چطور |
۳ هفته پیش

سریال نام من آیا موفقیت بازی مرکب برای این سریال کره ای تکرار می شود چطور

پخش سریال کره ایبازی مرکبحدود یک ماه پیش در پلتفرم نتفلیکس آغاز شد و طولی نکشید که به پربیننده‌ترینسریال کره‌ایدر جهان بدل شد. این سریال در مجموع حدود ۹۰۰میلیون دلار درآمدزایی داشت و نخستین سریال ساخت کره است که در جدول‌های جهانی رتبه نخست را به دست می‌آورد. محبوبیت این سریال خیلی‌ها را مشتاق دیدن آثار بیشتری از این کشور کرده است و برای بسیاری این سؤال پیش آمده است که پس از دیدن بازی مرکب باید چه سریالی ببینند. سریال نام من اثری است که خیلی‌ها در پاسخ به این سؤال نامش را مطرح می‌کنند. از تازه‌ترین آثار ساخت کره جنوبی که مثل بازی مرکب در مدت‌زمان نسبتا کوتاه پخشش در پلتفرم نتفلیکس هواداران بسیار پیدا کرده است. اما آیا موفقیت سریال بازی مرکب برای این اثر هم تکرار خواهد شد؟ در ادامه با معرفی سریال کره ای نام من پاسخی برای این سؤال خواهیم یافت. همراه ما بمانید.

راهنمای مطالعهنمایش
معرفی سریال نام من؛ اثر شاخص کره جنوبی پس از بازی مرکب
نگاهی به آمار و ارقام و موفقیت‌های سریال کره ای نام من
بازخوردها به سریال نام من چگونه بوده است؟
آیا فصل دومی هم برای سریال نام من در کار خواهد بود؟
در پایان
شما بگویید

معرفی سریال نام من؛ اثر شاخص کره جنوبی پس از بازی مرکب

داستان سریال کره ای نام من (سریال my name به‌انگلیسی) درباره زن جوانی است که در روز تولدش پدرش را جلوی چشمانش به قتل می‌رسانند. او تصمیم می‌گیرد هرطورشده انتقام پدرش را بگیرد. به همین خاطر برای سردرآوردن از ماجرا و پیداکردن قاتل، عضو یکی از دارودسته‌های خلاف‌کار می‌شود. رئیس این گروه خلاف‌کار از او می‌خواهد که با تغییر هویت و عوض‌کردن اسمش وارد اداره مبارزه با مواد مخدر شود تا بتوانند از آنچه مانع فعالیت‌هایشان می‌شود بیشتر خبردار بشوند.

در هشت قسمتی که از تک‌فصل سریال نام من پخش شده است، شاهد تلاش‌های این زن جوان برای پیداکردن قاتل پدرش خواهید بود.

ژانر سریال اسم من جنایی، مهیج (تریلر) و درام است و المان‌های زیادی از داستان‌های کارآگاهی معروف جهان در آن به چشم می‌خورد. مهم‌ترین المان‌ هم معمایی است که شخصیت اصلی داستان از ابتدای فیلم تا قسمت آخر به‌دنبال حل‌کردنش است.

نگاهی به آمار و ارقام و موفقیت‌های سریال کره ای نام من

پخش سریال نام من از تاریخ ۱۵ ماه اکتبر (۲۳ مهرماه) در پلتفرم استریم نتفلیکس آغاز شد و در چند روز اول پخش، در جدولپربیننده‌ترین آثار نتفلیکسرتبه چهارم را داشت. رتبه‌ای که به‌استثنای سریال بازی مرکب، باز هم برای سریال‌های ساخت کره بی‌سابقه بوده است. میانگین امتیاز دریافتی آن در وب‌سایت IMDb هم در روزهای ابتدایی ۸٫۲ بود. امتیازی که نام من را در این وب‌سایت با سریال بازی مرکب هم‌رده کرد.

هم‌اکنون امتیاز سریال نام من در این وب‌سایت ۸٫۰ است (از مجموع ۶۸۰۰ رأی دریافتی) و در جدول پربیننده‌ترین آثار نتفلیکس رتبه هفتم را دارد.

بازخوردها به سریال نام من چگونه بوده است؟

برای آنکه بدانیم موفقیت بازی مرکب برای این سریال کره‌ای تکرار می‌شود یا نه، لازم است به بازخوردها نگاهی بیندازیم.

در این بخش با بررسی برخی ویژگی‌های بارز سریال به این سؤال پاسخ خواهیم داد و بازخوردهای ارائه‌شده درباره آن را زیر ذره‌بین خواهیم گذاشت.

داستان خوب و نقش‌آفرینی ستوده‌شده گروه بازیگری

داستان خوب و خلاقانه سریال نام من یکی از ویژگی‌های برجسته آن است که باعث شده نظر مخاطبان نتفلیکس و علاقه‌مندان بهژانرهای معماییو درام به آن جلب شود.

