سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

بزرگ شدن با خواهر در مقایسه با برادر چه تاثیری بر شخصیت کودک دارد سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمدیکال نیوز تودیآیا داشتن خواهر یا برادر روی شخصیت شما وقتی بزرگ می شوید تأثیر می گذارد؟ یک مطالعه در سال 2022 این پیوند را بررسی می کند.

در حالی که جنسیت خواهر یا برادر ممکن است بر شخصیت فرد در دوران کودکی تأثیر بگذارد، این تأثیر در بزرگسالی از بین می رود.
آیا این درست است که بزرگ شدن با یک خواهر یا برادر بر شخصیت فرد در بزرگسالی تأثیر می گذارد؟ برخی از افراد ممکن است بگویند بله و تا آنجا پیش بروند که توضیح دهند که جنسیت خواهر و برادرشان چه تأثیری بر شخصیت آنها داشته است. محققان نیز مدتهاست در تلاش برای پاسخ به این سوال بوده اند.

اکنون، یک مطالعه گسترده بر روی بیش از 80 هزار نفر در 9 کشور، پاسخ قطعی به نظر می رسد.داشتن خواهر و برادری با جنسیت متفاوت، تأثیری بر شخصیت بزرگسالی فرد ندارد.

محقق اصلی مطالعه، دکتر جولیا ام. روهرر ، روانشناس شخصیت و مدرس دپارتمان روانشناسی در دانشگاه لایپزیگ گفت : برای روشن شدن، ما به شخصیت در بزرگسالی نگاه می کنیم تا شخصیت کودکی. این مهم است که توضیح داده شود زیرا ممکن است جنسیت خواهر و برادر تأثیراتی بر شخصیت داشته باشد، در حالی که افراد هنوز با خواهر و برادر خود زندگی می کنند، اما بعداً در زندگی از بین می روند.

محققان پاسخ‌های نظرسنجی را از مردم ایالات متحده، بریتانیا، هلند، آلمان، سوئیس، استرالیا، مکزیک، چین و اندونزی دریافت کردند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی تصورات غلط در خصوص توقف سکسکه نوزادان وجود دارد؛ مثلا ترساندن نوزاد، فشار دادن پیشانی او، فشار دادن چشم نوزاد وغیره. اما امروزه هیچ یک از این روش‌ها توصیه نمی‌شود، چرا که هیچ پشتوانه علمی ندارد. آنچه مهم است این است که سکسکه امری شایع و اجتناب ناپذیر در نوزاد است و بسیاری از سکسکه‌های نوزادان کاملا طبیعی است.

پریروز

کاربران عزیز سلامت نیوز طبق قولی که داده بودیم سری پنجم سوالات شما را که جناب آقای دکتر صفری نژاد رئیس انجمن علمی سلامت خانواده ایران و استاد دانشگاه پاسخ داده اند در زیر منتشر میکنیم.

3 روز پیش

خیلی چیزها هست که ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود؛ پس دیگر با تصمیمات اشتباهی که برای شامتان می‌گیرید، اوضاع خوابتان را بدتر نکنید.

پریروز

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از عینک آفتابی تنها در روزهای تابستانی امری واجب بوده و در فصول پائیز و زمستان نیازی به زدن عینک آفتابی نیست. باید توجه داشت امواج ماورابنفش در هر شرایط فصلی وجود داشته و به چشم آسیب می زنند.

4 روز پیش

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است، خوردن یک صبحانه مغذی می‌تواند به نوجوان کمک کند تا تغذیه بهتر و حتی عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشد.

دیروز

یک متخصص توصیه می کند که صحبت کردن با عزیزانتان در مورد رفتن به خانه سالمندان بسیار دشوار است، بنابراین خیلی به آنها فشار نیاورید و مطمئن شوید که با این ایده احساس امنیت و راحتی می کنند.

4 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

5 روز پیش

خودمان را دوست داشته باشیم و نکاتی که برای حفظ سلامتان ضروری است را رعایت کنیم.

6 روز پیش

استفاده از کافئین ممکن است برای یک روز به ما انرژی می‌دهد، اما در مقابل این احتمال هم وجود دارد که منجر به مشکلات جانبی بسیاری از جمله سردرد، بی‌خوابی و بسیاری عوارض دیگر شود. بنابراین بسیاری از جایگزین‌های دیگر؛ از مواد غذایی مناسب گرفته تا سبک‌های زندگی می‌توانند رخوت روزانه را دور کرده و وابستگی به کافئین را کاهش دهند.

6 روز پیش

بیشتر...