بیتوته |
3 ماه پیش

بیوگرافی عکس ارسلان کامکار برجسته ترین آهنگسازان ایرانیزندگی هنری ارسلان کامکار, فعالیت موسیقی ارسلان کامکار, ساز ارسلان کامکار

ارسلان کامکار یکی از اعضای گروه معروف کامکارها 

 

حواشی، زندگی شخصی و عکسهای ارسلان کامکار

ارسلان کامکارنوازندهٔ بربط، ویولن و آهنگساز ایرانی و از اعضای گروه کامکارها است. ارسلان کامکار، اولین عضو از اعضای خانواده ی کامکارها است که علاوه بر نواختن یک ساز ایرانی یعنی عود یک ساز غربی یعنی ویولون هم می نوازد. 

چکیده ای از بیوگرافی ارسلان کامکار 

نام : ارسلان کامکار

متولد : ۲ دی ۱۳۳۹ سنندج، کردستان 

ژانر : موسیقی کلاسیک

موسیقی سنتی ایرانی

ساز: بربط ، ویولن

 

بیوگرافی ارسلان کامکار

ارسلان کامکاریکی از اعضای گروه معروف کامکارها است که در 2 دی ماه سال 1333 در سنندج متولد شد. در حال حاضر وی یکی از برجسته ترین آهنگسازهای ایرانی است که هم نوازنده ی بربط و همویولنمی باشد. پدر او حسن کامکار، از نوازندگان قدیمی و معروف کردستان و همچنین سرپرست گروه کامکارها است.

 

ارسلان، موسیقی مقدماتی را نزد پدرش، حسن کامکار، یاد گرفت و سپس در همان دوران خردسالی در سنندج با گروه های موسیقی مختلفی که سرپرستی آن ها بر عهده ی پدرش بود کار کرد و به اجرای کنسرت های مختلف پرداخت.

 

ارسلان برای فراگیری هنر موسیقی حرفه ای به تهران، مهاجرت کرد و در دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، مشغول به ادامه ی تحصیل در رشته ی موسیقی شد. ارسلان پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود و فراگیری موسیقی حرفه ای، موفق شد به عنوان نوازنده ی ویلن در کنسرت سمفونیک تهران مشغول به فعالیت شود. 

 

او کماکان نیز یکی از اعضای اصلی این گروه و مایستر ارکستر سمفونیک تهران می باشد. البته او همزمان، مایستر ارکستر فیلارمونیک کردستان نیز می باشد. ارسلان کامکار به خاطر فعالیت های هنری برجسته اش موفق شد در سال 1392، مدرک درجه ی یک هنری را دریافت کند. به دلیل استعداد فراوانی که در زمینه ی موسیقی دارد همیشه کلاس های او پرطرفدارترین کلاس های موسیقی می باشند. از برجسته ترین شاگردهای او می توان به مریم ابراهیم پور، روزبه بختیاری و سینا جهان آبادی اشاره کرد.

 

فعالیت های موسیقی ارسلان کامکار

ارسلان کامکار علاوه بر نواختن ویولون کلاسیک و بربط حرفه ای، در عود نوازی هم چیره دست است و این ساز را هم به صورت حرفه ای می نوزاد. او علاوه بر مایستر بودن دو ارکستر سمفونیک بزرگ، از اعضای اصلی گروه کامکارها که سرپرستی آن را پدرش دارد می باشد.

 

 ارسلان کامکار و همسرش, ارسلان کامکار, بیوگرافی ارسلان کامکار

ارسلان کامکار علاوه بر ویولون کلاسیک ، در عودنوازی هم چیره دست است

 

از نواختن ساز عود تا ویولون

ارسلان کامکار، اولین عضو از اعضای خانواده ی کامکارها است که علاوه بر نواختن یک ساز ایرانی یعنی عود یک ساز غربی یعنی ویولون هم می نوازد. از او که در مورد نواختن این دو ساز می پرسند. می گوید به خاطر پدرم بود که به نواختن این دو ساز، روی آوردم. ساز اصلی پدرم، ویولون بود. و خودشان به من نحوه ی نواختن ساز ویولون ایرانی به سبک استاد صبا را آموختند.

 

اما به دلیل اینکه در آن دوره، در گروه ما نوازنده های ویولون زیاد بودند لذا تصمیم گرفتم نواختن عود را بیاموزم و به نواختن این ساز، مشغول شدم.

دقیقا بعد از انقلاب اسلامی وارد ارکست سمفونیک تهران شدم و در آن جا به نواختن ویولون غربی پرداختم و در کنار این کار، در گروه خودمان، عود می نواختم.

