آرگا |
1 ماه پیش

غار سنگریز نگاهی به زیبایی های این غار

غار سنگریز که قدمتی ۶۵ میلیون ساله دارد از جذابیت های زیادی برخوردار است. این غار تشکل شده از استالاگمیت ها بوده و ستون آهکی زیبایی دارد.

یکی از شگفتی های تاریخی و در عین حال طبیعی ایران، غار سنگریز می باشد که شما در این بخش با زیبایی های آن آشنا می شوید. قدمت این غار به ۶۵ میلیون سال پیش باز می گردد و از سوی دیگر هم طبیعت بکر و زیبایی برای علاقه مندان دارد.

نمایی از سنگریز

معرفی غار سنگریز:

این غار که قدمتی ۶۵ میلیون ساله داشته از جذابیت های ویژه ای برای علاقه برخوردار می باشد. اهمیت این غار به دلیل شگفتی های طبیعی این ناحیه نیز برای علاقه مندان جالب توجه است. برای بازدید از زیبایی های این ناحیه باید به شرق علویجه سفر کنید.

غار سنگریز

این غار با وجود اینکه زیبایی های زیادی از آن کشف نشده است، مورد توجه گردشگران می باشد. در این بخش به معرفی یکی ازمکان های دیدنی اصفهانپرداخته ایم که بیشتر با ان ها آشنا می شوید.

درون سنگریز

ویژگی های غار:

از مهم ترین امتیازات این غار می توان به سازه های استالاگمیت ها و استالاگتیت ها اشاره کرد. قندیل های زیبای این غار تشکیل شده از این جنس هستند و برخی از آن ها از سقف غار آویزان شده اند. همچنین قسمت های ستونی این بنا نیز تشکیل شده از استالاگمیت ها می باشند. ستون هایی از این جنس نیز در کف غار قرار دارند که مشاهده می کنید.

ویژگی های سنگریز

بیشتری ساختار این سازه آهکی است و کارشناسان زیادی بر روی آن تحقیق کرده اند. طبق تحقیقات گسترده بر روی این سازه نشان می دهد که قدمت این بنا به ۶۵ میلیون سال پیش باز می گردد. این غار به دوره زمین شناسی کرتاسه باز می گردد که از نظر زیست محیطی اهمیت بسیار زیادی داشته است.

چگونگی کشف غار:

غار سنگریز یکی از قدیمی ترین سازه های تاریخی و طبیعی بوده که توسط افراد محلی کشف شد. حسن قندهاری یکی از راهنماهای ویژه غارنوردی است که درباره این بنا توضیحات مختلفی ارائه داده است. بخش های دیگری از این غار بعدها به وسیله غارنوردان کشف شده که تشکیل شده از تالارهای مختلفی است.

زیبایی سنگریز

این بنا شامل ۷ تالار می شود که بخش هایی از آن به تازگی کشف شده اند. این غار به دلیل اینکه صعب العبور می باشد، هنوز بخش هایی از آن کشف نشده است به ویژه عمق این غار هنوز به خوبی تخمین نشده که در سال های اخیر تحقیقات و بررسی های زیادی در این زمینه انجام شده است.

آویزهای موجود در این غار قدمتی چند میلیون ساله دارند که زیبایی زیادی برای گردشگران خواهند داشت. در سال های اخیر عوامل انسانی و طبیعی زیادی در این نواحی موجب شده که تخریب های زیادی به این نواحی وارد شود. این غار امروزه یکی ازدیدنی های اصفهاناست که شما از آن ها بازدید می کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد.
برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دریافت مشاوره رایگان

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

۳ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۳ هفته پیش

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

۳ هفته پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۲ هفته پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۲ هفته پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

۳ هفته پیش

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

۳ هفته پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۲ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

۲ هفته پیش

بیشتر...