سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

کمبود اکسیژن باعث افزایش طول عمر می شود سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران از سایت sci-tech daily دانشمندان بر این باورند موش‌هایی که سریع‌تر پیر می‌شوند، زمانی که به یک محیط محدود اکسیژن (۱۱ درصد اکسیژن، مشابه سطح اکسیژن در ارتفاع ۵۰۰۰ متری) منتقل می‌شوند، حدود ۵۰ درصد بیشتر از موش‌ها در شرایط اکسیژن طبیعی (که به میزان ۲۱ درصد است) زندگی می‌کنند.

این طول عمر بیشتر به دلیل تغییر در مصرف غذا نبوده است و نشان می‌دهد مکانیسم‌های دیگری نقش ایفا می‌کنند.

تحقیقات بیشتری برای درک مکانیسم‌های مولکولی این پدیده و پیامدهای بالقوه برای طول عمر انسان مورد نیاز است. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی برای اولین بار نشان می‌دهد که کاهش دریافت اکسیژن ممکن است طول عمر پستانداران را افزایش دهد.

دانشمندان با جزئیات دریافتند موش‌های موجود در محیط محدود اکسیژن حدود ۵۰ درصد بیشتر از موش‌ها در سطح اکسیژن طبیعی زندگی می‌کنند، که با میانگین طول عمر ۲۳.۶ هفته در مقایسه با ۱۵.۷ هفته بوده اند و همچنین موش‌های دارای محدودیت اکسیژن شروع به تأخیر در نقص‌های عصبی مرتبط با افزایش سن داشتند.

مطالعات بیشتری برای تعیین کاربردهای انسانی آن مورد نیاز است. برای اولین بار، محققان نشان دادند که کاهش دریافت اکسیژن یا "محدودیت اکسیژن" با طول عمر بیشتر در موش‌های آزمایشگاهی مرتبط است و پتانسیل ضد پیری آن را برجسته می‌کند.

دکتر رابرت راجرز از بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون و همکارانش این یافته‌ها را در مجله PLOS Biology ارائه کردند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گیلان و بسیاری از استان‌ها و منطقه‌های شمالی ایران همیشه یکی از مقصدهای جذاب برای سفر هستند. مسافران داخلی و خارجی زیادی به شهرهای شمالی ایران سفر می‌کنید تا از آب‌وهوای بی‌نظیر آن بهره‌مند شده، جاذبه‌های دیدنی و تاریخی این منطقه را از نزدیک ببیند و از طبیعت زیبای شمال ایران لذت ببرند. شما هم می‌توانید یکی از شهرهای شمالی ایران را برای سفر بعدی خود انتخاب کرده و روزهای بی‌نظیری را برای خود و همراهان رقم بزنید. یکی از موارد مهمی که بهتر است هنگام سفر به شمال ایران درنظر داشته باشید، آب‌وهوای روزهای سفر شما است. شهرهای شمالی روهای بارانی زیادی دارند و به همین دلیل بهتر است حتما قبل از سفر درباره آب‌وهوای شهری که می‌خواهید به آن سفر کنید، تحقیق کرده باشید تا برنامه‌ریزی‌های شما برای سفر سمت‌وسویی بهتری پیدا کند.

پریروز

صحبت‌ کردن با نوزادان می‌تواند رشد مغز آنان را تقویت کند.

پریروز

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قرار است برای دوران بارداری و حتی دوران شیردهی بانوان هیات علمی امکاناتی لحاظ شود و چنین تمهیدات و حمایت‌هایی پیش از این اصلا وجود نداشت.

9 ساعت پیش

دویدن با پیاده‌روی فرق می‌کند، زیرا وقتی راه می‌روید یکی از پاهایتان همیشه روی زمین است؛ اما در دویدن، لحظه‌ای وجود دارد که هر دوپای شما از زمین بلند می‌شود و این دقیقاً همین چیزی است که دویدن را فعالیتی پُرشدت می‌کند.

دیروز

رییس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی از حجاج بیت الله الحرام خواست مراقب سلامت خود باشند.

دیروز

برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان با رعایت یک سری از توصیه ها می توانید از این معضل جلوگیری کنید.

7 ساعت پیش

پژوهشی که توسط کلینیک کلیولند در اوهایو آمریکا انجام شد، میزان بهبودی پس از عمل جراحی را ارزیابی کرد؛ محققان دریافتند، برای بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ انتخابی قرار می‌گیرند، هر ۴ دقیقه حرکت در هر ساعت کنترل شده با عوارض بعد از عمل ارتباط معکوس دارد و با زمان کوتاهتر بستری شدن در بیمارستان مرتبط است.

پریروز

خطرات بالقوه متفاوتی وجود دارد که ممکن است در رابطه جنسی واژینال یا دهانی وجود نداشته باشد. به عنوان مثال، مقعد به طور طبیعی مقعد نمی تواند خود را روان کاری کند تا ناراحتی و نگرانی های مربوط به اصطکاک، مانند آسیب های پوستی را کاهش دهد.

دیروز

امیرحسین بانکی‌پور فرد رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: در یکی از مراکز همسریابی که زیر نظرم تشکیل شده بود، نزدیک به ۵۰۰ ازدواج صورت گرفت که تنها یکی از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شد.

پریروز

بیشتر...