مجله دلتا |
7 ماه پیش

دلایلی که باعث می شود زیاد بخوابید زیاد بخوابید خواب زیاد مجله دلتا

احساس خستگی و خواب زیاد در طول روز می‌تواند نشانه وجود یک بیماری در بدن باشد پس با توجه به علت آن، خواب‌آلودگی شدید خود را از بین ببرید.
دلایلی که باعث می‌ شود زیاد بخوابید

اگر متوجه شدید که در طول روز به بیش از ۹ ساعت خواب نیاز دارید، احتمالا نشانه‌ای از مشکلی در بدن شما است، مخصوصا اگر در زمان‌ها و مکان‌هایی که اصلا پیش‌بینی نمی‌‌کنید، خوابتان می‌برد. به همین دلیل است که باید کمی عمیق‌تر به پرخوابی خود توجه کنید. بامجله دلتاهمراه باشید تا بیماری‌ها ودلایلی که باعث می‌ شود زیاد بخوابیدرا بشناسید.

ممکن است افسرده باشید

بعضی از جوانان بی‌خوابی را به دلیل افسردگی تجربه می‌کنند که این مشکل ممکن است برای کودکان و نوجوانان نیز ایجاد شود و به همین دلیل بیش‌ازحد می‌خوابند. نباید نسبت به این موضوع بی‌اهمیت رفتار کنید.

افسردگی

بیماری قلبی باعث می‌شود تا زیاد بخوابید

یکی از علائمی که نشان‌دهنده مشکلات و بیماری قلبی است، خواب بیش‌ازحد زیاد است که می‌تواند خواب روزانه را نیز افزایش دهد. درنتیجه احساس خستگی در شما افزایش پیدا می‌کند که به دلیل کار زیاد است.

باید تیروئید خود را بررسی کنید

کم‌کاریتیروئیدباعث می‌شود که فرد بیش از ۱۰ ساعت در طول روز بخوابد که عاملی برای خستگی روزانه و خواب‌آلودگی است.

این مشکل فقط در یک‌فصل برای شما ایجاد شود

اختلالی به نام اختلال عاطفی فصلی وجود دارد. فصل‌های مختلف تاثیر متفاوتی روی افراد با مشکلات سلامتی مختلف می‌گذارند. خواب بیش‌ازحد زیاد در فصل زمستان معمولا به دلیل این نوع اختلال است که به افسردگی زمستانی هم مشهور است.

اگر به سلامت جسمی و روان خود علاقمند هستید مطلبخواص معجزه‌آسای گلاب که هرگز نشنیده‌ایدرا بخوانید.

تیروئید کم کار

کم‌تر از ۶ ساعت در شب می‌خوابید

یکی از دلایلی که باعث می‌ شود زیاد بخوابید کمبود خواب شبانه است. نخوابیدن به‌اندازه کافی می‌تواند عاملی برای مشکل پرخوابی زیاد شود. فرقی ندارد که این کار را از روی عمد و یا ناخودآگاه انجام داده باشید. کمبود خواب در شب می‌تواند عاملی برای خوابیدن بیش‌ازحد معمول شود.

ممکن است اختلالاتی هنگام خواب ایجاد شود

اپنه خواب زمانی اتفاق می‌افتد که مسیر هوایی در ریه‌ها مسدود می‌شوند. درنتیجه سیستم تنفسی فوقانی به مدت ۱۰ ثانیه از کار می‌افتد. این اتفاق ممکن است بیش از صدها بار در یک‌شب رخ بدهد. به همین دلیل باعث می‌شود که خواب ما چندین بار در طول شب به هم بریزد و درنتیجه احساس خستگی از تن بیرون نخواهد رفت.

زیاد بخوابید

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلبانرژی ۲ برابر در محل کار با این خوراکی‌هارا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌سلامتی #‌سلامت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سبک زندگی واقعا می‌تواند در سن و ظاهر شما تفاوت ایجاد کند. علیرغم آن که امید به زندگی ما ممکن است در حال افزایش باشد طول عمر ما زمانی که در سلامت خوب سپری می‌کنیم هنوز بسیار کم‌تر از حد انتظار باقی مانده است.بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت که در اکثر موارد به دلیل سبک زندگی ایجاد می‌شوند بسیار شایع بوده و با پیری سریع‌تر همراه هستند. اتخاذ برخی تغییرات سبک زندگی می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مزمن و پیری سریع‌تر کمک کند.

۱ هفته پیش

بهتر است سبزی‌های برگ سبزی مانند اسفناج را در کیسه‌ای پلاستیکی قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید. سبزیجاتی مانند کاهو را نیز در کاغذ بپیچید و در یخچال بگذارید. در مورد سبزی خوردن نیز بعد از شستشو و خشک کردن کامل آن، در ظرف رویی دردار در یخچال نگهداری شود با این کار شما تا 5 و 6 روز سبزی خوردن تازه دارید. سبزیجاتی مانند انواع کلم‌ها و گل کلم را نشسته در یخچال بگذارید و قبل از هر بار مصرف آن‌ها را بشویید.

3 روز پیش

پژوهشی که به تازگی در انگلستان انجام شده نشان داده است که فعالیت بدنی به بهبود خلق و خوی دو سوم پاسخ دهندگان کمک کرده است شاید شما هم بعد از انجام فعالیت بدنی احساس کنید حال بهتری دارید و ذهن تان آرام‌تر شده‌است.

2 روز پیش

ترشی ها را باید در ظروف شیشه ای و نه در ظروف پلاستیکی نگهداری کنید زیرا دارای نمک و اسید بالایی هستند و در نتیجه با پلاستیک واکنش نشان می دهند. چنین خوراکی هایی باید در ظروف شیشه ای نگهداری شوند تا از هرگونه واکنش شیمیایی جلوگیری شود.

22 ساعت پیش

به نقل از سایت پارسی بای ، کفش های اسکچرز بسیار باکیفیت و انعطاف پذیر هستند و پا داخل آن ها احساس خوبی دارد و بسیار راحت است ، در ادامه به بررسی کفش های اسکچرز خواهیم پرداخت.

1 روز پیش

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که ورزش طولانی مدت شدید یا متوسط با خطر کمتر مرگ مرتبط است.

دیروز

کاپ های قاعدگی بیشتر و بیشتر محبوب می شوند، به ویژه در کشورهای غربی، در درجه اول به دلیل قابلیت استفاده مجدد آنها. اما آیا آنها به اندازه سایر محصولات یکبار مصرف قاعدگی ایمن هستند؟ و چند نفر در سراسر جهان واقعاً در مورد آنها می دانند؟ 

۱ هفته پیش

چاقی خطر ابتلا به طیف وسیعی از بیماری‌ها از سرطان و بیماری‌های قلبی گرفته تا دیابت را افزایش می‌دهد.نکته قابل تامل این است که سبک زندگی ناسالم منجر به افزایش این معضل بهداشت عمومی حتی در گروه‌های سنی پایین‌تر و کودکان در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورها شده است.

5 روز پیش

یک متخصص تغذیه گفت: لاغری کودک همیشه برای والدین نگران کننده است، اما برای جلوگیری از آن چه باید کرد؟

4 روز پیش

بیشتر...