سلامت نیوز |
2 ماه پیش

۱۰ نکته مهم که باید پیش از نوجوانی به کودک خود آموزش دهید سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نمناک، اغلب والدین علاقه دارند که کودکشان بسیار مهربان و شجاع باشند اما نمی‌دانند که چگونه باید کودک را اینگونه تربیت کنند، برای رسیدن به این مهم باید توانایی‌هایی را پیش از رسیدن کودک به نوجوانی به او بیاموزید.

ما ۱۰ مورد را در نظر می‌گیریم که ممکن است بخواهید قبل از اینکه فرزندتان ۱۰ -۱۱ ساله شود، به او بگویید. مواردی که خواهیم گفت در برخی موارد باید توسط خود والدین عملی انجام شود تا کودک آن را به خوبی درک کند.

شما باید هم به دختر و هم پسران خود احترام بگذارید، آنها با هم برابرند

احترام به دیگران یک ویژگی مهم است که کودک شما باید به دست آورد، از جمله احترام به کودکان در هر سن و سالی بدون توجه به جنسیتشان.

آموزش نترسیدن از اشتباه کردن به کودک

یادگیری از اشتباهات یک نفر یک استعداد نادر است، همچنین یاد گرفتن از شکست‌های خود نیز مهم است، کودک شما نباید نگران از دست دادن یا اشتباه کردن باشد.

کسب دانش مهمتر از نمره است

گاهی والدین نسبت به نمراتی که انتظارات آنها را برآورده نمی‌کنند عصبانی می‌شوند، با این حال، نمره خوب همیشه نشان دهنده دانش خوب نیست، شما باید به فرزندتان آموزش دهید که دانش مهمتر از نمره است.

والدین شما دشمنان شما نیستند، شما می‌توانید از آنها درخواست کمک کنید

تبدیل شدن به یک دوست برای کودکتان کار آسانی نیست، به خصوص اگر او دوستان خودش را داشته باشد، زیاد زورگویی نکنید، نشان دهید که می‌توانید به آنها اعتماد کنید و سعی کنید از فریاد زدن و سخنرانی‌های بلند اجتناب کنید.

همیشه برای خودتان آماده باشید

برخی از والدین نسبت به کودکشان احترام بیشتری نسبت به معلمان یا افراد دیگر نشان می‌دهند، این ممکن است دلیلی برای ناامنی آینده و ناتوانی در ایستادن برای خودشان باشد، توضیح دهید که احترام مهم است، اما توانایی دفاع از نقطه نظر فرد نیز ضروری است، فقط مطمئن باشید که آن را درست انجام دهید.

کاری را که دوست ندارید برای تایید کسی انجام ندهید تا خود را ثابت کنید

کودکان فکر می‌کنند که محبوبیت میان دوستان بسیار مهم است و آنها نهایت تلاش خود را می‌کنند که آن را به دست آورند، از مثال شخصی خود استفاده کنید تا به کودک خود نشان دهید که فرد شریف و نجیبی باشید که با قدم گذاشتن بر روی عقاید شما ارزشمندتر خواهید شد.

اگر نمی‌دانید، سوال بپرسید

پرسیدن سوال‌ها کاملاً طبیعی است، بهتر است سوال بپرسید تا اینکه وانمود کنید همه چیز را می‌دانید. کودکی بهترین زمان برای دانستن این موضوع است.

گر احساس خوبی ندارید، به معلم خود بگویید

کودک نباید از صحبت در مورد مسائل بهداشتی و سلامتی بترسد، سلامتی مهمتر از نمرات یا عصبانیت معلم است، دقت کنید که فرزندتان از این موضوع مطلع باشد.

آموزش احترام به محیط زیست

آیا اغلب در مورد خیابان‌های کثیف و بسترهای خراب کلی شکایت می‌کنید؟ احترام به طبیعت باید در خانه شروع شود، از خودتان شروع کنید و سپس این کیفیت را در کودک خود پرورش دهید، در این مورد، نتیجه کاملاً مشهود خواهد بود.

