لنزک |
1 ماه پیش

پنج اشتباه که هنگام عکاسی منظره باید از آنها اجتناب کنید لنزک

تبدیل شدن به یک عکاس منظره موفق، سفری پیچیده و چالش برانگیز است که خلاصه کردن آن در چند کلمه غیرممکن می باشد. اما در این مطلب لنزک، مایکل شینبلوم (Michael Shainblum) حداقل سعی می کند به پنج اشتباهی که می داند مانع رشد شما به عنوان یک عکاس می شود، اشاره کند – چند نکته عکاسی منظره ساده اما مهم که مایکل، در حین اینکه مجموعه ای از عکس های منظره وی را تماشا می نمایید، با شما به اشتراک می گذارد.

مایکل شینبلوم یک عکاس منظره و فیلمساز بسیار موفق است، بنابراین درس هایی که او در گذشته آموخته تا به جایگاه حرفه ای امروز برسد، ارزش بسیاری دارند.

او در ابتدا توصیه می کند که با عجله به سمت یک منظره نروید تا بلافاصله شروع به عکس گرفتن کنید. او در مدت زمانی که پشت لنز گذرانده است، متوجه شده هنگامی که وقت خود را صرف لذت بردن از یک منظره می کند، تصاویر بهتری می گیرد. چه این به معنی گذراندن یک روز کامل در یک مکان باشد و چه جستجوی آن مکان از قبل، شینبلوم می گوید مهم است که واقعا با یک مکان ارتباط برقرار کنید تا در تصاویر خود بیشترین بهره را از آن ببرید.

یک اشتباه رایج دیگر این است که همیشه به صورت واید عکس بگیرید. او فکر می کرد که اگر در یک منظره باشد و منظره خوب به نظر برسد، آن وقت اگر بیشترین میزان ممکن از منظره را در یک تصویر بگنجاند، بهتر خواهد بود.

او با خنده می گوید «نه دقیقا! زمانی بود که من تقریبا از همه چیز با فاصله کانونی ۱۴mm عکس می گرفتم. من فکر می کردم که اعوجاج بهترین چیز ممکن است، و همینطور بود. من هیچ وقت عکاسی با لنز تله را امتحان نمی کردم. من نسبت به ثبت آن عکس های دراماتیک واید تعصب داشتم.»

شینبلوم می گوید که این روزها دیگر به ندرت در فاصله کانونی ۱۴mm عکس می گیرد. اکنون او می تواند با استفاده از یک لنز تله و انتخاب المان هایی که داستان واضح تری می گویند، تصاویر منحصر به فرد خلق کند. اگرچه عکاسی واید مطلقا هیچ اشکالی ندارد، اما شما نباید خودتان را فقط به زوایای واید محدود کنید.

شینبلوم می گوید که در این عصر رسانه های اجتماعی، به راحتی حواستان با آنچه که افراد دیگر در مورد کار شما می گویند، پرت می شود.

او می گوید «بسیاری از اوقات افراد آنچه که خودشان به طور متفاوتی انجام داده اند یا آنچه که فکر می کنند شما باید انجام دهید را می گویند. اما این هنر شماست، اینها مخلوقات شما هستند، و اینها داستان های شما هستند که می خواهید بگویید.»

شینبلوم از گرفتن بازخورد سازنده طرفداری نمی کند، بلکه می گوید شما نباید اجازه دهید آن ظاهری که دیگران فکر می کنند تصاویر شما باید داشته باشند، سمت و سوی هنری شخصی شما را مشخص کند.

او می گوید «مراقب باشید که هنر خود را به آنچه که فکر می کنید دیگران می خواهند ببینند، تبدیل نکنید.»

اشتباه چهارم «مقایسه کردن کار خودتان با دیگران است». رعایت این نکته کمی دشوار است و حتی خود مایکل به انجام آن اعتراف می کند. او می گوید «این روز ها می توانید هزاران هزار عکس را طی یک روز در رسانه های اجتماعی مشاهده کنید. استعداد فراوانی آن بیرون وجود دارد، عکاسان خوب بسیار زیادی هستند. واقعا دشوار است به کار عکاسان دیگر نگاه کنید و با خود نگویید کجای کار من اشتباه است و چرا نمی توانم مثل این شخص عکس بگیرم. من می خواهم بدانید که این برای هر شخصی پیش آمده که زمانی چنین حس کند. این برای عکاسان دیگر هم هنگام دیدن کار دیگران پیش می آید. به یاد داشته باشید شما در حال طی کردن سفر عکاسی خودتان هستید و تا وقتی که در حال پیشرفت آثار هنری تان هستید، عالیست و این مهم ترین قسمت است.»

«به خلق کردن و تمرین ادامه دهید. و سرانجام به آن نقطه می رسید که عکس هایی می گیرید که قبلا فکرش را نمی کردید بتوانید چنین تصاویری خلق کنید».

اشتباه آخر که خود مایکل هم به انجامش معترف است، «به اندازه کافی کمک نگرفتن، وقتی به آن احتیاج دارید» در عکاسی تان است. اگر در چیزی مشکلی دارید از دوستان تان یا دیگران کمک و راهنمایی بگیرید. جامعه عکاسان منظره عالی است، و افراد شگفت انگیز بسیاری آن بیرون وجود دارند که آماده کمک کردن هستند.

مایکل می گوید «افراد زیادی وجود دارند که مشتاق کمک کردن هستند. من اگر در شبکه های اجتماعی سوال یا پیامی دریافت کنم و وقت داشته باشم همیشه سعی می کنم کمک کنم. همینطور از دوستان و همکارانم سوال می کنم و راهنمایی می گیرم. مثلا فکر کنید اگر هنگام ویرایش یک عکس بعد از دو ساعت با چشمان خسته به مشکل خورده و گیر کرده باشم، آن را با دوستانم مطرح می کنم و برایشان می فرستم و برای مثال آن ها ممکن است بگویند آنجا را ببین ظاهرا سایه رنگ عجیبی وجود دارد، دیده ای؟ چیزی که خودم به دلیل مدت زیاد خیره بودن به تصویر متوجهش نشده بودم.»

امیدوارم این نکات برای شما مفید واقع شوند و در عکاسی منظره به شما کمک کنند. اگر مایلید عکس های بیشتری از مایکل شینبلوم مشاهده نماییداینجا کلیک و از صفحه اینستاگراموی بازدید نمایید.

نویسنده: جارون اشنایدر (JARON SCHNEIDER)#‌عکس #‌عکاسی منبع: لنزک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تلاش برای ساخت الماس مصنوعی دارای تاریخچه ای دور و دراز است. اولین الماس سنتتیک در جنرال الکتریک توسط تریسی هال ساخته شده است.

۱ هفته پیش

مقایسه لنزهای واید و تله برای ثبت عکس های منظره زیبا. عکاسی منظره

۱ هفته پیش

بیشتر...