مجله دلتا |
5 ماه پیش

خواص غلات کامل ضد بیماری قلبی غلات کامل فواید غلات کامل مجله دلتا

گنجاندن فیبر کافی در رژیم غذایی برای سلامتی بدن ضروری است. برخی از این منابع فیبر نسبت به دیگر منابع برای سلامتی قلب موثرتر هستند.
خواص غلات کامل

فیبر موجود در خوراکی‌هایی مانند سبزیجات و غلات برای هضم، متابولیسم و طول عمر بسیار مهم هستند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که فیبر غلات کامل ممکن است مزایای منحصربه‌فردی نسبت به سایر خوراکی‌های فیبردار برای سلامت قلب داشته باشد. بامجله دلتاهمراه شوید تا بیشتر دربارهخواص غلات کاملبرای سلامتی بدانید.

نان سبوس دار

تاثیر غلات کامل بر سلامتی قلب

بر اساس نتایج این مطالعه‌، فیبر غلات کامل مانند نان تیره، سبوس و غلات بیشتر از فیبر میوه‌ها و سبزیجات، التهاب و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

محققان چند دانشگاه، در مطالعه‌ای داده‌های چهار هزار و ۱۲۵ بزرگ‌سال ۶۵ ساله و مسن‌تر را طی حدود ۲۵ سال پیگیری بررسی کردند.

محققان متوجه شدند که یک نوع خاص فیبر با کاهش هرچه بیشتر خطر ابتلا به بیماری قلبی و التهاب مرتبط است که این فیبر خاص، فیبر موجود در غلات کامل مانند نان تیره، غلات پر فیبر (مانند بلغور جو دوسر) و سبوس است.

علاوه بر فیبر سایر مواد مغذی موجود در غلات سبوس‌دار، ممکن است به این مزایا کمک کند که ازجمله آن‌ها پروتئین، ویتامین‌های B، چربی سالم و مواد معدنی هستند.

خواص غلات کامل را بدانید

دیگرخواص غلات کامل

ضد یبوست

مصرف نان‌های سبوس‌دار موجب افزایش حجم مدفوع می‌گردد و مصرف سبوس مهم‌ترین راه درمان طبیعی یبوست به شمار می‌رود. سبوس غنی‌ترین منبع غذایی فیبر و الیاف گیاهی محسوب می‌شود.

پیشگیری از سرطان

مصرف سبوس و نان سبوس‌دار احتمال پیدایشسرطان کولونو راست‌روده را کاهش می‌دهد.

خواص غلات کامل در پیشگیری از سرطان

پیشگیری از دیابت

بدن برای هضم مواد غذایی حاوی سبوس باید وقت بیشتری صرف کند. این فرآیند سبب می‌شود قند مواد غذایی به آهستگی وارد جریان خون شوند. درنتیجه قند خون به‌صورت ناگهانی افزایش پیدا نمی‌کند.

کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی

نان‌های کامل با کاهش جذب کلسترول و درنتیجه کاهش چربی خون منجر به پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی می‌گردد.

خواص غلات کامل چیست

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلباسترس و اضطراب را با چای از خود دور کنیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌سلامتی #‌سلامت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 یک روانشناس گفت: مشکلات خواب کودکان یکی از مسائلی است که این روزها اکثر والدین درگیر آن هستند، بچه‌ها شب‌ها دیر می‌خوابند و این شب بیداری گاهی آن‌قدر طولانی است که والدین به خواب می‌روند در حالی که بچه‌ها همچنان بیدارند.

3 روز پیش

متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، در آستانه بازگشایی مدارس، توصیه هایی برای والدین داشت که چگونه ترس از مدرسه را از فرزند خود دور کنند.

6 روز پیش

در مردان، بسیاری از بیماری‌ها می‌تواند باعث ناباروری شود. اولین آن‌ها اختلال توانایی جنسی است. شرط لازم برای باروری طبیعی، رابطه جنسی منظم است.

5 روز پیش

محققان دانشگاه استنفورد در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، تنهایی و مجرد بودن تاثیر بیشتری نسبت به استعمال سیگار بر تسریع روند پیری در افراد دارد.

1 روز پیش

نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد خواب خوب به تنظیم یک جزء کلیدی از سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

4 روز پیش

نباید در زمان خوردن غذا راه بروید، زیرا می تواند برای شما مشکلاتی مانند سو هاضمه، حالت تهوع و... ایجاد کند. در ادامه ۷ بلایی که راه رفتن موقع غذا خوردن سرتان می‌آورد، آمده است.

5 روز پیش

سم زدایی و پاکسازی بدن و به طور ویژه کبد برای حفظ سلامتی و دفع سموم بسیار اهمیت دارد و هر فرد باید درباره چگونگی پاکسازی و سم زدایی از بدن خود آگاهی کامل داشته باشد

2 روز پیش

بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از عینک آفتابی تنها در روزهای تابستانی امری واجب بوده و در فصول پائیز و زمستان نیازی به زدن عینک آفتابی نیست. باید توجه داشت امواج ماورابنفش در هر شرایط فصلی وجود داشته و به چشم آسیب می زنند.

3 روز پیش

استفاده از کافئین ممکن است برای یک روز به ما انرژی می‌دهد، اما در مقابل این احتمال هم وجود دارد که منجر به مشکلات جانبی بسیاری از جمله سردرد، بی‌خوابی و بسیاری عوارض دیگر شود. بنابراین بسیاری از جایگزین‌های دیگر؛ از مواد غذایی مناسب گرفته تا سبک‌های زندگی می‌توانند رخوت روزانه را دور کرده و وابستگی به کافئین را کاهش دهند.

6 روز پیش

بیشتر...