خبرآنلاین |
12 ماه پیش

نابغه ۱۴ ساله مهندس اینترنت ماهواره ای استارلینک شد عکس خبرآنلاین

نابغه ۱۴ ساله مهندس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شد/ عکس

دیجیاتو نوشت: مانند بسیاری از نوجوانان 14 ساله، «کایران کوازی» هم به‌زودی فارغ‌التحصیل می‌شود، البته نه از مدرسه، بلکه از دانشگاه. کوازی به‌عنوان جوان‌ترین دانشجوی تاریخ دانشگاه «سانتا کلارا»، از این مؤسسه مدرک لیسانس می‌گیرد و سپس به اسپیس ایکس می‌رود تا یک مهندس نرم‌افزار در استارلینک شود.

کوازی مانند اکثر کودکان نابغه، درک فوق‌العاده‌ای از مسائل پیچیده ریاضی دارد و برای آن‌ها راه‌حل‌هایی ارائه می‌کند که افراد بالغ قادر به انجام آن نیستند. طبق گزارشی که در سال 2019 منتشر شد، امتیاز IQ کوازی از 99.9 درصد جمعیت بالاتر است و در جمع 11 میلیون فرد فوق‌العاده باهوش دنیا قرار می‌گیرد؛ 11 میلیون نفر در میان 8 میلیارد جمعیت.

نابغه ۱۴ ساله مهندس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شد/ عکس

کوازی پیش از پیوستن به اسپیس ایکس، در اینتل حضور داشته است. با توجه به سن پایین کوازی، اینتل به‌جای اینکه از او به‌عنوان کارآموز یاد کند، مجبور شد او را به‌عنوان همکار پژوهشی معرفی کند. درحال‌حاضر در حساب توییتر کایران در کنار جزئیات شغلی‌اش یک راکت به چشم می‌خورد و البته او خودش را مهندس نرم‌‎افزار در اسپیس ایکس معرفی کرده است.

این نوجوان نابغه به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در استارلینک مشغول به فعالیت خواهد شد. از آنجایی که کوازی به‌خاطر سن پایین خود نمی‌تواند مستقل باشد، مادرش همراه او به واشنگتن نقل مکان می‌کند.

با توجه به گزارش‌ها، پیوستن به اسپیس ایکس فرایندی بسیار دشوار است، بااین‌حال اگر فرد باهوشی مانند کایران باشید، کار برایتان بسیار ساده‌تر می‌شود. به گفته سرویس استخدام آنلاین Zippia، تنها 0.2 درصد رزومه‌های ارسالی به اسپیس ایکس به استخدام منجر می‌شوند. به بیان دیگر، اسپیس ایکس 99.8 درصد درخواست‌های استخدام را رد می‌کند!

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس است؛ کارآفرینی که کارمندان شرکت‌هایش بیشتر از تایم عادی کار می‌کنند. بنابراین کوازی هم بیشتر از افراد شاغل در سایر شرکت‌ها باید در اسپیس ایکس کار کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدل آزمایشگاهی رگ‌های خونی انسان که روی تراشه پرورش می‌یابند، اطلاعات دقیقی را از اثرات زهرمار ارائه می‌دهند و به توسعه پادزهرهای جدید کمک می‌کنند.

16 ساعت پیش

ستاره شناسان می‌گویند میدان مغناطیسی خورشید در حال چرخش و جابجایی است و این امر موجب محافظت از زمین در برابر پرتوهای کیهانی می‌شود.

12 ساعت پیش

ساخت بلندترین ساختمان جهان به طور رسمی در عربستان سعودی آغاز شده است.

21 ساعت پیش

رئیس سازمان جاسوسی اوکراین اعلام کرده که در بحبوحه حملات اوکراین به کریمه، روسیه از تنها سامانه دفاعی هوایی S-۵۰۰ خود رونمایی کرده است. این اقدام در شرایطی که آزمایش‌های این سیستم هنوز تکمیل نشده، جای سؤال دارد.

18 ساعت پیش

از زنبور ارکیده تا نجار بنفش، تصاویر این گزارش، زنبورها را با جزئیات شگفت‌انگیزی نشان می‌دهد.

7 ساعت پیش

روسیه ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای استقرار سلاحی هسته‌ای در مدار زمین باشد. هرقدر که ریسک این اتفاق پائین باشد، باز هم اضطراب زیادی بین دولت‌های دنیا ایجاد شده است.

18 ساعت پیش

اگر ستاره‌ای بیش‌از به سیاه‌چاله‌ای نزدیک شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ سیاه‌چاله می‌تواند ستاره را از هم بدرد، اما چگونه؟ شبیه‌سازی جذاب DESY، این فرآیند را به شکل جذابی نمایش داده است.

6 ساعت پیش

در رویداد اپل که در تاریخ ۱۰ ژوئن برگزار شد، اپل تایید کرد که iOS ۱۸ سیستم پیام‌رسانی RCS را برای آیفون به ارمغان می‌آورد. 

11 ساعت پیش

در این گزارش عکس‌های خیره‌کننده‌ای از برندگان مسابقه عکاسی راه شیری امسال گنجانده شده است.

11 ساعت پیش

بیشتر...