سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

راه برای ترغیب کودکان به ورزش سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازوب ام دی، شاید فرزند شما از ورزش متنفر باشد یا بیشتر از بازی های ویدیویی هیجان زده شود تا زمین فوتبال؛ یا شاید آن‌ها احساس می‌کنند که آن‌قدر از فرم خارج شده‌اند که نمی‌توانند با سایر بچه‌های هم سن و سال خود هماهنگی داشته باشند.

دلیل آن هر چه که باشد، انگیزه دادن به کودک برای ورزش کردن درحالی که علاقه ای به آن ندارند، می تواند سخت باشد.

با این حال ممکن است که با غر زدن و بیش از حدبیش از حد فشار آوردن به کودک، او را برای همیشه از ورزش کردن منصرف کنید.

Blaise A. Nemeth، MD، دانشیار بیمارستان کودکان خانواده آمریکایی در دانشگاه ویسکانسین می گوید: «شما والدین بیش از آنچه تصور می کنید قدرت دارید.»

او می‌گوید: «والدین می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند تا حتی کم‌تحرک‌ترین بچه‌ها را تشویق کنند که بیشتر حرکت کنند.»

تعداد انگشت شماری از ترفندها می تواند کودکان را به حرکت منظم تر وادار کند، حتی اگر به این زودی ها در یک تیم ورزشی ثبت نام نکنند.

1. درک کنید که ورزش برای بچه ها متفاوت به نظر می رسد

برای شما، ورزش ممکن است به معنای دویدن روی تردمیل به مدت 30 دقیقه یا سوزاندن مقدار مشخصی کالری باشد. نمت می گوید، اما بچه ها به روشی متفاوت از بزرگسالان فعالیت خود را نشان می دهند.

او می‌گوید: «کودکان در فواصل زمانی کوتاه ورزش می‌کنند و از بدن خود در جهات مختلف استفاده می‌کنند.» بنابراین وقتی فعالیت‌هایی را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنید این نکته را در نظر داشته باشید.

خودتان را یک همبازی برای کودک بدانید، نه یک مربی شخصی!

بنابراین به جای اینکه فرزندتان را برای دویدن به بیرون بفرستید، پیشنهاد دهید یک بازی خانوادگی را در حیاط پشتی انجام دهید یا اینکه با هم به پیاده روی بروید.

نمث می‌گوید: «وقتی با بچه‌هایتان حرکت می‌کنید، یک اثر ضربه‌ای سه‌گانه وجود دارد: بچه‌هایتان حرکت می‌کنند، شما حرکت می‌کنید و این یک راه عالی برای تعامل با یکدیگر است»

2. در مورد فواید ورزشصحبت کنید

لازم نیست فرزندتان را متقاعد کنید که سرگرمی ها یا علایق خود را تغییر دهد. فقط به آنها کمک کنید تمام راه هایی را که حرکت بدنشان به آنها کمک می کند تا در سایر بخش های زندگی احساس بهتری داشته باشند را درک کنند.

به عنوان مثال، اگر کودک شما علاقه مند به کتاب است و ترجیح می‌دهد در لیگ ریاضی حضور داشته باشد تا اینکه در بیسبال شرکت کند، با او صحبت کنید که چگونه ورزش می‌تواند مغز آنها را با تمرکز بهتر تقویت کند.

3. او را زیرکانه به فعالیت تشویق کنید

راه‌های زیادی برای فعال کردن بچه‌ها وجود دارد، بدون اینکه متوجه شوند بیشتر در حال حرکت هستند. ماشین خود را دور از ورودی مرکز خرید پارک کنید تا همه برای ورود به داخل، مسافت بیشتری را طی کنند. یا اگر فرزندتان حیوانات را دوست دارد، به او پیشنهاد دهید که در یک پناهگاه محلی که بتواند زمان خود را با حیوانات بگذراند، داوطلب شود.

کاتلین بتین، MD، PhD، استادیار بالینی اطفال در دانشگاه بوفالو، می گوید: «به جای اینکه به این موضوع نگاه کنید که حیله گر هستید، خود را مغز متفکر سلامت فرزندتان بدانید.»

4. درک کنید که چرا کودک شما ورزش کردن را دوست ندارد

ممکن است یک دلیل ساده برای عدم ورزش کردن آنها باشد، مثلاً دوست ندارند گرم شوند و عرق کنند. یا ممکن است مسائل دیگری با ورزش و بازی کردن وجود داشته باشد. آیا آنها در زمین تنیس مورد آزار و اذیت قرار می گیرند یا هنگام دویدن دچار مشکل تنفسی می شوند؟ اگر می دانید چه خبر است، پیدا کردن راه حلی برای کمک به آنها آسان تر است.

