سلامت نیوز |
2 ماه پیش

چرا دانش آموزان باید حتما صبحانه بخورند سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است، اما بسیاری از کودکان و نوجوانان هر روز وعده غذایی صبح را از دست می‌دهند. خوردن یک صبحانه مغذی می‌تواند به نوجوان کمک کند تا تغذیه بهتر و حتی عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشد.

بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ادامه برخی دلایل برای اهمیت مصرف صبحانه در نوجوانان مطرح شده است:

- انرژی: صبحانه در کنار خواب و ورزش، یکی از بهترین راه‌ها برای تامین مجدد انرژی است. این یک فرصت عالی برای دریافت کربوهیدرات‌های سرشار از انرژی همچون مواد غذایی مانند نان سبوس‌دار است. با استفاده از ترکیبات پروتئینی و کربوهیدرات‌هایی مانند نان و پنیر، غلات سبوس‌دار با شیر یا مغز دانه‌ها یا کره بادام زمینی، صبحانه‌ای مقوی و پر انرژی دریافت کنید. صبحانه یک راه ایده‌آل برای تقویت انرژی است و بنابراین نوجوانان در کلاس درس خواب نمی‌روند.

- افزایش تمرکز: مطالعات نشان می‌دهد که خوردن یک صبحانه مغذی باعث بهبود عملکرد مغز - به ویژه حافظه و یادگیری می‌شود. این امر برای یادگیری دانش جدید و استفاده بعدی از آن برای یک امتحان بزرگ ضروری است.

- نمرات بهتر: تحقیقات نشان می‌دهد نوجوانانی که صبحانه می خورند عملکرد تحصیلی بهتری دارند. محققان معتقدند هستند که صبحانه مواد مغذی ضروری برای سیستم عصبی را برای تقویت قدرت مغز تامین می‌کند. همچین صبحانه خوردن، گرسنگی را کاهش می‌دهد. نخوردن صبحانه می‌تواند باعث حواس‌پرتی شود و عملکرد تحصیلی، رفتار و عزت نفس را مختل کند.

- انتخاب‌های سالم: کسانی که صبحانه می‌خورند، تمایل دارند غذای سالم‌تری را در طول روز انتخاب کنند که می‌تواند بر سلامت طولانی مدت تأثیر مثبت بگذارد.

صبح را به ویژه در پاییز و زمستان، با یک کاسه دلپذیر عدسی گرم یا نان و چای و پنیر آغاز کنید. کودکان‌تان را به خوردن صبحانه تشویق کنید، اگرچه ممکن است زمان‌بر باشد، اما کمک به نوجوان شما برای خوردن صبحانه مغذی، عادات غذایی سالم را ایجاد می‌کند که تا آخر عمر ادامه دارد.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمانی که متوجه گزیدگی می شوید، ممکن است با یک خارش آزاردهنده یا یک نیش دردناک همراه باشد،که احساس جالبی نخواهد بود.

دیروز

فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) یک بیماری قلبی است که در آن قلب به‌صورت نامنظم می‌تپد؛ یا خیلی تند و یا خیلی آهسته. این عارضه نوعی آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب است.

1 روز پیش

اشتباهات دارویی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. چگونه می توانید هنگام دادن دارو به نوزاد یا کودک نوپا از اشتباهات جلوگیری کنید؟ این دستورالعمل های ایمنی برای داروهای کودکان را بررسی کنید.

4 ساعت پیش

به گفته متخصصان با تشخیص و درمان به موقع بیماری عفونی HIV می‌توان از شدت بیماری و رسیدن آن به مرحله ایدز جلوگیری کرد؛ بنابراین به شرط پایبندی به درمان، HIV دیگر بیماری کشنده‌ای نیست. اما مبتلایان به HIV چگونه می‌توانند با وجود این بیماری، زندگی با کیفیتی را تجربه کنند؟

پریروز

محققان نکته‌هایی برای داشتن زندگی طولانی و سالم ارائه کرده‌اند که برخی از آن شامل پیاده‌روی، باغبانی و انجام کارهای خانه، کاهش استرس، خواب مناسب، مصرف مواد غذایی مناسب و داشتن ارتباط اجتماعی با دیگران است.

6 روز پیش

لحظه بزرگ بالاخره فرا رسید: در آستانه 6 ماهگی، کودک شما آماده است تا غذای جامد را شروع کند، و شما احتمالاً در مورد امکان سرو کردن برخی از غذاهای مشابهی که بقیه اعضای خانواده می خورند برای او هیجان زده هستید. هر چند، در بخش ها و غذاهای سالم برای کودک.

پریروز

علائم یائسگی زن چیست؟ یائسگی یا منوپوز یک فرایند طبیعی و بیولوژیک است که برای همه‌ی بانوان اتفاق می‌افتد. این دوره معمولا برای افراد مختلف در سنین متفاوت رخ می‌دهد. بعد از گذشت ۱۲ ماه از آخرین قاعدگی می‌توان گفت شما وارد دوره‌ی پساقاعدگی شده‌اید. این دوره علائم ناخوشایندی به همراه دارد که جسم و روح شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

5 روز پیش

بدن ما برای عملکرد صحیح به ۱۳ ویتامین نیاز دارد که ۹ تای آن محلول در آب و ۴ تای آن محلول در چربی است. همین تفاوت یکی از نکات کلیدی در زمان مصرف مکمل‌های ویتامین است.

1 روز پیش

مقامات عراق شرط همراه داشتن کارت واکسن برای سفر به این کشور را لغو کردند.

دیروز

بیشتر...