سلامت نیوز |
1 ماه پیش

بوی خانه که هرگز نباید نادیده بگیرید سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرارو به نقل از هافینگتون پست، مهم است که بدانید کدام بوها علائم هشدار دهنده مشکلات جدی تری برای سلامتی هستند. مهم است که تفاوت بین مزاحمت‌های روزمره ناشی از پوسیدگی محصولات در یخچال و بوهای خطرناک را بدانید که می‌تواند نشانه‌ای از یک موضوع بسیار عمیق‌تر باشد. برخی از بوها نه تنها ناخوشایند هستند بلکه بوییدن آن‌ها در خانه به طور بالقوه خطرناک است. اگر کنترل نشود این نوع بوها می‌تواند منجر به خطرات سلامتی، تعمیرات پرهزینه و آسیب شود.

در ادامه به بوهایی در خانه که هرگز نباید نادیده بگیرید خواهیم پرداخت:

۱-دود


اگر زنگ هشدار دود شما شروع به بوق زدن کرد هشدار را نادیده نگیرید. جایی که دود وجود دارد خطر بروز آتش سوزی نیز امکان پذیر است. اگر بوی دود را حس کردید باید فورا منبع آن را بررسی کنید. بوی دود حتی زمانی که در حال آشپزی یا سوزاندن چیزی نیستید می‌تواند نشان دهنده خطر آتش سوزی پنهان در داخل دیوارها یا در اتاق زیر شیروانی یا در نزدیکی نمای بیرونی خانه باشد.


۲- بوی تخم مرغ فاسد در هوا


گاز طبیعی بی بو است در نتیجه شرکت‌های خدماتی بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد را اضافه می‌کنند تا شما را از نشت گاز آگاه سازند. بنابراین، اگر بوی تخم مرغ گندیده را در هوای خانه خود استشمام می‌کنید این یک نگرانی جدی است. نشت گاز طبیعی می‌تواند منجر به انفجار یا مسمومیت شود. اگر این بو را تشخیص دادید و می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید گاز را خاموش کنید و بلافاصله با شرکت گاز خود تماس بگیرید.

۳- بوی تخم مرغ فاسد از آب جاری


اگر همیشه بوی تخم مرغ گندیده را هنگام دوش گرفتن خود استشمام می‌کنید ممکن است آبگرمکن شما خراب شده باشد. اگر شروع به استشمام این بو کردید بدان معناست که فلزات داخل آبگرمکن در حال شکستن هستند. بنابراین، معمولا باید قطعاتی مانند میله‌های آند را تعویض کنید. هنگامی که آبگرمکن شما شروع به خراب شدن می‌کند ممکن است به زودی با آب ولرمی که به درستی گرم نمی‌شود برخورد کنید بنابراین این علامت را نادیده نگیرید.

۴-بوی کپک زدگی


چنین بویی در خانه نشان دهنده رشد کپک در محیط مرطوب است. این می‌تواند یک خطر برای سلامتی باشد به خصوص برای کسانی که دارای آلرژی یا مشکلات تنفسی هستند. اگر متوجه بوی عجیب کپک زدگی شدید علت آن اغلب نشت آرامی است که در داخل دیوارهای خانه شما رخ می‌دهد. به دنبال لکه‌های زرد رنگ روی دیوار خود و شکاف در درزهای دیوار خشک باشید، زیرا این‌ها نشانه‌هایی از منبع آب هستند.

۵-بوی سوختگی از لوازم خانگی


از آخرین باری که فیلتر خشک کن خود را تمیز کردید چه مدت زمانی می‌گذرد؟ بوی سوختن می‌تواند نشان دهنده یک خطای الکتریکی در لوازم خانگی، سیم کشی یا پریزهای شما باشد و در بدترین حالت این خطاها می‌توانند منجر به آتش سوزی الکتریکی شوند. اگر بوی پلاستیک یا هر بوی الکتریکی بدون منبع قابل شناسایی را استشمام کردید برق را قطع کرده و با یک برقکار تماس بگیرید. زمانی را برای آشنایی با محل کلیدهای مدار برق در خانه اختصاص دهید. هر قطع کننده باید به صورت جداگانه برچسب گذاری شود تا منطقه‌ای را که برق در آن جریان دارد مشخص کند.

۶-بوی شیرین از واحد تهویه مطبوع شما می‌آید


گاهی اوقات بوهای خطرناک می‌توانند شیرین باشند. بوی غیر معمول و شیرین می‌تواند نشان دهنده نشت مایع خنک کننده از یخچال یا واحد تهویه مطبوع شما باشد. این امر مستلزم توجه فوری برای جلوگیری از خرابی دستگاه و جلوگیری از انتشار احتمالی مبرد است که می‌تواند مضر باشد. باید فیلترهای خود را هر فصل در واحدهای تهویه مطبوع و گرمایش تمیز کنید و کویل‌های یخچال را هر شش ماه یکبار با جاروبرقی تمیز نمایید. در نهایت، این بوها علائم هشدار دهنده خطرات بزرگتر هستند که نباید نادیده گرفته شوند؛ بنابراین دفعه بعد که بوی عجیب و غریب و بد بو از منبعی ناشناخته را استشمام کردید آن را نادیده نگیرید و شروع به توجه کنید.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محققان میزان دقیقی از فیبر موردنیاز روزمره در رژیم غذایی را مشخص کردند که به کنترل فشار خون کمک می‌کند.

پریروز

بهتر است قبل از استفاده از کرم برای درمان خارش واژن، از یک متخصص زنان مشورت بگیرید. مهم است که قبل از استفاده از هر گونه داروی بدون نسخه، علت اصلی خارش واژن را درک کنید.

3 روز پیش

کارشناس دفتر پایش و نظارت بر مصرف فراورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو، به علایم و اقدامات موثر در مواجهه با مسمومیت ناشی از قارچ سمی اشاره کرد.

3 روز پیش

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تغییر در محتوای کتب اول ابتدایی را امسال آغاز خواهیم کرد و در مدارس محدودی به صورت آزمایشی محتوای جدید آموزش داده خواهد شد.

3 روز پیش

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی در کرمانشاه گفت: تغذیه با خیلی از مسائل از جمله عملکرد و فعالیت‌های مغزی ارتباط دارد.

پریروز

بهبود سلامت استخوان در کودکان برای رشد و تکامل آن‌ها ضروری است. اما کودکان اغلب غذاهای چرب و شیرین را به غذاهای سالم ترجیح می‌دهند و از خوردن غذاهای مغذی اجتناب می‌کنند. این مساله یکی از نگرانی‌های اصلی والدینی است و سعی می‌کنند از طریق غذاها و وعده‌های غذایی سالم به تغذیه کودکان کمک کنند.

4 ساعت پیش

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر تجربه احساس خستگی و خواب‌آلودگی پس از خوردن یک وعده غذای سنگین را داشته باشید و این پرسش برایتان مطرح شود که علت آن چیست؟

4 ساعت پیش

یکی از بهترین راه‌ حل‌ها برای حفاظت از موادغذایی، فریز کردن آن است؛ اما وقتی نوبت به منجمد کردن محصولات تازه می‌رسد، راه‌حل‌های کامل‌تری غیر از مستقیم قرار دادن مواد غذایی در فریزر نیاز است.

پریروز

اگر می‌خواهید همیشه عالی به نظر برسید و در بهترین حالت خودتان باشید، داشتن یک خواب راحت ضروری است. بدن در هنگام خواب، خود را بازسازی می‌کند و شما می‌توانید از این فرایند طبیعی برای داشتن پوست و موی بهتر استفاده کنید!

4 ساعت پیش

بیشتر...