اگر به نظر می‌رسد که نمی‌توانید این موضوع را کشف کنید، فرزندتان را نزد مشاور ببرید، که ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید چرا فرزندتان نمی‌خواهد فعال شود.

بتین می‌گوید: «شما ممکن است مهارت لازم برای کشف علت اصلی اجتناب فرزندتان از ورزش را نداشته باشید و این اشکالی ندارد. متخصصانی هستند که می توانند به شما و فرزندتان کمک کنند.

5. از سنین پایین شروع کنید

کارشناسان می گویند که بچه ها باید هر روز حدود یک ساعت ورزش کنند - اما این بدان معنا نیست که شما باید این را مداوم به آنها بگویید. او می‌گوید: «اگر 30 دقیقه ورزش کردن برای بچه‌ها بیش از حد به نظر می‌رسد، آن‌ها این کار را انجام نخواهند داد.»درعوض، آنها را وادار کنید که زمان کمی ورزش کنند، حتی فقط 5 دقیقه.

بتین می‌گوید: «هدف این است که آنها را وادار کنیم تا یک هدف تعیین کنند و به آن پایبند باشند. «وقتی بچه‌ها حتی به مقدار کمی ورزش متعهد می‌شوند، احتمالاً احساس بهتری نسبت به خودشان پیدا می‌کنند و می‌گویند، «من آن را انجام دادم».

6. فعالیت های خانوادگی خود را تغییر دهید

به‌جای تماشای فیلم‌های شبانه، به پارک بروید یا صخره‌نوردی کنید یا با یکدیگر به پیک‌نیک بروید و پیاده‌روی کنید. ایده های جدید و متمرکز بر حرکت را ارائه دهید و ببینید چه چیزی بچه های شما را بیشتر هیجان زده می کند.

بتین می‌گوید: «درست مانند بزرگسالانی که از تمرین‌هایی که از آن متنفرند اجتناب می‌کنند و ورزش‌هایی را که دوست دارند در اولویت قرار می‌دهند، بچه‌ها هم می‌خواهند به انجام کاری که واقعاً از آن لذت می‌برند ادامه دهند.»#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرکبات از مفیدترین میوه‌ها برای بدن به شمار می‌روند. در حال حاضر می‌دانید که مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی، لیمو و گریپ فروت) یک منبع عالی از ویتامین C. هستند و سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند.

۱ هفته پیش

مدام دنبال کودکش راه می‌رفت. بچه تکان که می‌خورد با نگاهی توأم با استرس نگاهش می‌کرد و سریع بلند می‌شد مبادا که کودک ۷ ساله‌اش زمین بخورد! وقتی بچه را به پارک می‌برد قدم به قدم بالای سرسره می‌رفت و سریع از پله‌ها پایین می‌آمد تا بچه را هنگام سر خوردن با دستانش نگه دارد.

2 روز پیش

مردی 44 ساله هستم. مدت 17 سال است که ازدواج کردم و همسرم را خیلی دوست دارم. مشکلم این جاست که اگر با خانم‌های همسایه و اهالی محل، سلام‌ وعلیک کنم، همسرم ناراحت می‌شود و قهر می‌کند. ایشان معتقد است چون خودش با مردها سلام و علیک ندارد، من هم نباید با خانم‌ها حتی سلام و علیک معمولی داشته باشم.

1 روز پیش

علاوه‌ بر ورزش، روش‌های خوب دیگری هم وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توانیم در تمام عمر، از جوانی تا دوران پیری، بدنی سالم و قوی داشته‌باشیم.

2 روز پیش

مدت‌ها است که ورزش منظم به عنوان یک راه عالی برای حفظ سلامت قلب مورد ستایش قرار می‌گیرد، اما آیا ورزش صبحگاهی می‌تواند مزایای بیشتری نسبت به ورزش عصرگاهی داشته باشد.

5 روز پیش

آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

13 ساعت پیش

هرکدام از زوج ها باید تلاش کند تا زبان عشق همسر خود را بشناسد و با آن زبان با او ارتباط برقرارکند. زبان‌های عشق شامل وقت گذاشتن برای یکدیگر، کلام تاییدآمیز، خدمت به یکدیگر و تماس فیزیکی است. ناآشنایی با این موضوع، احتمال خوشبختی در زندگی‌مشترک را پایین خواهد آورد.

2 روز پیش

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

12 ساعت پیش

فهوم سندرم فرزند وسط از این ایده ناشی می شود که ترتیب تولد بر نحوه رشد کودکان تأثیر می گذارد. اگرچه این امر شهودی است، و برخی از مطالعات قدیمی‌تر پیوندی را نشان می‌دهند، تحقیقات جدیدتر اغلب نمی‌توانند ارتباط قوی بین ترتیب تولد و شخصیت پیدا کنند

۱ هفته پیش

بیشتر...