شما نیوز |
۱ هفته پیش

فرمانده کل سپاه: اگر لازم باشد خودمان هم شمشیر می کشیم twitter cd3333 twitter cd3333 linkedin 161 rss

به گزارششمانیوز؛سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امروز در یادواره شهدای قرارگاه رمضان سخن می‌گفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، بیان کرد: قلب مردم ایران سرشار از عشق و احساس عمیق نسبت به همه ملت‌های مسلمان و خانواده آنها است.

وی درباره اهمیت مقاومت و شکل‌گیری قرارگاه رمضان گفت: زیباترین پیوندها و مستحکم ترین برادری‌ها در لحظات سخت شکل می‌گیرد. وقتی در یک سنگر برای آرزوهای بزرگ در مقابل دشمنان بزرگ می ایستد و مقاومت می‌کنند تا از مجد و هویت خود دفاع کنند. قرارگاه رمضان یکی از استثنایی‌ترین قرارگاه‌های جنگ بود چون هسته اولیه یک قرارگاه برای دفاع از یک سرزمین شکل گرفت. این قرارگاه برای سپاه پاسداران یکی از اصلی‌ترین ارکان جنگ بود. که درام فرماندهانی همچون شهدای دقایقی و تقوی، صدراله فنی در آن حضور داشتند.

فرمانده سپاه گفت: همچنین شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی‌المهندس برای آزاد کردن ملت‌های بزرگ از اسارت و دفاع از شکوه و عظمت امت اسلام و آیات روح بخش قرآن جهاد کردند و نشان دادند که در اسلام و برای دفاع از مظلوم مرزی وجود ندارد و همه سرنشینان یک سفینه هستیم. قرارگاه رمضان ابتکار اولیه‌ای برای بیان این حقیقت بود که ما امت واحده ای در قالب جهاد اسلامی است.

سرلشکر سلامی اظهار کرد: مستکبران طلوع خورشید اسلام را نمی‌پذیرند و آزادی و کرامت انسان و بیدار کردن آنان از گور جهان برای آنها قابل پذیرش نیست و برای همین است که هرجا اسلام طلوع کند دشمنان اسلام با هم متحد می‌شوند و شمشیر می‌کشند. تمام بلاد اسلامی از ۴۵ سال گذشته تا کنون میدان جنگ مستکبران و دشمنان است تا مسلمانان را اسیر کنند و انرژی‌های نهفته در دل زمین و هویت آنها را استفاده کنند و بدزدند. آنها در یمن آتش می‌ریزند تا اراده او را از بین ببرند. در فلسطین غوغا است و همه قدرت‌های شیطانی دست به دست هم دادند و این جغرافیا را بمباران‌ می‌کنند و با کشتار زنان، کودکان و کهنسالان شادمان می‌شوند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پناهگاه تمامی مسلمانان است فرق نمی‌کند در قلب نظام باشند یا در همسایگی ما. عمل ما بر اساس جغرافیایی اعتقادی ما است اگر مسلمانان در این جغرافیا در خطر باشند ورود می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم مستکبران به آنان ظلم کنند ما به مستضعفان جهان هم فکر می‌کنیم چون دایره ظلم وسیع است. مقاومت اسلامی تکثیر شده است و امروز صهیونیست‌ها از یمن، عراق، لبنان و در وعده صادق از ایران زیر آتش هستند. ما باید بایستیم و نباید کرنش کنیم چراکه مسلمان عزیز است و عزیز هم شکست‌ناپذیر است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: عملیات وعده صادق جلوه‌ای از این حقیقت بود که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که بنشینیم و دیگران عمل کنند. اگر لازم باشد آنها را حمایت می‌کنیم و خودمان هم شمشیر می‌کشیم. عزت مسلمانان از همه چیز مهمتر است. در لحظات حساس، اگر مسلمانان بترسند ذلیل خواهند شد و این سفارش مولای ما امام علی (ع) است. جهاد راه عزت و آزادی ما است که بدون وحدت و پیوند خوردن قلب‌ها ممکن نیست. دشمن می‌خواهد ما را با هم بیگانه کند و پس از در هم شکستن یک ملت سراغ ملت دیگر شوند. این داستان را آنقدر ادامه می‌دهند تا به مسلمان جهان سیطره یابند اما این اصل ممکن نیست و مسلمانان بیدار شدند و نسبت به سیاست‌های پنهان دشمنان آگاه شده‌اند. ما رهبری داریم که دشمن را می‌شناسد و به حقیقت قدرت کبریایی هم ایمان دارد.

وی با اشاره به قدرت‌های غیر الهی گفت: این قدرت‌ها براساس قرآن در برابر قدرت الهی ناتوان هستند. بنابراین اگر ما در میدان باشیم آنها میدان را ترک خواهند کرد و ما می‌توانیم با پیوند زدن تمام قدرت‌مان به عنوان بخش مهمی از قدرت معتبر جهان ظاهر شویم کما اینکه اکنون به عنوان قدرت اسلام ظاهر شده‌ایم. برادران عزیز کُرد و عرب ما در هر کجای جهان باشند برادران ما هستند. اسلام از این مرزها عبور کرده است و شعب و قبایل را فرصت می‌داند.

سرلشکر سلامی همچنین گفت: اربعین نشان دهنده این تجمیع محبت‌ها است که ملتی با قومیت‌های مختلف در مسیر عشق و ارادت ائمه به یکدیگر می‌پیوندند و یک جهان جدید می‌سازند. هرکجا با هم هستیم شکست ناپذیریم.#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خواننده مطرح کشورمان در گفت‌وگو با خبرورزشی از علایق و خاطرات فوتبالی خود صحبت کرده بود.

1 ساعت پیش

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس از تثبیت و صدور اسناد مالکیت ۶۷ درصد اراضی کشاورزی استان خبر داد و خواستار تداوم همکاری‌ها برای ادامه روند صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی در استان شد.

2 ساعت پیش

اصطلاح ژنرال‌های پیر در دوره دولت حسن روحانی این روزها سر زبان‌ها افتاد که برخی افراد با کارنامه بیش از دو دهه وزارت و حضور در چندین دولت، مجدد سکاندار وزارتخانه‌های مهم شدند. حال این روز‌ها بین دو گروه نوباوه‌ها و پیرمرد‌ها برای تصاحب صندلی وزارتخانه‌های به‌ویژه اقتصادی دعواست؛ حتماً برای خدمت به مردم نه تقسیم آن‌ها بین «هم گروهی‌ها!»

2 ساعت پیش

اتحادیه بار فروشان مشهد نرخ انواع میوه، صیفی جات و سبزیجات در این شهر را اعلام کرد.

1 ساعت پیش

مصرف بی‌رویه‌ داروهای مسکن را زمینه‌ساز تشدید سردردها در افراد دانست و گفت: فردی که حداقل یک روز در میان یا هر روز، مصرف مسکن را به مدت حداقل سه ماه دارد و سردردش بهبود نمی‌یابد، باید مصرف داروی مسکن را متوقف کند.

2 ساعت پیش

در این ویدئو، با توجه به اشتباه دروازبان و حرکت شانسی فوتبالیست گلی کاملا شانسی به ثمر رسید که در تصاویر با یکدیگر مشاهده می‌کنیم.

1 ساعت پیش

ورزش بازخبر

1 ساعت پیش

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان زنجان گفت: بر اثر برخورد ۲ دستگاه خودروی سواری، ۶ نفر راهی بیمارستان شدند.

2 ساعت پیش

 فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از دستگیری ۸۹ معتاد متجاهر در طرح آرامش ۴۸ ساعته شهر خبر داد.

2 ساعت پیش

بیشتر...