یاد بگیرید که نه بگویید

به کودک خود بیاموزید که به بزرگسالان، معلمان و حتی خود "نه" بگوید، شما می‌خواهید شخصیت قوی ایجاد کنید، نه فردی که باید از هر دستوری پیروی کند، توانایی گفتن "نه" در زندگی بزرگسالی مفید خواهد بود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تجزیه‌وتحلیل شیوه راه‌ رفتن افراد می‌تواند تاخیرهای حرکتی شدید را در کودکان و خطرهای سقوط را در افراد مسن پیش‌بینی کند.

پریروز

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران با اعلام اینکه تا سال 1420 حدود 20 درصد از جمعیت کشور سالمند خواهند بود به ضرورت زندگی با جسمی سالم اشاره کرد و گفت: در دوران سالمندی افراد بیشتر به خدمات درمانی و فیزیوتراپی نیاز دارند اما نبود پوشش بیمه‌ای مناسب در این حوزه، مردم را با مشکل مواجه کرده است چرا که با احتساب بیمه تکمیلی، 60 درصد از هزینه‌ها از جیب مردم صرف می‌شود.

4 روز پیش

اگر به دلیل مشغله‌کاری یا تحصیلی زیاد نمی‌توانید در طول هفته کاری ورزش کنید، خبر خوب برای شما این است که بر اساس یک مطالعه جدید، ورزش‌ سنگین و فشرده در آخر هفته هم می‌تواند این کمبود را جبران و باعث کاهش چربی در بدن شما شود.

8 ساعت پیش

سونوگرافی یکی از مواردی است که بسیاری از پزشکان برای بررسی شرایط بیمار تجویز می کنند. سونوگرافی با استفاده از امواج صوتی، از داخل بدن شما عکسبرداری می کند. این تصاویر، نقش مهمی در تشخیص انواع بیماری ها و درمان آنها دارند. از آنجایی که برای انجام سونوگرافی از امواج صوتی استفاده می شود، برخی با نام معاینات اولتراسوند نیز از آن یاد می کنند. برای انجام معاینات اولتراسوند، پروب دستگاه را روی قسمت مورد نظر قرار می دهند.

3 روز پیش

ترس کودک از تنها خوابیدن به عنوان یکی از اختلالات اضطراب در کودکان شناخته می‌شود. در این وضعیت، کودک نسبت به تنها خوابیدن در اتاق خواب خود، احساس ترس، نگرانی و اضطراب دارد. این ترس در مواقعی که قرار است کودک در محیط‌های ناآشنا، مانند هتل یا خانه اقوام بخوابد، عموماً افزایش می‌یابد.

4 روز پیش

یک متخصص کودکان، با اشاره به خطر بلع مواد سوزاننده در کودکان، گفت: بلع مواد سوزاننده در اکثر موارد به صورت ناآگاهانه و بی احتیاطی والدین، توسط کودکان استفاده می شود.

پریروز

همه ما عبارت «سبک زندگی سالم» را بارها شنیده‌ایم. اما سبک زندگی سالم با توجه به تنوع فرهنگ‌ها و شیوه‌های زندگی چه تعریفی دارد و چگونه می‌توان این سبک را در زندگی روزمره پیاده کرد؟ چگونه باید برای داشتن سبک زندگی سالم و حفظ آن تلاش کنیم در حالی که سبک زندگی ناسالم، به راحتی خود را تحمیل می‌کند؟ چرا ما به آسانی به برخی شیوه‌های اشتباه زندگی عادت می‌کنیم آنقدر که متوجه تأثیرات مخرب آن - که به مرور ایجاد می‌شود- نمی‌شویم.

4 روز پیش

همه ما فواید چای سبز را برای سلامتی می‌دانیم، اما آیا می‌دانستید که چای آبی که از گل نخود به دست می‌آید، فواید سلامتی متعددی مانند تقویت حافظه و کنترل دیابت دارد؟

4 روز پیش

نوزادان از بدو تولد شروع به کاوش در شگفتی های جهان با چشمان خود می کنند. حتی قبل از اینکه یاد بگیرند که دستان خود را دراز کنند و چنگ بزنند یا بخزند و بنشینند، چشمان آنها اطلاعات و تحریکات مهمی برای رشد آنها ارائه می دهد.

پریروز

بیشتر...