سوگواره احلی من العسل پنجم محرم برگزار می شود all tv logo

روز ششم محرم در عرف مرثیه خوانان به نام حضرت قاسم (ع) نامگذاری شده است که هر ساله در این روز سوگواره احلی من العسل با نقش‌آفرینی هیات‌های مذهبی دانش‌آموزان پسر در مراکز استان‌ها، مناطق و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

‌میکائیل باقری‌، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال ششم محرم اولین جمعه ماه محرم است و به دلیل برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، بنا به تصمیم ستاد برنامه‌ریزی سوگواره، سوگواره احلی من العسل یک روز زودتر یعنی در روز پنجشنبه پنجم محرم در سراسر کشور برگزار می‌شود.

او با بیان این که سوگواره احلی من العسل تهران، امسال در حرم امام خمینی (ره) برگزار می‌شود؛ ادامه داد: پیش بینی می‌شود این پویش در بیش از ۴۰۰ نقطه کشور برگزار شده و از شبکه‌های استانی،امید،پویا، آموزش و خبر پخش شود.

وی با بیان این که فراخوان پویش احلی من العسل از ششم محرم آغاز می‌شود؛ افزود: پویش احلی من العسل از ششم محرم آغاز شده و تا اربعین امام حسین ادامه دارد و در نهایت از ۱۱۴ نفر برگزیده در پویش تجلیل خواهد شد.#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مالیات چه تاثیری بر بازار خودرو دارد خودرو

نیم ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

2 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

2 ساعت پیش

نتایج قرعه کشی وارداتی چه زمانی اعلام می شود خودرو

نیم ساعت پیش

واردات خودروی کارکرده برای عموم مردم آزاد شد خودرو

نیم ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

بیشتر...