مجله دلتا |
3 ماه پیش

جذاب ترین آبشار مصنوعی جذاب ترین آبشار مصنوعی ایران آبشار مصنوعی اهواز مجله دلتا

در میان آثار و جاذبه‌های اهواز می‌توان به آبشار مصنوعی نگاه ویژه‌ای داشت، چرا که با نورپردازی فوق‌العاده‌اش زیبایی خیره‌کننده‌ای را خلق نموده است.
جذاب ترین آبشار مصنوعی

آبشار مصنوعی اهواز از جمله جاذبه‌های توریستی و تفریحی ایران است که چشمان هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌نمایند. جالب است بدانید این آبشار به عنوان بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین آبشار خاورمیانه به شمار می‌رود و از نورپردازی بی‌نظیری برخوردار است. اگر قصد سفر به منطقه جنوبی کشور را در سر می‌گذرانید، بامجله دلتاهمراه باشید، تا سری به یکی ازجذاب ترین آبشار مصنوعیایران بزنید.

جذاب ترین آبشار مصنوعی

طولانی‌ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه لقبی است که آبشار مصنوعی اهواز آن را یدک می‌کشد، این موضوع تأثیر به‌سزایی در جایگاه ویژه شهر اهواز در میان قطب‌های توریستی و گردشگری بین‌المللی خواهد داشت. این آبشار که به مانند هفت‌ پل دیگر، بر روی رودخانه شناخته شده کارون، تأسیس شده است. این یک افتخار ملی است که این آبشار مصنوعی در میان دیگر جاذبه‌های گردشگری شناخته شده جهان جای گرفته است.

جذاب ترین آبشار مصنوعی ایران

اگر علاقه مند به این دست مطالب جذاب هستید مطلبدریاچه‌ای در آسمان ایرانرا مطالعه کنید.

تأسیس آبشار مصنوعی بر روی پل هفتم کارون

این آبشار بر روی پل هفتم رودکارونتأسیس شده است. این امر باعث شده بسیاری، آن را با نام آبشار پل هفتم نیز شناسایی کنند. فواره‌های دو طرف این آبشار بر روی این پل خودنمایی می‌کنند. این آبشار در کنار ویژگی‌های ظاهری منحصر‌به‌فردی که دارد، از یک ویژگی مهم و آن هم پل ارتباطی میان مسیرهای مهمی همچون فلکه دوم کیان‌پارس، اتوبان آیت‌الله بهبهانی و همچنین بلوار توحید برخوردار است. این موضوع بیش از پیش جایگاه آبشار مصنوعی را در میان دیگر جاذبه‌های این شهر پررنگ‌تر نموده است.

آبشار مصنوعی و خصوصیات آن

آبشار مصنوعی اهواز دارای چند ویژگی مهم ساختاری است. در این بخش به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. دو قوس داخلی و خارجی با طول‌های ۱۵۰ و ۲۰۰ متر در این آبشار طراحی و اجرایی شده‌اند. هدایت آب رودخانه به سمت بالا توسط شش عدد لامپ الکتروپمپ صورت می‌گیرد. برای سرازیر شدن آب به سمت رودخانه البته با یک زاویه مشخص، فواره‌ها نقش پررنگی در این آبشار ایفا می‌کنند. جنس لوله‌‌های این پل از پلی‌‌اتیلن قابل شست‌‌و‌شو استفاده شده است، تا مواقعی که از رسوبات و املاح موجود در آب به دیواره‌‌های لوله بچسبد از این طریق بتوان آن‌ها را جرم‌‌گیری کرد.

نورپردازی‌های این آبشار

برای نورپردازی‌های رنگی این آبشار از لامپ‌های ال‌ای‌دی به تعداد ۷۵۰ مورد و همچنین ۸۰ نورافکن استفاده شده است. این مطالب حاکی از مهندسی دقیق و نکته بینانه آبشار مصنوعی است. نورپردازی پل‌‌ها و ایجاد آب‌نما‌های موزیکال در پارک‌های ساحلی کارون از برنامه‌های سازمان زیباسازی شهرداری اهواز است که در دستور کار قرار گرفته است. نمونه آبشار مصنوعی اهواز با این وسعت تنها در کشور کره جنوبی اجرایی شده است.

گردش شبانه در محوطه آبشار

از مهم‌ترین ویژگی‌های آبشار مصنوعی اهواز نورپردازی بی‌نظیر فواره‌های آن است که زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن می‌بخشد. برای این که بتوان این زیبایی را بیشتر لمس نمود، توصیه می‌کنیم ساعات پایانی روز و آغازین شب را برای مشاهده آبشار مصنوعی شهر اهواز را انتخاب نمایید. اگر تمایل دارید شب‌گردی در اطراف این آبشار را تجربه کنید مسلماً تصمیم درستی گرفته‌اید. در کنار عزیزان و دوستان خود می‌توانید از رقص رنگ‌های فواره این آبشار در ساعات پایانی شب لذت ببرید و تصاویر خاطره‌انگیزی را به ثبت برسانید.

 آبشار مصنوعی اهواز

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری، مطلبجذاب‌ترین پاتوق‌ها برای شب‌نشینی‌را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ورود هوش مصنوعی به کشاورزی ایران گام نخست یکپارچه سازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

۳ هفته پیش

بسیاری از روغن‌های طبیعی در پوست نفوذ می‌کنند و حتی بهتر از کرم‌ها رطوبت پوست را بازمی‌گردانند. با بهترین روغن برای پوست خشک آشنا شوید.

۲ هفته پیش

صادرات روزانه ۷۰۰ کانتینر هندوانه به ترکیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

حداقل حداکثر قیمت هر مثقال زعفران اعلام شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

راهنمای کامل سفر به وان ترکیه به شما کمک می‌کند که یک سفر مناسب با کمترین هزینه و بهترین تفریح‌ها را برای خود تدارک ببینید.

۲ هفته پیش

به روز رسانی نظام تشکیل استقرار شرکت های کشت صنعت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بیشتر...