کمتر اثری را سراغ داریم که در آن شاهد تلاش‌های قهرمانانه دختر یا زنی برای انتقام‌جویی باشیم. معمولا قهرمان چنین داستان‌هایی مرد هستند. این مسئله باعث شد تا داستان و روایت سریال برای خیلی از زنان الهام‌بخش باشد.

نکته برجسته دیگر که باعث شد سریال نام من روی زبان‌ها بیفتد و نظر مخاطبان و علاقه‌مندان را جلب کند، نقش‌آفرینی خوب و تحسین‌شده گروه بازیگری است که در رأس آنها هان سو-هی (Han So-hee) قرار دارد. هان سو-هی به‌خوبی از پس ایفای نقش خود برآمده است و بازیگری او نقش بسزایی در موفقیت سریال داشته است. بازیگران دیگر سریال هم در مجموع بازخوردهای خوبی از مخاطبان گرفته‌اند. این مسئله باعث شد هم سکانس‌های اکشن و هم سکانس‌های درام و احساسی واقعی‌تر و تأثیرگذارتر جلوه کنند.

پایان غیرمنتظره سریال کره ای نام من

پایان غیرمنتظره سریال نام من

هشدار:این قسمت از مطلب حاوی اطلاعاتی است که بخش‌هایی از داستان سریال بازی مرکب را لو می‌دهد. اگر این سریال را تماشا نکرده‌اید و قصد دیدن آن را دارید، بهتر است بعدا این قسمت را مطالعه کنید.

پایان غیرمنتظره در سال‌های اخیر به یکی از ویژگی‌های خاص و برجستهدرام‌های کره‌ایتبدیل شده است. به‌حدی که بیشتر علاقه‌مندان به ژانرهای درام معمایی این انتظار را از سریال‌های کره‌ای دارند و معمولا به‌خاطر صحنه‌های پایانی غیرمنتظره به دیدن آنها ترغیب می‌شوند.

در سریال بازی مرکب هم شاهد این مسئله بودیم. در پایان این سریال پیرمردی که هم‌پای دیگران در بازی مرگ شرکت می‌کرد، کسی بود که ایده راه‌اندازی این بازی‌ها و جذب شرکت‌کننده برای آن را عملی کرده بود.

در سریال نام من نیز به‌نوعی شاهد این موضوع هستیم. البته چون زمان زیادی از پخش سریال نمی‌گذرد، خیلی وارد جزئیات آن نمی‌شویم. علاوه بر این، داستان سریال نیز به‌زیبایی روایت می‌شود و صرفا پایان غیرمنتظره آن مهم نیست و در جای‌جای آن بیننده مدام به حدس و گمان واداشته می‌شود و از خود خواهد پرسید که در ادامه چه خواهد شد. این ویژگی حالت تعلیقی برای مخاطب و بیننده سریال ایجاد می‌کند که یکی دیگر از دلایل موفقیت سریال است.

ثبات و انسجام داستان در سریال نام من

نداشتن ثبات و انسجام داستانی و کارگردانی یکی از مسائلی است که سبب افت کیفیت بعضی از سریال‌ها در چند سال اخیر شده است. مثلا کارگردانی یا نویسندگی قسمت‌های ابتدایی را یک نفر به عهده دارد و پس از آن اشخاص دیگری این وظیفه را برای قسمت‌ها یا فصل‌های آتی به عهده می‌گیرند. این مسئله معمولا اختلاف فاحشی میان قسمت‌ها و فصل‌های سریال به وجود می‌آورد و سریالی که در ابتدا خوب و تأثیرگذار بوده است به‌مرور زمان افت می‌کند.

خوشبختانه در سریال نام من چنین نبوده است و این یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت سریال است که سبب موفقیت آن شده است. نویسندگی تمام هشت قسمت سریال به عهده کیم با-دا (Kim Ba-da) بوده است و کیم جین-مین (Kim Jin-min) آنها را کارگردانی کرده است. در سریال بازی مرکب نیز همین‌طور بود و تمام قسمت‌های آن را هوانگ دونگ-هیوک (Hwang Dong-hyuk) نوشت و کارگردانی کرد.

بازخوردهای منفی به سریال کره ای نام من

در بازخوردهای بینندگان خارجی سریال کمتر با نکات منفی مواجه می‌شویم و به نظر می‌رسد که موفقیت سریال خارج از کره جنوبی ادامه پیدا خواهد کرد و افراد بیشتری به دیدن آن ترغیب خواهند شد. بسیاری از این افراد با اتکا به ویژگی‌هایی که شرحشان را خواندید، سریال و داستان آن را تحسین کرده‌اند و تجربه خوب و خوشایندی از تماشای آن داشته‌اند.

