از صفر تا 100 کاسه تبتی در فنگ شویی ویدیو مرجع فنگ شویی ایران

کاسه تبتی در فنگ شویی | مرجع فنگ شویی ایران

کاسه تبتی در فنگ شویی

کاسه تبتی در فنگ شویییاکاسه موزونیکی از وسایل مورد استفاده پاکسازی فضا و محیط است ! کاسه تبتی با ایجاد صدایی زیبا که در ویدئوی زیر می توانید ببینید باعث دور شدن شاچی وافزایش انرژی چیدر محیط می شود.

برای اینکه اینکاسه تبتی در فنگ شوییکاربردی داشته باشد باید نمادهایی بر روی آن باشد . این نمادها ، نمادهایی از

 • خورشید
 • ماه
 • زهره
 • مریخ
 • مشتری
 • زحل
 • عطارد

هستند . ترکیب ارتعاشات صوتی فلزات مختلف ، انرژی های منفی و راکد را دفع و انرژی مثبت را جایگزین می سازد . البته کیفیت صدای کاسه علاوه بر مهارت نوازنده آن، به نوع کاسه نیز بستگی دارد . کاسه تبتی های باستانی که در موزه ها و معابد قدیمی نگهداری می شوند حاوی ۱۲ فلز می باشند، که فرمول ساخت آن مخفی و به صورت یک راز نگهداری میشده که در زمان حال شیوه تولید چنین کاسه هایی به مرور به فراموشی سپرده شده است.

تاریخچه کاسه تبتی

تاریخچه کاسه آوازخوان به بیش از۱۰ قرن قبل بر می گردد! بر خلاف نام این کاسه، باید بدانید که فقط در تبت ساخته نمی شده است و در نواحی از هندوستان بوتان و کشمیر بسیار رایج بوده. در گذشته بسیار دور بعضی از فرقه های مذهبی و حتی مردم عادی در معابد نپال از این ظروف به عنوان ظروف غذا استفاده می کردند و مرور کارکرد عرفانی کاسه آوازخوان بیشتر روشن شد. و در معابد به شی مقدسی تبدیل شد و از آن در مراسم مذهبی بزرگ و ذکر خوانی و مدیتیشن استفاده می شد.

کاسه آوازخوان نمادی است قدیمی که افسانه های زیادی در فرهنگ های شرق دور در باره آن گفته می شود. باور بر این است که کاسه تبتی نماد رحم زن و اصل زنانگی (یین) است و چوب یک نماد مردانه (یانگ) است. ارتعاش تولید شده حاصل از تماس چوب یا هاون به کاسه تبتی صدای تولد یک نوزاد است.صدای پر طنین آن به علت آلیاژی است که کاسه با آن تولید شده است.

کاربرد کاسه تبتی

کاسه تبتی در فنگ شوییبرای دفع انرژی های منفی (شاچی) و جریان انرژی مثبت (چی) در فضا استفاده می شود.

فضای دلنشینی که پس از کاهش انرژی های منفی و جریان انرژی های مثبت ایجاد می شود ، موجب جلب محبت افراد خانواده، دوستان و همچنین ازدیاد معاشرت مناسب خواهد شد. به افرادی که فرصت کافی برای انجام سایر راهکارهایفنگ شوییرا ندارند، پیشنهاد می شود که حداقل ماهی یکبار ازکاسه تبتییاظرف تبتیبرای پاکسازی استفاده کنند.

پس می توانکاربرد های کاسه تبتیرا به چند دسته زیر طبقه بندی کرد:

 • دفع انرژی منفی به کمک کاسه تبتی
 • جریان انرژی مثبت
 • کاهش تنش در خانواده
 • افزایش محبت در روابط خانواده
 • بهبود وضعیت معاشرت
 • دفع نیروهای منفی و اهریمنی
 • دفع انرژی های بیماری

دیگر موارد استفاده کاسه تبتی

برای کاربرد و موارد استفادهکاسه فنگ شویییا همان کاسه تبتی در فنگ شویی نیاز است مقاله ای کامل بیان شود. اما در ادامه به صورت خلاصه تعداد کمی از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

