انفجار باتری آیفون پای اپل را به دادگاه باز کرد پایگاه خبری دخالت پایگاه خبری دخالت

انفجار باتری آیفون 6

نقص فنی در گوشی آیفون ۶ در حالی موجب انفجار و ایجاد جراحاتی در صاحب آن شد که این شخص اکنون به همین دلیل از اپل شکایت کرده است؛ دادگاهی که می‌تواند موجب محکومیت اپل شود و جریمه سنگینی را برای آن در پی داشته باشد.

یکی از کاربران آیفون ۶ که در سال ۲۰۱۹ به دلیل انفجار باتری گوشی آیفون خود از ناحیه چشم و مچ دست دچار آسیب دیدگی شده بود، بعد از گذشت دو سال شکایتی علیه اپل به دادگاه تقدیم کرده و خواستار دریافت خسارت ۵ میلیون دلاری شده است.

ماجرای انفجار باتری آیفون ۶ و شکایت از اپل

۱۵ آگوست ۲۰۱۹، آقای Robert Franklin با استفاده از گوشی آیفون ۶ خود مشغول گوش دادن به موسیقی بوده است. بنا به گفته وی، او به ناگهان متوجه می‌شود که برنامه پخش کننده موسیقی به صورت خودکار در حال تعویض آهنگ‌ها است. او پس از اینکه به منظور بررسی این مشکل گوشی خود را بر می‌دارد، باتری آن به صورت ناگهانی منفجر شده و آسیب‌هایی را به چشم و صورت او وارد می‌کند. موج این انفجار سبب می‌شود که آقای Franklin بر روی زمین سقوط کند و پس از این اتفاق به مچ دست او نیز آسیب‌هایی جدی وارد شود.

در شکایت ثبت شده علیه اپل آمده است که Robert Franklin به دلیل این اتفاق خسارت‌هایی مالی متقبل شده و این شرکت باید علاوه بر آن، هزینه ثبت شکایت و استخدام وکیل را هم به او بپردازد. این هزینه در مجموع چیزی در حدود ۷۵ هزار دلار می‌شود. در بخشی دیگر از این شکایت، جریمه ۵ میلیون دلاری برای اپل در نظر گرفته شده که در صورت تایید اتهامات، این شرکت باید آن‌ها را هم پرداخت کند. اپل همچنین در صورت تایید اتهامات این پرونده باید هزینه جایگزینی گوشی آیفون ۶ و باتری معیوب آن را هم بپردازد.

گفته می‌شود که اپل قانون تگزاس را نقض کرده، زیرا شرایط گارانتی این شرکت اعلام کرده است که آیفون ۶ عاری از نقص است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که در این دادخواست به وضعیت گوشی آیفون ۶ شاکی در زمان انفجار اشاره‌ای نشده است. آیفون ۶ در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد و طبق گفته فرانکلین، وی موبایل مذکور را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده و یک سال بعد انفجار رخ داده است. مشخص نیست که او محصول اپل را از چه فروشگاهی خریداری کرده است. باید دید آیا این دادگاه به سرانجام می‌رسد یا خیر.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: پایگاه خبری دخالت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وگل اعلام کرد که برنامه‌های خود را برای حذف کوکی‌های شخص ثالث در مرورگر کروم تا سال ۲۰۲۳ به تاخیر می‌اندازد.

1 ساعت پیش

مایکروسافت اعلام کرده است که سرویس اسکایپ در ویندوز ۱۱ به صورت پیش‌فرض وجود نخواهد داشت و نیاز به نصب جداگانه دارد.

1 ساعت پیش

اینتل اعلام کرده است که فناوری اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۱ روی دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های AMD نیز ممکن خواهد بود.

2 ساعت پیش

مایکروسافت اعلام کرده است که برای نصب ویندوز ۱۱ و اولین اجرای آن نیاز به حساب کاربری آنلاین و اینترنت، ضروری خواهد بود.

3 ساعت پیش

برخلاف گفته‌های ابتدایی مایکروسافت، برای نصب ویندوز ۱۱ به TPM 2.0 نیازی نیست.

3 ساعت پیش

پس از بررسی ویندوز ۱۱ مشخص شد که مایکروسافت بعضی از ویژگی‌های کلیدی ویندوز ۱۰ را از جدیدترین سیستم عامل خود حذف کرده است.

4 ساعت پیش

محققان با بررسی بیش از ۳۰۰ آزمایش بالینی مشخص کرده‌اند که هیچکدام از مکمل‌های لاغری موجود در بازار موثر نیستند

5 ساعت پیش

به تازگی رندر‌های جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ فاش شده است.

5 ساعت پیش

رندرهای جدید، طراحی گوشی گلکسی زد فولد ۳ را شبیه به گلکسی زد فولد ۲ و به همراه روزنه مخصوص دوربین سلفی نشان می‌دهد.

5 ساعت پیش

تحریم‌های ایالات متحده مشکلات فراوانی را برای هواوی به وجود آورده است تا جایی که برخی منابع آگاه می‌گویند از سه مدل گوشی هوشمند

6 ساعت پیش

قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه واتساپ به نسخه دسکتاپ، نسخه وب و نمایشگر هوشمند فیسبوک پورتال محدود خواهد شد.

6 ساعت پیش

گفته می‌شود اپل نامه‌هایی با موضوع توقف افشای محصولاتش برای دو افشاگر چینی ارسال کرده است؛ اقدامی که افشای محصولات این شرکت را سخت‌تر از گذشته می‌کند.

6 ساعت پیش

مایکروسافت استور جدید همراه با ویندوز ۱۱ معرفی شده است که از محیط تازه و اپلیکیشن‌های اندروید بهره خواهد برد.

8 ساعت پیش

با افزایش روند واکسیناسیون در سرتاسر جهان و کاهش محدودیت‌های سفر، به نظر می‌رسد سامسونگ سرانجام مایل به برگزاری رویدادهای حضوری است.

9 ساعت پیش

مایکروسافت در مراسم امروز خود اعلام کرد که اپلیکیشن‌های اندروید را به ویندوز ۱۱ می‌آورد. این اپلیکیشن‌ها قرار است بتوانند به‌صورت بومی روی ویندوز ۱۱ اجرا

10 ساعت پیش

بیشتر...