سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

توصیه هایی برای خوراندن دارو به کودکان سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، "امیلی گلاروم" از متخصصان موسسه قلب در بیمارستان کودکان لس آنجلس نکاتی را در مورد چگونگی خوراندن دارو به کودک ارائه کرده است: صادق باشید، آن را تمرین کنید، چندین گزینه برای نحوه مصرف دارو ارائه دهید، زمان مصرف دارو را مشخص کنید و اجازه دهید کودک دارو را جرعه جرعه بنوشد یا از نی استفاده کند.

وی گفت: خوب است که صادق باشیم. پنهان کردن دارو در غذای مصرفی کودک می‌تواند باعث شود او احساس فریب خوردگی کرده و نسبت به مصرف مواد غذایی دیگر نیز بی ‌اعتماد شده یا حتی احساس تنفر داشته باشد.

در حالیکه ترکیب کردن دارو با مواد غذایی توصیه نمیشود، ترکیب دارو با غذا یا نوشیدنی تا زمانیکه کودک از آن مطلع باشد اشکالی ندارد.

این متخصص افزود: در مورد این موضوع که چرا کودک به دارو نیاز دارد با او صحبت کنید. به خصوص اگر دارویی است که باید طولانی مدت مصرف شود، ارائه این توضیحات میتواند به او کمک کند تا درک و کنترل بهتری روی آن داشته باشد.

وی پیشنهاد کرد که به برنامه ثابت "زمان مصرف دارو" پایبند باشید.

همچنین در شرایطی که امکان مصرف دارو به شکل‌های مختلف دارویی وجود دارد به کودک حق انتخاب دهید. به عنوان مثال، به فرزندتان اجازه دهید داروی مایع را از طریق قطره چکان یا فنجان مصرف کند. یا قرص را به انتخاب خود با آب یا آبمیوه مصرف کند. در زمان بندی مصرف دارو نیز میتوان کمی انعطاف‌پذیر بود. به طور مثال اجازه دهید کودکتان انتخاب کند که قبل یا بعد از حمام دُز دارویی خود را مصرف کند.

وی افزود: زمانی را برای تمرین نحوه مصرف دارو اختصاص دهید به خصوص اگر داروی کودک از شربت به قرص تغییر پیدا کرده است. ترس از خفگی می تواند یک مانع باشد.

به گزارش هلث دی نیوز، گلاروم گفت: بین دُزهای مصرفی دارو برای کودکتان جایزه در نظر گرفته یا به او اجازه دهید کاری را که دوست دارد انجام دهد.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگرچه پیاده روی سبک در هر زمانی برای سلامتی شما مفید است، اما یک پیاده روی کوتاه ظرف مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه پس از خوردن یک وعده غذایی می‌تواند به طور خاص برای به حداقل رساندن افزایش قند خون مفید باشد، زیرا در آن زمان سطح قند خون به اوج می‌رسد.

4 روز پیش

یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم کودکان با اشاره به تاثیرات منفی بلوغ زودرس بر کوتاهی قد افراد، گفت: هر سال بلوغ زودرس شش تا هفت سانتیمتر قد افراد را در بزرگسالی کوتاه می کند.

1 روز پیش

اختلال نعوظ که به عنوان ناتوانی جنسی نیز شناخته می شود، با دشواری در نعوظ و حفظ آن تعریف می شود. صحبت کردن در مورد آن می تواند شرم آور باشد. گزارش شده است که بیش از نیمی از مردان در سنین 40 تا 70 سال نوعی آن را تجربه می کنند.جالب است بدانید گاهی با مصرف یک مولتی ویتامین و یا حتی تغییر در روند بخشی از زندگی خود به راحتی میتوانید آن را درمان کنید.

۱ هفته پیش

در حالی که یک رژیم غذایی گیاهی ممکن است با تراکم مواد معدنی استخوان کمتر و افزایش خطر شکستگی همراه باشد، ممکن است راهی برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

1 روز پیش

هفدهم مرداد هرسال روز خبرنگاران عزیز است که توسط شورای فرهنگ عمومی نامگذاری شده است.

2 روز پیش

یک روانشناس با بیان اینکه زوجینی که در یک محیط با یکدیگر همکار هستند نباید انتظاراتی که از نقش یکدیگر در محیط کار دارند را به خانه و زندگی مشترک منتقل کنند، گفت: همواره توصیه می‌شود حتما زوجینی که با یکدیگر در یک محیط همکار هستند درباره نقش خود در محیط خانه به یک توافق برسند تا مسائل کاری با مسائل زندگی مشترک ادغام نشود.

۱ هفته پیش

یک مطالعه جدید بزرگ نشان می دهد که افراد میانسال می توانند تنها با بلند شدن از روی کاناپه و پیاده روی روزانه به سال های عمر خود بیافزایند.

۱ هفته پیش

گاهی اوقات والدین برای خوراندن دارو به فرزندشان با چالش مواجه میشوند.

۱ هفته پیش

چه به برنامه ورزشی خود وفادار بوده باشید یا به دنبال راهی امن و راحت برای تناسب اندام باشید، دوران بارداری زمان مناسبی برای ورزش کردن در آب است. لازم نیست شنا بلد باشید و حتی لازم نیست موهایتان را خیس کنید تا از مزایای ورزش در آب بهره مند شوید.

1 روز پیش

بیشتر...