پیش بینی تولید ۱۲ میلیون تن گندم در کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

پیش‌بینی تولید ۱۲ میلیون تن گندم در کشور
اقتصادسبز آنلاین: ایمانی گفت: امسال در بودجه کشور توزیع آرد با دو نرخ ۶۲۵ و ۹۰۰ تومان در نظر گرفته شده که با این وجود افزایش قیمت نان به بهانه گندم تخلف است.

اقتصادسبز آنلاین: ایمانی گفت: امسال در بودجه کشور توزیع آرد با دو نرخ ۶۲۵ و ۹۰۰ تومان در نظر گرفته شده که با این وجود افزایش قیمت نان به بهانه گندم تخلف است.

به گزارش خبرنگار ما، علیقلی ایمانی، نایب رییس بنیاد ملی گندمکاران، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنا بر آخرین آمار تاکنون بیش از یک میلیون تن گندم خریداری شده که وجه آن یک هفته پس از ثبت در سامانه پرداخت شده است.
او افزود: با توجه به بارندگی مناسب در مناطق سرد و معتدل این امیدواری وجود دارد که شرایط تولید گندم مناسب باشد.
ایمانی ادامه داد: امسال برداشت گندم به علت خشکی زودرس نسبت به مدت مشابه سال قبل زودتر آغاز شد که اگر حوادث غیرمترقبه‌ای نظیر خشکسالی و تگرگ پیش نیاید، حدود ۱۲ میلیون تن گندم تولید خواهد شد.
نایب رییس بنیاد ملی گندمکاران درباره اینکه آیا احتمال قاچاق گندم یا جایگزینی گندم با خوراک دام و طیور وجود دارد، بیان کرد: با استمرار روند فعلی پرداخت مطالبات گندمکاران مشکلی در بحث خرید پیش نخواهد آمد و تنها در صورتی که دولت نتواند به تعهدات خود عمل کند، دلالان و واسطه‎ها به امر خرید ورود می‎‌کنند.

بیشتر بخوانید:دیالکتیک آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی و الگوی کشت ملی

ایمانی ادامه داد: در حال حاضر دامداران و مرغداران از طریق سامانه بازارگاه، نهاده مورد نیاز را با قیمت مناسب خریداری می کنند و از طرفی هم قیمت گندم به علت جدول افت پاکی بالاتر از ۵ هزار تومان خواهد بود که با وجود رضایتمندی کشاورزان از میزان خرید، انتظار می رود نان مردم دچار چالش نشود.
او درباره آخرین وضعیت واردات گندم گفت: بنابر آمار از سال گذشته تاکنون ۳ میلیون تن گندم برای ذخایر استراتژیک وارد شده و این احتمال وجود دارد که امسال هم دولت تصمیماتی مبنی بر واردات گندم به منظور ذخایر استراتژیک اتخاذ کند.
این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه افزایش قیمت نان به علت نرخ گندم بهانه‌ای بیش نیست، تصریح کرد: امسال در بودجه کشور توزیع آرد با قیمت ۶۲۵ تومان برای نانوایی‌ها و توزیع آرد با نرخ ۹۰۰ تومان برای اصناف و صنعت در نظر گرفته شده است که با این وجود افزایش قیمت نان به بهانه گندم تخلف است، هر چند با محاسبه سایر هزینه‌ها نظیر کارگری، آب و برق و غیره قیمت نان باید افزایش یابد. / باشگاه خبرنگاران جوان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آفت کش مورد نیاز کشور تا شروع سال زراعی ۱۴۰۱ تامین می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

قدردانی استاندار تهران از عملکرد بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

واردات برنج کاهش یافت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

قیمت سبوس رسما آزاد شد سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

دست بافته های بانوان هنرمند روستای خوراشاد در بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

سیستم هوشمند دوکاره سم زدایی پاکسازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کاهش ۲۵ درصدی قیمت میوه تا پایان هفته پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

کسری گندم برای صنایع غذایی، ادعای تکراری مافیای واردات پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

چرا بخش کشاورزی برای دولت سیزدهم مهم است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ادغام سازمان تعاون روستایی باید بر اساس مصوبه مجلس باشد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

آشنایی با زیباترین و معروف ترین جزایر کشور های آسیایی شرقی   سفر به کشورهای آسیایی شرقی می تواند برای شما تجربه متفاوتی را رقم بزند با توسعه گردشگری در آسیا، شمار گردشگران به بالاترین آمار خود رسیده است و سالانه میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان می باشند   دوتا از معروف ترین و پ

3 روز پیش

با کدام قطار از تهران به قزوین برویم   قزوین با وجود اینکه یکی از شهرهای نزدیک به تهران است اما به دلیل جمعیت بالا و مسافران زیادی که به تهران دارد یکی از پرترددترین مسیرها است   به همین منظور و به دلیل به وجود آمدن شلوغی در این خط، مسیر تهران قزوین دارای حداقل 4 قطار است و مسافران ر

3 روز پیش

آفتاب سوختگی گیاهان یکی از مشکلات رایج روزهای گرم سال است. در این مطلب درباره دلایل این مشکل و روش‌های احیای گیاهان آسیب‌دیده صحبت می‌کنیم.

5 روز پیش

بیشتر...