دینو |
2 ماه پیش

عسل بنفش وجود دارد فقط در یک نقطه از زمین تولید می شود دینو

عسل، این مایع باارزش و حاصل زحمت زنبورانبرای احتقان گلو، سرماخوردگی، سکسکه، آسم، التیام زخم و سایر بیماری‌ها و عفونت‌ها بسیار مفید است. هنگامی که به عسل فکر می‌کنید، احتمالاً مایعی به رنگ گرم و کهربایی را تصویر می‌کنید. خوب، طبیعت گاهی اوقات موارد نادری از خود را به شما نشان می‌دهد و یکی از آنها ظاهرا عسل بنفش بسیار کمیابی است. این عسل رنگ بنفش طبیعی دارد و طعم شیرین‌تری نسبت به عسل معمولی دارد.

عسل رنگ بنفش

زنبورداران توانسته‌اند عسل بنفش را تنها در تپه‌های شنی کارولینای شمالی جمع آوری کنند و اگر خوش شانس باشید، ممکن است بتوانید آن را در بازار کشاورزان منطقه یا مستقیماً از یک زنبوردار در طول تابستان بخرید.

پیش بینی دقیق زمان تولید این عسل ارغوانی توسط زنبوران غیرقابل ممکن است، اگرچه زنبورداران متوجه شدند که در ماه‌های گرمتر بیشتر دیده می‌شود.

این عسل از زنبوران بنفش تولید نمی‌شود! دلیل این تصادفی بودن رنگ بنفش هنوز یک راز است اما عده‌ای از زنبورداران آن را به میوه‌ توت که زنبوران از شهد آن مصرف می‌کنند، ربط می‌دهند اما جان آمبروز، استاد دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی نظریه متفاوتی دارد. او زنبورهای محلی را در دهه 1970 مطالعه کرده است تا دلیل رنگ ارغوانی را پیدا کند و پاسخ آن ربطی به میوه ندارد.

طبق این بررسی، گل‌های دشت ساحلی دارای سطوح غیرعادی بالایی از آلومینیوم در شهد خود هستند. هنگامی که آلومینیوم با مایع گوارشی موجود در معده زنبورها واکنش نشان می‌دهد، به رنگ بنفش مایل به آبی در می‌آید. او به طور خاص این رنگ را به گیاهان چوب ترش که در خاک غنی از آلومینیوم رشد می‌کنند، نسبت می‌دهد. عسل بنفش یک پدیده سوررئال است که به دست طبیعتی زیبا و غیرقابل پیش‌بینی ساخته شده است.

نظرات خود را در مورد این عسل خاص با رنگی متفاوت با ما به اشتراک بگذارید.

  • آلرژی بهاری چیست و راه مقابله با آن
  • 11 واقعیت باورنکردنی درباره مک دونالد


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب چند واقعیت جالب درباره رستوران زنجیره‌ای معروف مک دونالد با چندین هزار شعبه را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

3 ماه پیش

بهار زیباست اما با پخش شدن گرده گیاهان، میلیون‌ها نفر که دارای آلرژی بهاری هستند، شروع به عطسه کردن می‌کنند.

3 ماه پیش

در این مقاله سعی کردیم تا رازهایی در مورد گربه ها را در اختیار علاقه‌مندان به گربه قرار دهیم تا آن‌ها را بهتر بشناسید.

4 ماه پیش

با دینو همراه باشید تا کشورهای امن برای بازنشستگی در سال 2023 با کمتر از 2000 دلار در ماه را به شما معرفی کنیم.

6 ماه پیش

کتابخانه‌ها در انواع و اندازه‌ها مختلفی در سطح جهان وجود دارد اما بزرگ ترین کتابخانه های جهان کدامند؟ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

5 ماه پیش

ساندویچ فروشی زنجیره‌ای ساب وی (Subway) با بیش از 44000 شعبه در 110 کشور، بزرگترین فرنچایز فست فود در جهان است.

4 ماه پیش

ایتالیا همواره یکی از مقاصد محبوب گردشگری در جهان بوده است. در این مقاله چند حقیقت جالب در مورد ایتالیا را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

4 ماه پیش

در این مقاله سعی کردیم تا چند حقیقت جالب در مورد مستر بین و روآن اتکینسون را جمع‌آوری کنیم و در اختیارتان قرار دهیم.

4 ماه پیش

علیرغم اینکه اکثر غربی‌ها‌ حداقل یک لباس یا کفش نایکی دارند، حقایقی جالب بسیاری در مورد این برند وجود دارد که نسبتاً ناشناخته هستند.

3 ماه پیش

بیشتر...