کاسه تبتی در فنگ شویی | مرجع فنگ شویی ایران

 • در خانه های قدیمی بازسازی نشده (دارای انرژی بسیار ضعیف)، به خصوص اگر وقایع ناگوار و غمناک در آن ها رخ داده باشد
 • برای ایجاد شرایط مناسب در آغاز یک مسئولیت جدید
 • کاهش تکرار شار منفی در محیط کار و کارگاه به کمک کاسه تبتی در فنگ شویی
 • دفع انرژی نامساعد مولد مشکلات متعدد و حقوقی
 • عدم امکان تغییر محل زندگی یا کار با انرژی نامناسب
 • احساس انرژی راکد، منفی و ناسازگار در فضای اطراف
 • کاهش سرعت انتقال ذهن به دلیل خستگی از انرژی های منفی محیط
 • هنگام نقل مکان به خانه جدید (نوساز یا قدیمی) پیش ازسال نو
 • اشغال فضا از انرژی منفی بیماری و افسردگی
 • تکرار موانع و مشکلات ناگهانی
 • از دست دادن مکرر ثروت و تکرار شکست کاری و مالی

طرز استفاده از کاسه تبتی

برای استفاده از کاسه تبتی باید به چندین نکته توجه داشته باشید که مهمترین آنهانواختن کاسه تبتیو نحوه گرفتن صدا وموزیک کاسه تبتیبه صورت کامل است. اما موزیکی که همراه کاسه تبتی اجرا می شود در این مقاله قرار داده شده است و می توانید آن را دانلود کنید و استفاده کنید.

زمان مناسب استفاده از کاسه ظرف تبای در فنگ شویی

بهترین زمان پاکسازی ظهر است که خورشید، انرژی یانگ موثرتری را منتشر می کند.

کاسه تبتی در فنگ شویی | مرجع فنگ شویی ایران

انجام عملیات پاکسازی با کاسه موزون در شرایط جوی نامساعد نظیر طوفان شدید، رعد و برق، ریزش باران و بارش برف حتی در سرما مناسب نیست. بهترین زمان، پس از اتمام بارش باران و برف و صاف شدن هوا می باشد.

آموزش نواختن کاسه تبتی

در و پنجره ها را باز کرده تا فضا از هوای تازه و نور خورشید آکنده شود !

این کار ازمقدمات علم فنگ شوییمی باشد.چراغ ها را برای تولید چی،یانگروشن نموده و یک عود روشن در فضا بگردانید. سپس کاسه را روی کف یک دست نگه داشته و با دست دیگر سه بار با چکش چوبی به کاسه ضربه زده و سپس چکش را به دور لبه کاسه بگردانید تا صدایکاسه موزونبا ارتعاشات طولانی ایجاد شود.پاکسازی را از قسمت در ورودی شروع کرده و در جهت عقربه ساعت، دیوار به دیوار حرکت کرده و در هر اتاق به همین ترتیب عمل نمایید . در گرد هر اتاق سه بار در جهت عقربه ساعت، همزمان با ایجاد صورت کاسه حرکت کنید.

این عملیات را عیناً در تمام اتاق ها حتی حمام، دستشوی و آشپزخانه تکرار کرده تا به نقطه شروع، یعنی درب ورودی برسید. در نهایت ، سه بار به کاسه ضربه زده و پالایش را تمام کنید.

فیلم کاسه تبتی

اگر روش صحیح استفاده از این ابزار را نیاز دارید و با نواختن آن مشکل دارید بهتر است ویدیویی که فنگ شویی ایران در اختیارتان گذاشته را به صورت کامل ببینید و صدای تولید شده از این کاسه را به خوبی درک کنید.

پاکسازی چاکراها با کاسه تبتی

طب نوین شروع به درک تاثیرات اصوات و موسیقی درمانی شفا دهنده، با استفاده از فرکانس ها و ارتعاشات مخصوص کرده است. مقالهموسیقی در فنگ شوییرو مطالعه کنید.

دکتر دیوید سیمون، مدیر مرکز پزشکی دیپاک چوپرای کالیفرنیا، دریافت که صدای حاصل از کاسه تبتی مانند مواد آرامبخش در بدن عمل کرده و فرد را وارد حالتی از آرامش عمیق می کند. البته بدون اثرات جانبی در واقعاین نواها، مانند یک عامل درونی مسکن، به درمانگری در بدن می پردازند.

صحبت های دکتر گینور در باب صدا

دکتر میشل گینور سرپرست انکولوژی و طب مکمل مرکز پیشگیری سرطان کرنل آمریکا می گوید: اگر بپذیریم که صوت دارای ارتعاش است و بدانیم که ارتعاش تمامی وجود فیزیکی ما را لمس می کند، پس می فهمیم که صوت نه تنها از طریق گوش هایمان شنیده می شود بلکه از طریق تمام سلول های بدنمان نیز درک می شود. یکی از دلایلی که صوت در سطح جسمی شفا دهنده است این می باشد که عمیقا بدن ما را لمس می کند و سپس ما را به سطح احساسی و روحی منتقل می نماید.صوت می تواند عدم تعادل در عملکردهای جسمانی را تصحیح نماید و با تنظیم ارتعاشات بدننقش مثبتی در درمان هر اختلال پزشکی داشته باشد.