البته در خود کره جنوبی بعضی مخاطبان به سریال انتقادهایی کرده‌اند. به‌اعتقاد برخی از این افراد داستان انتقام‌جویی زنی که در برخی از صحنه‌ها تعداد زیادی مرد را از پا درمی‌آورد چندان واقع‌گرایانه و باورپذیر نیست. بیشتر منتقدان سریال اهالی کره جنوبی هستند و با استناد به نظراتی مثل این، داستان و روایت آن را زیر سؤال می‌برند.

آیا فصل دومی هم برای سریال نام من در کار خواهد بود؟

در قسمت پایانی سریال نام من تکلیف همه‌چیز مشخص می‌شود و معمایی که در این داستان کارآگاهی مطرح شده است لاینحل نمی‌ماند. بنابراین نمی‌توان گفت که از قبل برنامه‌ای برای پخش سریال در چند فصل در کار بوده است. دست‌اندرکاران سریال نیز هنوز درباره برنامه‌شان برای ادامه‌دادن یا ندادن سریال در فصل‌های آتی اظهارنظر قطعی نکرده‌اند. البته با توجه به موفقیت سریال و بازخوردهای خوب مخاطبان و علاقه‌مندان، ساخته‌شدن فصل یا فصل‌های بعدی چندان دور از ذهن نیست. مسئله‌ای که درباره بازی مرکب هم با توجه به بازخوردهای بسیار خوبی که به آن داده‌اند، صدق می‌کند.

در پایان

موفقیت‌های سریال بازی مرکب در سطح جهانی چشمگیر بود و باعث شد بسیاری برای بار نخست به تماشای اثری ساخت کره جنوبی ترغیب شوند. بازی مرکب برای ۲۳ روز متوالی در فهرست پربیننده‌ترین آثار نتفلیکس رتبه نخست را داشت و باعث شد صاحب‌امتیازان این پلتفرم مبلغی معادل ۵۰۰میلیون دلار را به پخش آثار ساخت کشورهای غیرانگلیسی‌زبان، در رأس آنها کره جنوبی، اختصاص بدهند. سریال نام من اثر دیگری است که طی چند روز اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان به درام‌های کره‌ای از تماشای آن هم لذت خواهند برد. هرچند آنکه رکوردهای بازی مرکب از حیث درآمدزایی و رتبه‌های جهانی را بشکند، کمی بعید به نظر می‌رسد. باید بدانید که به دلیل صحنه‌های خشونت‌بار تماشای این سریال محدودیت سنی دارد.

شما بگویید

نظر شما چیست؟ سریال نام من را دیده‌اید؟ بازخورد و نظرتان درباره آن چیست؟ اگر بخواهید سریال را با بازی مرکب مقایسه کنید، به‌نظرتان می‌تواند روند موفقیت‌های آن را ادامه بدهد؟

اگر مایل باشید، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» نظرات خود را با ما و مخاطبان چطور در میان بگذارید. نظرات شما برایمان بسیار ارزشمندند.

منابع دیگر:usinessinsider

منبعdailymailscreenrantforbes
سرگرمیمعرفی سریال
محمدرضا عاشوری
  بر اساس رای1نفر از بازدیدکنندگان

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، به اشتراک بگذارید:

  اشتراک‌گذاری  #‌حقوقی منبع: چطور

  بیشتر...


  تبلیغات

  تبلیغات

  مطالب مرتبط

  انیاگرام یک سیستم شخصیت‌شناسی است که شخصیت را با تعدادی تیپ‌ شخصیتی به‌هم‌پیوسته براساس رفتارها، انگیزه‌ها و ترس‌های غالب توصیف می‌کند.

  2 روز پیش

  پت اسکن نوعی تصویربرداری است که به پزشک امکان بررسی‌ برخی بیماری‌های داخلی را می‌دهد. این نوع تصویربرداری چطور کار می‌کند؟ چه عوارضی دارد؟

  3 روز پیش

  اگر می‌خواهید بدانید ادویه گرام ماسالا برای چه چیزهایی خوب است، همراه شوید تا درباره این ادویه بیشتر بخوانید و روش تهیه‌اش را هم یاد بگیرید.

  3 روز پیش

  آموزش مفاهیم علوم به کودکان مهارت تفکر انتقادی را در آن‌ها افزایش می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند حوزه مورد علاقه و استعدادشان را پیدا کنند.

  6 روز پیش

  بعضی‌ها باور دارند سرمای شدید سلامت ذهنی و جسمی را بهبود می‌دهد و حتی زندگی را طولانی‌تر کند. ولی پژوهش درباره سرما درمانی تازه شروع شده.

  6 روز پیش

  هورمون درمانی یائسگی علاوه بر فوایدش، ممکن است گاهی خطراتی داشته باشد. البته این خطرات به نوع درمان، دوز، مدت مصرف و سلامتی فرد بستگی دارند.

  ۱ هفته پیش

  بیشتر...