 

زندگی نامه ارسلان کامکار, ارسلان کامکار و همسرش, ارسلان کامکار

ساز ارسلان کامکار

 

او می گوید نواختن دو ساز ایرانی و غربی، به هیچ وجه سخت نیست. برای من، هر دوی این سازها هم رده و هم پایه ی هم هستند. ذهن من مانند کامپیوتر، در زمان موسیقی کلاسیک، فایل موسیقی کلاسیک را باز می کند و در زمان نواختن موسیقی ایرانی، فایل موسیقی ایرانی را باز می کند. در واقع این دو موسیقی هیچ تداخلی با هم ندارند مگر اینکه بخواهم یک موسیقی تلفیقی کلاسیک و ایرانی بنوازم.

 

ورود به گروه کامکارها

گروه کامکارها که یک گروه خانوادگی است در ابتدا با اجرای یک برنامه ی تلویزیونی در سال 1344 مشهور و معرفی شدند. سرپرستی این گروه سنندجی بر عهده ی پدر ارسلان، حسن کامکار بود و سایر اعضای این گروه، هوشنگ، نوازنده ی آکاردئون- بیژن، خواننده - پشنگ، نوازنده ی سنتور - قشنگ، نوازنده ی ویولون و خواننده و همچنین ارژنگ، نوازنده ی تنبک بود.

 

با بزرگ شدن سایر اعضای خانواده، این گروه کامل تر و بزرگ تر شد و طبیعتا ارسلان کامکار نیز با بزرگ شدن توانست وارد این گروه شود. به گونه ای که در سال 1348، ارسلان یکی از اعضای اصلی این گروه شد. در این سال، اعضای گروه کامکار شامل ارسلان، نوزانده ی عود - هوشنگ، نوازنده ی ویولون - بیژن، نوازنده ی تار و خواننده – پشنگ، نوازنده ی سنتور - قشنگ، خواننده ی گروه - ارژنگ، نوازنده ی تنبک و اردشیر، نوازننده ی کمانچه بود. 

این گروه حرفه ای موفق شدند کنسرت های زیادی را به صورت حرفه ای در اکثر شهرهای کردستان و همچنین برخی شهرهای ارومیه، اجرا کنند. 

 

فعالیت موسیقی ارسلان کامکار, ساز ارسلان کامکار, آثار ارسلان کامکار

عکس ارسلان کامکار

 

ورود ارسلان کامکار به دانشکده هنرهای زیبا

در سال 1350، ارسلان کامکار به همراه برخی دیگر از اعضای گروه کامکار مانند هوشنگ، بیژن و پشنگ به تهران سفر کردند تا بتوانند موسیقی آکادمیک را بیاموزند. آن ها برای یادگیری این موسیقی، وارد دانشکده ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران شدند و مشغول به تحصیل در رشته ی موسیقی شدند.

 

اجرای به همراه گروه کامکارها در کشورهای خارجی 

همکاری گروه کامکارها با محمدرضا لطفی، حسین علیزاده و مرحومپرویز مشکاتیانو همچنین اجرای کنسرت های موفقیت آمیز با خواننده های بزرگی همچون محمدرضا شجریان و شهرام ناظری سبب شد که اجرای کنسرت های گروه کامکار به خارج از مرزها بکشد. به گونه ای که این گروه در بسیاری از شهرهای عراق، ترکیه و استانبول، لندن و سوئد به اجرای کنسرت پرداخت. 

 

آثار ارسلان کامکار, زندگی نامه ارسلان کامکار, ارسلان کامکار و همسرش

آثار ارسلان کامکار

 

آثار ارسلان کامکار

یکی از مهم ترین ویژگی های ارسلان کامکار این است که، علاوه بر افتخارات متعددی که به همراه گروه کامکار به دست آورده است موفق شده به تنهایی ﺁثار زیادی در قالب موسیقی و آلبوم ارائه دهد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• به یاد علی اصغر کردستانی

• آلبوم هفت گاه معلق

• زردی خزان

• موسیقی متن فیلم مادر به کارگردانی علی حاتمی

• سوئیت سمفونیک افسانه سرزمین پدری ‌ام

• سوئیت سمفونیک کردی

• شباهنگام از اشعار نیما یوشیج به همراه هوشنگ کامکار 

• آلبوم های آفتاب می شود، ئه وین و خاک

• نغمه ی خراسانی

• کنسرت هایی برای عود و کمانچه

• نغمه ی صلح

• و ...