تحت تاثیر تنش ها و استرس، نگرانی، خشم، تاثیر امواج و پارازیت ها، ارتباط با افراد منفی نگر و بسیاری عوامل دیگر که در زندگی امروزه با آنها بسیار روبرو هستیم، سطح ارتعاشات بدن ما افت پیدا کرده و  جریان انرژی حیاتی در جایی از بدنمان دچار انسداد می شود به این شکل، عضو یا بافت آن منطقه از حالت تعادل خود خارج شده و دچار اختلال و بیماری می شود.

چطور می توانیم با ارتعاش صدا پاکسازی کنیم؟

به بیان دیگر، انرژی که درچاکرایآن ناحیه در گردش است از تعادل خارج می شود و آن چاکرا دچار گرفتگی و انسداد می گردد. این ابزار قادر است این عدم تعادل را درمان کند. به طوریکه اصوات تولید شده در کاسه تبتی در چاکراها (مراکز انرژی بدن) ارتعاشات بالا و موثری ایجاد کرده و به انرژی حیاتی اجازه گردش می دهند تا سلامتی مجددا حاصل آید.

جالب است بدانید برای پاکسازی بیشتر در برخی موارد از آب و یا آب نمک درون این کاسه استفاده می شود. ارتعاش آب در کاسه تبتی باعث می شود پاکسازی، قدرتمند تر شده و انرژی منفی را به صورت کامل تری دفع کنید. هنگام زدن کاسه داخل آن را با مقداری آب نمک پر کرده و بعد از استفاده آب نمک را دور بریزید.

طنین هارمونیک کاسه فنگ شویی همچنین به کاهش استرس و درد، تعادل انرژی، و ایجاد حالت های مراقبه کمک می نماید. این ارتعاشات می توانندامواج مغزیرا تحت تاثیر قرار داده و به حالت خلسه (فاز آلفا) ببرند.

شما می توانید کاسه تبتی رو کف دست قرار بدید کف دست دارای مریدن هست و با نواختن و ضربه زدن به آن می توانید این ارتعاش رو به کل سیستم بدن خودتون وارد کنید و با تمرکز بر روی چاکراها ارتعاش و صدای کاسه را ایجاد کنید . همچنین می توانید کاسه را روی هر یک از چاکراها قرار دهید و با ایجاد ارتعاش و ارسال صوت به چاکرای مربوطه آن را پاکسازی کنید و اثر و نتیجه مثبت آن را روی سیستم بدن خودتون تجربه کنید.

کاسه تبتی | فنگ شویی ایران

انواع کاسه تبتی

کاسه های تبتی در ابعاد و عناصر مختلفی ساخته شده است که هر کدام مزایای خاص خود را دارد. ولی بیشترین تفاوت در آلیاژ ها و عناصری است که در آن به کار برده شده است که طنین و ارتعاش آن را تعیین می کند.

انواع کاسه ها را از نظر جنس آنها به سه چهار دسته تقسیم بندی می کنیم:

 • کاسه سه عنصری
 • کاسه پنج عنصری
 • کاسه هفت عنصری
 • کاسه تبتی کریستالی

اما دسته بندی دیگر آنها از نظر اندازه است که ابعاد بزرگ به اندازه های یک متری بوده تا ابعاد کوچکتری که در مرکز فروش کاسه تبتی فنگ شویی ایران موجود است. اما این کاسه ها از نظر ساخت نیز به دو دسته زیر طبقه بندی می شوند:

 • کاسه تبتی دست ساز
 • کاسه تولید صنعتی

نحوه خرید کاسه تبتی اصل

شما برای خرید این کاسه نیاز است به جاهای معتبری مراجعه کنید. اما فنگ شویی ایران با ضمانت اصل بودن این کاسه های تبتی با قیمت های مناسب به عرضه این محصول نیز پرداخته است تا رفاه حال شما را به شکل بیشتری فراهم کند. شما می توانید برای سفارش وخرید کاسه تبتیبه بخش محصولات سایت مراجعه کرده و یا روی لینک کلیک کنید.

کاسه تبتی دسته دوم

جالب توجه است که سالهای اخیر به دلیل افزایش ناگهانی قیمت این محصول فنگ شویی در ایران بعضی از افراد به دنبال خرید کاسه فنگ شویی دسته دو هستند. اما باید این را بدانید که کاسه ها می توانند در استفاده های قبلی انرژی های منفی زیادی را به خود جذب کرده باشند و کاربرد خود را از دست بدهند. به همین دلیل، استاد دایی زاده استفاده از کاسه های دست دوم را به صورت کلی رد کردند و با این کار موافق نیستند.

