روش تهیه ۳ ماسک زغال خانگی آشنا شوید.

11 ساعت پیش

سندروم بوی ماهی یا تری‌متیل‌آمینوریا نوعی بیماری نادر است که موجب متصاعدشدن بوی ناخوشایند شبیه به بوی ماهی از بدن یا دهان فرد می‌شود.

1 روز پیش

همه ما با لبخند زیباتر می‌شویم اما برخی از افراد به‌دلیل اینکه لبخند لثه ای دارند لبخندشان را دوست ندارند. اما لبخند لثه‌ای چیست؟

2 روز پیش

اگر صدای ملچ‌مولوچ، هورت‌کشیدن و حتی نفس‌کشیدن اطرافیان شما را به‌شدت عصبی و ناراحت می‌کند، به میسوفونیا یا اختلال صدابیزاری مبتلا هستید.

3 روز پیش

سندرم کیوتی اختلالی است که فعالیت الکتریکی طبیعی و معمول قلب را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد می‌تواند باعث آریتمی‌های خطرناک و مرگ ناگهانی شود.

4 روز پیش

دفتر مرکزی HRD در آنتورپ بلژیک است و به عنوان پیشرو در صادر کردن شناسنامه های الماس و سنگهای قیمتی در اروپا شناخته شده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...