 

در واقع استعداد موسیقی ارسلان کامکار فقط در زمینه ی موسیقی بزرگسالان نیست. او همچنین ﺁثاری در زمینه ی موسیقی کودکان دارد که از جمله ی آن ها می توان به موسیقی متن تئاترهای سبز در سبز، بابابزرگ و ترب، شش جوجه کلاغ و روباه، کارآگاه 2 و موسیقی فیلم تنبل قهرمان اشاره نمود. 

 

ارسلان کامکار, بیوگرافی ارسلان کامکار, ارسلان کامکار

ارسلان کامکار آهنگساز بزرگ

 

ارسلان کامکار, بیوگرافی ارسلان کامکار, ارسلان کامکار

عکس های ارسلان کامکار 

 

 ساز ارسلان کامکار, آثار ارسلان کامکار, زندگی نامه ارسلان کامکار

ارسلان کامکار نوازنده 

 

گردآوری :بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 #‌عکس_خودرو منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امید عامری ، بیوگرافی امید عامری ، امید عامری،دانلود آهنگ امید عامری،امید عامری و همسرش ،عکس امید عامری ، زندگی نامه امید عامری ، آهنگ های امید عامری ، آلبوم امید عامری ، زندگی شخصی امید عامری ،

4 ماه پیش

پیمان طالبی، بیوگرافی پیمان طالبی ، پیمان طالبی گوینده رادیو جوان،پیمان طالبی مجری رادیو جوان،عکس عروسی پیمان طالبی،پیمان طالبی مجری ، زندگی نامه پیمان طالبی، پیمان طالبی و همسرش ، عکس های پیمان طالبی ، آثار پیمان طالبی ،

3 ماه پیش

یاسین ترکی ، دانلود آهنگ یاسین ترکی،بیوگرافی یاسین ترکی ، عکس های یاسین ترکی ، زندگی نامه یاسین ترکی ، فعالیت های هنری یاسین ترکی ، آهنگ های یاسین ترکی ، بیوگرافی یاسین ترکی خواننده ، زندگی شخصی یاسین ترکی ، فول آلبوم یاسین ترکی ، عکس اینستاگرام یاسین ترکی ،

4 ماه پیش

سیروس الوند،فیلم های سیروس الوند،بیوگرافی سیروس الوند،سریال های سیروس الوند،استعداد یابی سیروس الوند،دختر سیروس الوند،همسر سیروس الوند ، زندگی نامه سیروس الوند، فعالیت های سیروس الوند ، سیروس الوند و همسرش ، سیروس الوند کارگردان ،

3 ماه پیش

نجم الدین شریعتی،بیوگرافی نجم الدین شریعتی،نجم الدین شریعتی و همسرش،همسر نجم الدین شریعتی،عکس نجم الدین شریعتی و همسرش،ازدواج نجم الدین شریعتی، بیوگرافی و تحصیلات از نجم الدین شریعتی،تولد نجم الدین شریعتی،بیوگرافی سید نجم الدین شریعتی،نجم الدین شریعتی و خانوادش ،

4 ماه پیش

حامد برادران ، بیوگرافی حامد برادران ، مهدی احمدوند و حامد برادران،اهنگ حامد برادران،اینستاگرام حامد برادران،دانلود آهنگ حامد برادران ، حامد برادران و بهنام بانی ، عکس های حامد برادران ، حامد برادران و همسرش ،حامد برادران خواننده ،

2 ماه پیش

حمید محمدی ، بیوگرافی حمید محمدی ، حمید محمدی مجری ، زندگی نامه حمید محمدی ، حمید محمدی و همسرش ، عکس های حمید محمدی ، حمید محمدی گوینده ، حمید محمدی مجری و همسرش ، عکس حمید محمدی ، تحصیلات حمید محمدی ،

4 ماه پیش

ارسلان کامکار ، بیوگرافی ارسلان کامکار ، ارسلان کامکار ، فیلم مادر ارسلان کامکار ، زندگی هنری ارسلان کامکار ، فعالیت موسیقی ارسلان کامکار ، ساز ارسلان کامکار ، آثار ارسلان کامکار ، زندگی نامه ارسلان کامکار ، ارسلان کامکار و همسرش ،

3 ماه پیش

لالیسا مانویان، بیوگرافی لالیسا مانویان، تصاویری از لالیسا مانویان، زندگینامه لالیسا مانویان، لالیسا مانویان کیست، آثار لالیسا مانویان، آشنایی با لالیسا مانویان، درباره ی لالیسا مانویان، چکیده ای از بیوگرافی لالیسا مانویان، آشنایی با زندگی لالیسا مانویان، درباره ی زندگی لالیسا مانویان، همه چیز درباره ی لالیسا مانویان

4 ماه پیش

بیشتر...