نکته دیگری که در اینجا لازم است یادآور شویم این است که بعضی از دوستان کاسه تبتی را با کاسه ثروت اشتباه گرفته و این دو را به جای هم استفاده می کنند. اما این دو کاملا متفاوت بوده و هر کدام کاربرد های خاص خود را دارا هستند.

مانترای کاسه تبتی

مانترا در واقع اصواتی موزون از زبان سانسکریت است که درعلم فنگ شوییو ذن به کار می رود.

در مقاله چاکرا ها به صورت کاملتری در مورد مانترا صحبت شده است.ا ما مانترا و یا همان صوتی که به صورت مکرر در زمان نواختن کاسه استفاده می شود اووووممم (OM)است.

نتیجه گیری

اما ما در این مقاله یاد گرفتیم که کاسه تبتی در فنگ شویی بسیار کاربردی است. هدف اصلی استفاده از کاسه تبتی دفع انرژی های منفی است اما کاربرد های متعددی نیز از آن بیان شد. همچنین به موضوعات مهمی همچون انواع کاسه های تبتی و علی الخصوص کاسه دست دوم اشاره شد که با مطالعه آن متوجه نکته خیلی مهمی شدید. اما برخی از دوستان با نواختن این کاسه مشکل داشتند که نحوه نواختن کاسه تبتی نیز به دوستان آموزش داده شد.

27
4


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس اصول اولیه علم فنگ شویی و تفکر اساتید کهن باستان شرق، همه شکل‌های ظهور یافته در كیهان تركیبی از پنج عنصر آب، چوب، آتش، خاک و فلز هستند.

1 سال پیش

با مولکول آب در فنگ شویی می توان پاکسازی کنید و جدب آرزوهاتون راداشته باشید وقتی 6 هفته پاکسازی انجام شود در هفته هفتم برای جذب خواسته می توانید اقدام کنید.

1 سال پیش

‌ #دیرین_دیرین ? این قسمت: #عقاب ‌ ?چشم‌ها رو باید شست، اما نه الزاما همیشه! گاهی جاهای دیگه رو بشورین! ‌ ? isaco.ir ‌ ? @dirindirincartoon ‌ #️⃣ Hashtag ‌ ———————————————— ‌‌ #اسل_نخرید #اپلیکیشن_ایساکو #امدادخودروایران #بینایی_سنجی #خدمات_متمایز #امداد_فوری #ایساکو #خدمات_پس_از_فروش #طنز_انتقادی #طنز #کارتون #انیمیشن #animation #fun ———————————————— ‌‌ ? Comment ‌

1 سال پیش

یی چینگ یک فلسفه عمیق و کاربردی در اصول اولیه فرهنگ چین دارد که مربوط به زمان لائوتسه و کنفوسیوس از فیلسوفان و بزرگان چین می باشد. تفسیر فال ای چینگ بخوانید

12 ماه پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

فنگ شویی میز کار شما مهم است! اگر مجبور شوید ساعت های زیادی را پشت میز خود بگذرانید. بنابراین اصول آن را در فنگ شویی ایران بیاموزید.

1 سال پیش

فنگ شویی در طب سوزنی یکی از درمانی های بی ضرر بوده و می تواند به سلامت جسمی و روحی افراد کمک کند و تمام سیستم بدن را در یک حالت تعادل نگه دارد

1 سال پیش

فنگ‌ شویی ماشین شخصی شما از مسائل مهم فنگ شویی است. چرا که شما زمان زیادی را در اتوموبیل خود به سر می برید شما با سایت مرجع فنگ شویی ایران این را می آموزید

5 ماه پیش

‌ ? #چهره‌های_ماندگاو #دیرین_دیرین ?قسمت نهم: #گاوریش ‌ ?? در سال گاو، با چهره‌های ماندگار دنیای گاوها یا به عبارتی " چهره‌های ماندگاو"، بیشتر آشنا شوید. ‌ ? www.ibshop.ir ‌ ? @ibshop.ir ? @ibshop.ir ‌ ? @dirindirincartoon ‌ #️⃣ Hashtag ‌ ———————————————— ‌‌ #دیرین_دیرین #کار_نو #نوروز #عاشقی #خواستگاری #عشق #گل #سال_نو_مبارک #سال_گاو #گاو #سرمایه #نوروز_1400 #خدمات_مالی #صندوق_سرمایه_گذاری #سهام #مردمی #طنز #سرگرمی #انیمیشن #کارتون ‌‌ #animation #clip #fun #ibshop #cinema ———————————————— ‌‌ ? Comment ‌‌

1 سال پیش

بیشتر...