حقوق نیوز |
1 ماه پیش

نقش مسائل والدین در فرزند پروری حقوق نیوز

نقش مهم والدین

نقش مهم والدین

والدین شدن می تواند نقشی دشوار باشد. این تجربه می تواند دلهره آور شود، با اطلاعات متناقض زیادی که در مورد راه های تربیت کودک وجود دارد. والدین همچنین ممکن است انتظارات غیرواقع بینانه ای از خود داشته باشند تا یک فرزند «بخشدار» تربیت کنند و یک «والد کامل» باشند. واقعیت این است که همه در نقش والدینی خود مشکلات و محدودیت هایی را تجربه خواهند کرد. با چنین فشارهایی برای مقابله، بسیاری از والدین می‌توانند از حمایتی که مشاوره می‌تواند برای غلبه بر سخت‌ترین جنبه‌های تربیت فرزندان فراهم کند، بهره‌مند شوند.

مشاوره و روان درمانی می تواند به رفع تعدادی از مسائل فرزندپروری، از مشکلات عاطفی یا رابطه ای که بر والدین تاثیر می گذارد تا مسائل خاصی مانند آموزش توالت رفتن یا قلدری کمک کند.

درمان همچنین می تواند به والدین کمک کند تا تجربیات دوران کودکی خود را کشف کنند و فرزندپروری را که دریافت کرده اند بررسی کنند. اکثر اشکال درمانی می توانند به والدین اجازه دهند تا افکار و احساسات صمیمی خود را در مورد والدین در یک فضای امن بیان کنند. همچنین می‌تواند فرصتی را برای درک انتخاب‌های والدینی که انجام می‌دهند و اجرای استراتژی‌هایی برای کمک به آنها در ایجاد تغییرات در فرزندپروری خود فراهم کند.

مسائل رایج والدین

مسائل رایج والدینی که می توان از طریق مشاوره به آنها پرداخت، عبارتند از:

• اختلاف نظر با همسرتان در مورد نحوه تربیت فرزندتان

• مسائل مدیریت خشم

• مشکلات ایجاد تعادل بین خواسته های شغلی و والدین بودن

• فقدان رابطه عاشقانه بین شما و همسرتان پس از والدین شدن

• تلاش برای کنار آمدن به عنوان یک والدین تنها

• فرزند شما در مدرسه مشکل دارد

• فرزند شما در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرد

• مشکلات در برقراری رابطه با فرزندتان

• در برقراری رابطه با فرزندان ناتنی خود مشکل دارید

• مشکلات در تقسیم مسئولیت های فرزندپروری با شریک سابق

• ناتوانی در استفاده از مهارت های فرزندپروری که از والدین خود آموخته اید

مزایای مشاوره برای مسائل فرزند پروری

مشاوره و روان درمانی می تواند به شما کمک کند تا افکار، احساسات و رفتارهای غیر مفیدی را که بر تربیت شما تأثیر می گذارد، بررسی کنید. این می تواند علائم اضطراب، اعتماد به نفس پایین و افسردگی را که ممکن است احساس می کنید تسکین دهد. مشاوره همچنین ممکن است به بهبود ارتباطات و بیان در محیط خانواده کمک کند.

همچنین ممکن است درمان به شما این امکان را بدهد که ریشه‌های تکنیک‌های فرزندپروری خود را درک کنید یا فرصت‌هایی را برای پرداختن به تجربیات و احساسات گیج‌کننده یا دردناک دوران کودکی ارائه دهید.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مراسم چای ژاپنی برای افزایش تندرستی، آگاهی و همدلی انجام می‌شود. هدف آن ایجاد پیوند میان میزبان و مهمان و رسیدن به آرامشی درونی است.

۴ هفته پیش

اگر اختلال رشدی دارید، ممکن است در به کارگیری تعامل اجتماعی، حافظه، ادراک، توجه، زبان و حل مسئله مشکل داشته باشید.

1 ماه پیش

نقش مهم والدین والدین شدن می تواند نقشی دشوار باشد. این تجربه می تواند دلهره آور شود، با اطلاعات متناقض زیادی که در مورد راه های تربیت کودک وجود دارد. والدین همچنین ممکن است انتظارات غیرواقع بینانه…

1 ماه پیش

بهبود کیفیت زندگی خود با چند راهکار همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت دارد، همه ما نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، داریم. با این حال، اقداماتی…

۳ هفته پیش

همانندسازی یا identification یکی از انواع ساز و کارهای دفاعی است که به طور ناخودآگاه از ساختار روانی انسان در برابر تنش‌های درونی و بیرونی محافظت می‌کند. در طی این مکانیسم فرد تلاش می‌کند با تقلید از الگوهای مهم در زندگی خود بر ضعف‌های وجود خویش غلبه نماید.

۳ هفته پیش

5 پیامد تحقیر کودکان را که در این مقاله به آنها می پردازیم، در نظر بگیرید. کودکان دفترچه راهنما ندارند و ممکن است در شرایط خاصی والدین از آنها احساس ناراحتی کنند. همه ما کاری را که برای فرزندانمان…

۳ هفته پیش

بسیاری از قاتلان زنجیره‌ای تاریخ سایکوپت بوده‌اند. بااین‌حال همه آنها لزوما تبهکار نخواهند شد. تشخیص این اختلال هم ساده نیست.

1 ماه پیش

خشم چیست؟ خشم یک احساس سالم انسانی است. احساسات شدید آزار یا نارضایتی اغلب در پاسخ به این موارد می شود که یا شما، یا دیگرانی که به آنها اهمیت می دهید یا دارایی شما در معرض تهدید هستند. با این حال،…

1 ماه پیش

سریال همسایه روانپزشک سریالی درباره مراجعه به تراپیست است. دیدن این سریال می‌تواند نکات زیادی در مورد مراجعه به درمانگر بیاموزد.

1 ماه پیش

بیشتر...