مجله دلتا |
۱ هفته پیش

رنگ سال رنگ های ترند شده سال رنگ پاییز pantone ترن رنگ سال پنتون مجله دلتا

رنگ انتخابی هرسال با توجه به رویدادهایی که بر زندگی جهانیان مؤثر بوده به شکلی هوشمندانه انتخاب می‌شود تا سرگذشت تاریخ بشر را تا همیشه ماندگار کند.
رنگ سال

حتماً تابه‌حال به این نکته توجه کرده‌اید که در سال، طیف رنگ‌های مشابهی در پوشاک، صنایع، تبلیغات و دکوراسیون خانه یا شرکت‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. این تشابه رنگی از آنجا سرچشمه می‌گیرد که هرسال از سوی شرکت پنتون یکرنگ به‌عنوان رنگ سال و ترند اصلی آن معرفی می‌شود. بامجله دلتابمانید.

رنگ‌های انتخابی از سوی این شرکت در تمامی کالاهای تولیدی بسته به کاربرد اجناس استفاده می‌شوند. انتخاب رنگ برای هرسال باعث تنوع در سلیقه بصری و محیط اطراف انسان می‌شود.

رنگ سال چطور انتخاب می‌شود؟

رنگ انتخابی هرسال با توجه به رویدادهایی که بر زندگی جهانیان مؤثر بوده به شکلی هوشمندانه انتخاب می‌شود تا سرگذشت تاریخ بشر را تا همیشه ماندگار کند. درواقع می‌توان به این موضوع اذعان کرد که پنتون با معرفی رنگ سال به نوعی به ثبت تاریخ زندگی بشر در سال‌های مختلف هم می‌پردازد.

مثلاً رنگ خاکستری و زرد که امسال معرفی شدند، در واقع تاثیر کرونا بر جهان، رنگ خاکستری‌ست و رنگ زرد رنگ خورشید و زندگی دوباره است.

کمپانی پنتون pantone کجاست؟

وقت آن رسیده تا راجع به خود این کمپانی صحبت کنیم. در سال ۱۹۶۳ یک شیمی‌دان به نام لورنس هربرت شرکتی به نام پَنتون pantone ثبت کرد. کلمه‌ی پنتون به معنای رنگ‌ها است. شاخص‌ترین فعالیت شرکت پنتون کدگذاری رنگ‌های مختلف است. از هر نوع طیف رنگی.

pantone

رنگ سال در مد و فشن

کدگذاری و شناسایی رنگ‌های مختلف انقلابی در عرصه مدوفشن، تبلیغات و صنعت ایجاد کرد. رنگ‌های طبقه‌بندی‌شده به کمک طراحان آمد تا بتوانند علاوه بر گسترش، سلیقه بصری مخاطبان را تغییر دهند و به ایده‌های جدید برسند.
امروزه هر رنگ در پنتون یک کد دارد و با آن شناسایی می‌شود. این کد رنگ از اشتباهات رایجی که در مورد رنگ‌ها روی می‌دهد، جلوگیری و هر رنگ را دارای هویت می‌کند.

شما هم به رنگ سال بپیوندید

کمپانی پنتونبا کدگذاری رنگ به مرجع رنگ دنیا تبدیل شد و این مرجعیت به این شرکت این وجاهت را داد تا بتواند رنگ سال را انتخاب کند و دیگر شرکت‌ها را مجاب کند که از الگویی که این شرکت معرفی می‌کند را مرجع خود قرار دهند. در مطلبی به عنوانبه رنگ زرد و خاکستری امسال بپیوندید، مفصل در مورد این دو رنگ معرفی شده این کمپانی برای پاییز امسال صحبت کرده‌ایم.

پیشنهاد مطالعه:کفش صندل با جوراب مد شده، حتماً بپوش!

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با این ۷ روش آسان مراقبت از لباس مشکی یاد می‌گیرید که چگونه لباس‌های مشکی را بشویید تا رنگشان ماندگار‌تر شده و از دوام بیشتری برخودار شوند.

1 روز پیش

پیش از خرید ساعت مچی، چندین کاتالوگ را بررسی می‌کنیم و باز هم نمی‌دانیم که کدام یک مناسب‌تر است. در این مطلب راهنمای خرید ساعت مچی را بخوانید.

3 روز پیش

ماسک‌ها به ما کمک می‌کند تا سطح سلامتی پوست خود را با کمترین هزینه در خانه بالا ببرید. در این مطلب ۳ ماسک صورت ضد جوش را قرارداده‌ایم.

3 روز پیش

استایل مونوکروم یا استایل تک رنگ به استایلی گفته می‌شود که از یک رنگ و یا یک رنگ به همراه دو سایۀ تیره و روشن آن تشکیل شود.

6 روز پیش

اگر احساس می‌کنید که تیپتان برای فصل جدید ساده است، سراغ استایل خردلی بروید؛ او شما و کمد لباس‌هایتان را نا امید نخواهد کرد.

6 روز پیش

اگر ندانیم چه رنگی را باید با رنگ‌های سال ترکیب کنیم. گاهی، مد جدید تبدیل می‌شود به یک اشتباه وحشتناک! مثلاً زرد و خاکستری با صورتی!!!

۱ هفته پیش

فیشیال صورت یکی از روش‌های مراقبت پوست است که باعث زیبایی بیشتر پوست شما می‌شود. در چند مرحله انجام شده و نتایج رحیرت‌انگیزی خواهدداشت.

۱ هفته پیش

هدیه تحفه یا پیشکشی است که شخصی به شخص دیگر تقدیم می‌کند . در واقع چیزی است که به صورت رایگان و بدون چشم داشت به کسی می‌بخشد. معمولا هدیه دادن یک هنر است. زیرا یک هدیه مناسب باعث خشنودی طرف مقابل، بهبودی روابط و رفع کدورت‌ها می‌شود. از جمله اثرات روانشناسی هدیه دادن می‌توان […]

۱ هفته پیش

بارداری برای هر خانمی یکی از زیباترین تغییرات زندگی اوست. از این جهت است که انتخاب لباس مناسب برای این دوران اهمیت زیادی دارد.

۱ هفته پیش

اصلی‌ترین چیزی این است که شما چاق نیستید، اور سایز هستید. امروزه بسیاری از زنان و مردان به واسطه اورسایز بودنشان حتی مدل شده‌اند.

۱ هفته پیش

رنگ نارنجی را رنگی شاد، پر انرژی و زیبا بنامیم چون با ترکیبی از تُن نارنجی می‌‌توانید حس شادابی را در روزهای سرد پاییزی به وجود بیاورید.

۱ هفته پیش

در بسیاری از مواقع، خستگی، کار زیاد، کمبود استراحت و استرس باعث می‌شود که شما دچار کبودی چشم یا سیاهی دور چشم ایجاد شوید.

۱ هفته پیش

با اینکه بیشتر افراد معتقدند مدل موی چتری به آن‌ها نمی‌آید، باید بگویم اگر طرز فکرتان را عوض نکنید، از غافله سوپر مدل‌ها عقب خواهید‌ماند.

۱ هفته پیش

دانشگاه‌ هم آداب خاص خود را دارد هم استایل مخصوص به‌خود. بنابراین، مهم است که دانشجوها حداقل‌ترین نکات تیپ دانشجویی را مدنظر قرار‌دهند.

۱ هفته پیش

بیشتر...