شمار کشته های سیل برزیل به ۱۵۰ نفر رسید فیلم all tv logo

شمار کشته‌های سیل برزیل به ۱۵۰ نفر رسید+ فیلم
بین‌المللاروپا و آمریکا

بارندگی‌های سیل‌آسا مدتی است که در ایالت ریو گرانده جنوبی برزیل ادامه دارد. در جریان وقوع این سیل ویرانگر در برزیل ۱۵۰ نفر تاکنون جان خود را از دست داده و ۱۱۲ نفر مفقود شده‌اند.

درحالی که فعالیت‌های امداد و نجات در منطقه برای یافتن مفقودین ادامه دارد، ۸۰۷ نفر نیز در بیمارستان‌ها تحت مداوا هستند.

حدود دو میلیون نفر تا کنون از سیل آسیب دیده و ۶۲۰ هزار نفر بی‌خانمان شده‌اند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها وضعیت رو به وخامت است و انتظار بارش‌های شدیدتری در ایالت «ریو گرانده جنوبی» می‌رود.

وقوع سیل با برخی ناآرامی‌های اجتماعی در برزیل همزمان بوده است. تاکنون ده‌ها نفر به دلیل غارت و جنایاتی از این دست در میانه هرج و مرج دستگیر شده‌اند.

این آخرین مورد از بلایای طبیعی در برزیل است. پیش از آن، سپتامبر سال گذشته بر اثر طوفان استوایی بیش از ۳۰ نفر در این کشور جان خود را از دست دادند.

با این حال، بارندگی شدید امسال در برزیل به پدیده آب و هوایی «ال نینو» نسبت داده شده که آب‌های اقیانوس آرام را گرم کرده و ابر‌های باران‌زای بیشتری وارد جنوب این کشور می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حسین انتظامی از کارشناسان میزگردهای فرهنگی صداوسیما به برخی رفتارهای کاندیداها کنایه زد.

1 ساعت پیش

متخصصان کشورمان در حوزه نانوتکنولوژی توانسته‌اند با تولید مقالات و محصولات دانش‌بنیان جزو ۷ کشور برتر دنیا شناخته شده و کالاهای خود را به ۵۰ کشور جهان صادر کنند که می‌توانیم با توسعه دانش و امکانات تولید این محصولات، بازارهای با سود کلان را برای کشورمان ایجاد کنیم.

2 ساعت پیش

در همه شرکت‌کنندگان، محققان دریافتند که سلول‌های ایمنی مخاطی تخصصی در خون همراه با کاهش گلبول‌های سفید التهابی فعال می‌شوند که نقش آنها معمولا احاطه کردن و از بین بردن مهاجمان بیماری‌زا است.

یک ربع پیش

ام المصائب ایران و ریشه همه دردهای مردم ایران است که گروهی خود را یا جای خدا می پندارند یا جای مردم و با این توهم، خود را مالک سرنوشت مردم ایران می دانند و محق و مختار برای هر گونه تصمیم گیری برای آنها!

نیم ساعت پیش

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت چهاردهم پیشنهاد داد مدیریت یکپارچه منابع زیستی کشور، توجه به محیط زیست به عنوان یک مساله مهم و کلان، فرهنگسازی در این زمینه و جلب مشارکت مردم برای حفاظت از آن را در دستورکار قرار دهد.

1 ساعت پیش

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

1 ساعت پیش

پزشکیان در شبکه اجتماعی ایکس به احتمال انصراف زاکانی کنایه زد.

2 ساعت پیش

بیشتر...